Wycieczka do Karpacza dla KÓŁKA COMENIUS

W dniach 16-19 maja 2015 roku grupa 3 nauczycieli i 14 uczniów z naszej szkoły wzięła udział w wycieczce w góry Karkonosze. Została ona zorganizowana dla podsumowania i zwieńczenia drugiej edycji projektu wymiany międzynarodowej Comenius, którą realizowaliśmy od 2013 roku.

Pierwszego dnia już o godzinie 7 wyruszyliśmy w drogę. Pierwszym punktem naszego programu było wrocławskie zoo – najstarsze i największe w Polsce. Szczególne wrażenie zrobiło na nas Afrykarium, gdzie z bliska mogliśmy oglądać unikalną afrykańską faunę. Następnie udaliśmy się na urokliwą wrocławską starówkę. Później obraliśmy kierunek na docelowy punkt naszego pobytu, czyli Karpacz.

Niedzielę poświęciliśmy na zdobycie korony Karkonoszy – Śnieżki. Wspinaczka sprawiła nam wiele trudu, ale widoki rozciągające się ze szczytu zrekompensowały nam wysiłek. Zobaczyliśmy także wyjątkową świątynię Wang.

Trzeciego dnia mieliśmy możliwość podziwiania potęgi natury w Skalnym Mieście w Czechach. Oglądanie miejsc tak pięknych i zupełnie nienaruszonych przez ludzką rękę sprawiło nam ogromną przyjemność. Wieczorem odbyliśmy także spacer po Karpaczu.

Ostatniego dnia naszej wycieczki odwiedziliśmy Park Miniatur w miejscowości Kowary, a także dwa imponujące kunsztem wykonania dolnośląskie pałace. Usatysfakcjonowani i szczęśliwi po tych niezwykłych czterech dniach wyruszyliśmy w drogę powrotną.

 

Maria Grodkiewicz klasa III a gim.