SZKOLNE MISTRZOSTWA LEKKOATLETYCZNE DROBIN 2015


W dniu 21 maja 2015 roku na boisku przy Zespole Szkół w Drobinie odbyły się pierwsze Mistrzostwa Lekkoatletyczne dla szkół z terenu całej gminy Drobin. Mistrzostwa odbyły się w ramach programu „WF z klasą” w którym uczestniczy nasza szkoła.

Zawody mogły się odbyć dzięki zaangażowaniu w odnowienie naszego boiska Pana Lecha Mikołajewskiego oraz burmistrza Miasta i Gminy  w Drobinie Pana Andrzeja Samoraj, który ufundował pamiątkowe koszulki dla każdego uczestnika zawodów oraz pamiątkowe puchary dla szkół biorących udział w zawodach. Podziękowania składamy również Pani Annie Lemanowicz, która podczas zawodów pełniła rolę opieki medycznej.

 

W trakcie otwarcia zawodów miało miejsce bardzo miłe wydarzenie. Pani dyrektor Zespołu Szkół w Drobinie Bożena Woźniak wraz z Dyrektorem Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Michałem Lemanowiczem wręczyli Honorową Tarczę Zespołu Szkół w Drobinie Panu Lechowi Mikołajewskiemu za bezinteresowną pomoc i zaangażowanie na rzecz społeczności Zespołu Szkół w Drobinie

W zawodach wzięło udział 80 uczestników którzy rywalizowali w następujących konkurencjach:

  • Bieg na 100 m
  • Skok w dal
  • Rzut piłeczką palantową
  • Bieg na 300 m
  • Sztafeta szkół

Uczestnicy konkurencji zbierali punkty dla swojej szkoły i tak za zwycięstwo w konkurencji szkoła otrzymywała 8 punktów, za II miejsce 6 punktów, za III miejsce 4 punkty, a za IV miejsce 2 punkty. W sztafecie szkół punktacja była wyższa: zwycięzca otrzymywał 40 punktów, II miejsce 30 punktów, III miejsce 20 punktów, IV miejsce 10 punktów.


BIEG NA 100 M


Klasy IV

Dziewczynki :

1- Michalska Weronika -SP DROBIN

2- Pikalska Natalia -SP ŁĘG

3- Lewandowska Angelika -SP ŁĘG

4- Kobierecka Amelia -SP DROBIN

Chłopcy :

1- Pikalski Łukasz -SP ŁĘG

2- Marcinkowski Kacper -SP DROBIN

3- Nowak Wiktor -SP DROBIN

4- Nowakowski Kacpe-r ŁĘG


KLASY V

Dziewczynki :

1- Jaszcak Marta- SP DROBIN

2- Zielińska Wiktoria -SP DROBIN

3- Felkowska Aleksandra- SP DROBIN

4- Zbyszyńska Justyna -SP ROGOTWÓRSK

Chłopcy :

1- Dudkiewicz Jakub -SP DROBIN

2- Łuniewski Dawid -SP ROGOTWÓRSK

3- Kościelski Konrad- SP ŁĘG

4- WITKOWSKI TOMASZ -SP DROBIN


KLASY VI

Dziewczynki:

1. Falkiewicz Aleksandra- SP DROBIN

2. Królikowska Julia- SP DROBIN

3. Graczyńska Monika -SP ŁĘG

4. Lewandowska Weronika -SP ŁĘG

Chłopcy:

1- Samoraj Dawid -SP ŁĘG

2- Pietrzak Patryk -SP ŁĘG

3- Marcinkowski Norbert- SP DROBIN

4- Leszczyński Mateusz -SP ROGOTWÓRSK


BIEG NA 300M


KLASY IV

Dziewczynki :

1- Weronika Michalska -SP DROBIN

2- Lewandowska Angelika -SP ŁĘG

3- Pikalska Natalia -SP ŁĘG

4- Nina Ulicka -SP ŁĘG

Chłopcy:

1- Marcinkowski Kacper- SP DROBIN

2- Witkowski Kacper -SP DROBIN

3- ŁUKASZ PIKALSKI -SP ŁĘG

4- Nowak Wiktor- SP DROBIN


KLASY V

Dziewczynki :

1- Zielińska Wiktoria -SP DROBIN

2- Jaszczak Marta -SP DROBIN

3- Felkowska Aleksandra -SP DROBIN

4- Matalińska Ewelina- SP ŁĘG

Chłopcy:

1- Dudkiewicz Jakub- SP DROBIN

2- Łuniewski Dawid -SP ROGOTWÓRSK

3- Myśliński filip -SP ŁĘG

4- Witkowski Tomasz -SP DROBIN


KLASY VI

Dziewczynki:

1- Falkiewicz Aleksandra -SP DROBIN

2- Królikowska Julia -SP DROBIN

3- Lewandowska Weronika -SP ŁĘG

4- Grączyńska Monika -SP ŁĘG

Chłopcy:

1- Pietrzak Patryk -SP ŁĘG

2- Dawid Samoraj- SP ŁĘG

3- Dawid Świtalski -SP ŁĘG

4- Stołowski Jakub- SP ROGOTWÓRSK


Skok w dal


KLASY IV

Dziewczynki :

1- Pikalska Natalia -SP ŁĘG

2- Michalska Weronika -SP DROBIN

3- Peda Natalia -SP ROGOTWÓRSK

4- Kobierecka Amelia- DROBIN

Chłopcy :

1- Pikalski Łukasz -SP ŁĘG

2- Nowakowski Kacper -SP ŁĘG

3- Marcinkowski Kacper -SP DROBIN

4- Wikowski Kacper -SP DROBIN


KLASY V

Dziewczynki :

1- Zielińska Wiktoria- SP DROBIN

2- Gradomska Gabriela -SP ŁĘG

3- Jaszczak Marta -SP DROBIN

4- Mazur Weronika -SP ŁĘG

Chłopcy :

1- Łuniewski Dawid -SP ROGOTWÓRSK

2- Dudkiewicz Jakub -SP DROBIN

3- Kościelski Konrad -SP ŁĘG

4- Świtalski Dawid -SP ŁEG


KLASA VI

Dziewczynki :

1- Lewandowska Weronika -SP ŁĘG

2- Graczyńska Monika -SP ŁĘG

3- Gramińska wiktoria -SP DROBIN

4- Bidas Julia -SP ROGOTWÓRSK

Chłopcy :

1- Szeligiewicz Dawid -SP DROBIN

2- Pietrzak Patryk -SP ŁĘG

3- Samoraj Dawid- SP ŁĘG

4- Stołowski Jakub- SP ROGOTWÓRSK


RZUT PIŁECZKĄ PALANTOWĄ


KLASY IV

Dziewczynki :

1- Sosińska Maja -SP CIESZEWO

2- Lewandowska Angelika -SP ŁĘG

3- Wojciechowska Karolina -SP ROGOTWÓRSK

4- Michalska Weronika -SP DROBIN

Chłopcy :

1- Witkowski Kacper SP DROBIN

2- Pikalski Łukasz -SP ŁĘG

3- Marcinkowski Kacper -SP DROBIN

4- Nowakowski Kacper -SP ŁĘG


KLASY V

Dziewczynki :

1- Zbąszyńska Dominika -SP ROGOTWÓRSK

2- Jaszczak Marta -SP DROBIN

3- Zbyszyńska Justyna -SP ROGOTWÓRSK

4- Zielińska Wiktoria -SP DROBIN

Chłopcy :

1- Jabłoński Jakub -SP DROBIN

2- Świtalski Dawid- SP ŁĘG

3- Kościelski Konrad- SP ŁĘG

4- Łuniewski Dawid -SP ROGOTWÓRSK


KLASY VI

Dziewczynki :

1- Lewandowska Weronika -SP ŁĘG

2- Gramińska Wiktoria -SP DROBIN

3- Falkiewicz Aleksandra -SP DROBIN

4- Bidas Julia -SP ROGOTWÓRSK

Chłopcy :

1- Stołowski Jakub -SP ROGOTWÓRSK

2- Pietrzak Patryk -SP ŁĘG

3- Grzelak Piotr -SP DROBIN

4- Szelagiewicz Dawid -SP DROBIN


SZTAFETA :

1- SP DROBIN

2- SP ŁĘG

3- SP ROGOTWÓRSK

4- SP CIESZEWO


Klasyfikacja końcowa szkół:

I miejsce

Szkoła Podstawowa w Drobinie

II miejsce

Szkoła Podstawowa w Łęgu Probostwie

III miejsce

Szkoła Podstawowa w Rogotwórsku

IV miejsce

Szkoła Podstawowa w Cieszewie

W tym miejscu należą się również podziękowania pracownikom Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Drobinie oraz wszystkim nauczyciel wychowania fizycznego z terenu gminy Drobin za przygotowanie młodych sportowców do rywalizacji  oraz pomoc w organizację zawodów.

Koordynator „Wf z klasą”
Krzysztof Tafliński

Galeria zdjęć: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.688713077901746.1073741835.443559552417101&type=1