Konkursy matematyczne PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 27 kwietnia 2016 21:47

14 kwietnia 2016 roku w Zespole Szkół w Drobinie odbył się Międzyszkolny Konkurs Matematyczny dla uczniów klas pierwszych gimnazjum. Organizatorem konkursu była pani Małgorzata Mielczarska – Szmidt – nauczyciel matematyki. Konkurs ma  zasięg międzygminny. Wzięły  w nim udział szkoły z: Radzanowa, Raciąża, Koziebród, Nowej Góry i Drobina. Uczniowie rywalizowali między sobą rozwiązując 25 zadań testowych. W rezultacie wyłoniono 3 uczniów z najwyższymi wynikami. Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe, przybory piśmiennicze oraz statuetki w całości ufundowane przez Radę Rodziców Zespołu Szkół w Drobinie. Słodki poczęstunek i ciepłe napoje ufundował  sklepik szkolny „Kącik Smaku”.

Konkurs cieszy się dużym zainteresowaniem, w naszej szkole odbywała się już jego druga edycja. Uczniowie i ich opiekunowie byli bardzo zadowoleni z jego przebiegu deklarując swój przyjazd w następnym roku szkolnym.

Zwycięzcy :

  1. Mikołaj Matuszewski – Gimnazjum w Radzanowie
  2. Olga Jaros – Gimnazjum w Koziebrodach
  3. Krzysztof Maćkiewicz - Gimnazjum w Nowej Górze

W dniu 31 marca 2016r. odbył się w naszej szkole konkurs matematyczny dla uczniów klas piątych szkoły podstawowej. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, wzięło w nim udział 23 uczniów. W matematycznych zmaganiach wyłoniono trzy osoby, które zdobyły najwięcej punktów. Były to:

  1. Aleksandra Szmidt – klasa Vc
  2. Mateusz Ciski – klasa Vc
  3. Mateusz Barański – klasa Va

Serdecznie gratulujemy.

W dniu 18 marca 2016r. odbył się Szkolny Konkurs Matematyczny dla uczniów klas II gimnazjum. W konkursie wzięło udział 10 uczniów. Uczniowie zmagali się z zadaniami testowymi i otwartymi. Maksymalnie można było uzyskać 25 punktów. W konkursie wyłoniono trzech uczniów z najwyższymi wynikami:

  1. Oskar Orłowski – klasa IIa
  2. Paweł Kamiński – klasa IIa
  3. Kamil Bońkowski – klasa IIc

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy.