Międzyszkolny Konkurs Matematyczny

W dniu 26 marca 2015r. o godzinie 10.00 w naszej szkole odbył się Międzyszkolny Konkurs Matematyczny dla uczniów klas I. Uczestnikami konkursu byli uczniowie klas pierwszych z czterech szkół gimnazjalnych. W konkursie wzięły udział następujące szkoły:

  1. Gimnazjum w Radzanowie,
  2. Gimnazjum im. Zbigniewa Dłużniewskiego w Nowej Górze,
  3. Gimnazjum w Łęgu Probostwie,
  4. Gimnazjum im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Drobinie.

Łącznie w konkursie wzięło udział 8 uczniów.

Zwycięzcy konkursu wybierani byli w kategorii indywidualnej. Liczba punktów za test pozwoliła wyłonić 3 osoby, które zostały laureatami konkursu, zajmując kolejno pierwsze, drugie i trzecie miejsce. Byli to:

I miejsce – Piotr Sochacki – Gimnazjum w Radzanowie (opiekun – pani Joanna Słupecka),

II miejsce – Arkadiusz Żaglewski – Gimnazjum w Radzanowie (opiekun – pani Joanna Słupecka)

III miejsce – Julia Ciarka – Gimnazjum w Łęgu Probostwie (opiekun – pani Marzenna Dąbrowska)

Laureaci konkursu otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Radę Rodziców ZS w Drobinie.

Wszystkim osobom, którzy pomagali w przygotowaniu konkursu dziękujemy, uczestnikom - gratulujemy i życzymy dalszej wytrwałości w „poznawaniu” matematyki. W końcu "matematyka królową wszystkich nauk jest" . Uśmiech