Dzień talentów

W dniu 7 czerwca w Zespole Szkół w Drobinie świętowaliśmy obchody kolejnego już Dnia Talentów. W tym roku hasło przewodnie imprezy brzmiało „Mama, Tata i ja”, jednak na tę niezwykłą uroczystość przybyli nie tylko rodzice, ale również babcie, dziadkowie, ciocie, wujkowie i wielu innych gości.
Uczniowie, jak wskazuje nazwa święta, prezentowali swoje liczne talenty - wokalne, instrumentalne, taneczne, aktorskie, sportowe czy manualne. Spotkanie stało się jednak również okazją do wsparcia ogólnopolskiej kampanii profilaktyczno-edukacyjnej „Postaw na rodzinę”.

Uczniowie klas Ib, Ic, IIb, IIIa i IIIb SP zaprezentowali się w piosenkach o rodzinnej tematyce. Uczniowie klasy integracyjnej – Ia, pod czujnym okiem swoich pań, przygotowali inscenizację „Jędrek Jeżyk”, a klasa IIc – przedstawienie „Mama i tata”. Uczniowie klas IV-VI wystawili inscenizację „Święto Rodziny”, do której przygotowywały ich polonistki – p. I. Turkowska oraz p. R. Jędrzejewska. Talent aktorski w bajce ”Tomcio Paluszek” zaprezentowali także uczniowie należący do kółka teatralnego świetlicy szkolnej.

W tym dniu nie zabrakło również koncertu zespołu wokalno-instrumentalnego pod batutą p. B. Banaszczaka - T.T.M., który uświetnia wszystkie szkolne i nie tylko szkolne uroczystości czy tez występu grup tanecznych ze szkoły podstawowej i gimnazjum, działających pod opieką p. E. Kisielewskiej.

Pierwszy raz w historii obchodów Dnia Talentów w naszej szkole swoje zdolności zaprezentowali również nauczyciele Zespołu Szkół w Drobinie, wystawiając bajkę ”Nie ma tego złego”, której pomysłodawcą i reżyserem była p. G. Zielińska. Odtwórcami głównych ról byli: Pani Dyrektor Bożena Woźniak, Wicedyrektor Hanna Szymańska, Wicedyrektor Krzysztof Tafliński oraz nauczyciele: Ewa Kisielewska, Lena Wójcik, Marta Wiśniewska, Bohdan Gapiński, Małgorzata Lasocka, Rafał Rycharski, Daniel Sawicki, Katarzyna Czajka, Monika Cichocka, Kinga Głowacka, Marcin Sajur, Anna Rokicka, Agnieszka Lemanowicz, Edyta Jarzębowska, Małgorzata Kwiatkowska, Elżbieta Orłowska.

Równolegle z programem artystycznym, w innych częściach szkoły trwała promocja talentów pozascenicznych, m.in. talent fotograficzny Asi Mroczek czy też fryzjerski Kamili Witkowskiej, do której, w niekończącej się  kolejce, ustawiały się dziewczęta po piękne warkocze.

Można było także sprawdzić swoje uzdolnienia sportowe. Na boisku szkolnym się bieg sztafetowy czwartych klas zorganizowany przez wychowawców oraz nauczyciela w-f p. D. Sawickiego. W sztafecie  udział wzięło po czterech reprezentantów z każdej klasy. Oczywiście w biegu wygrani byli wszyscy, bo w tym dniu najważniejsza była dobra zabawa.

Ci sami uczniowie rywalizowali ze sobą rozwiązując test on-line na tablicy interaktywnej przygotowany przez Edytę Redę i Elżbietę Orłowską. Zawodnicy wykazali się nie tylko swoimi zdolnościami matematycznymi, ale również umiejętnością współpracy. Ciekawa i zabawna forma forma zadań przypadła uczniom do gustu tak bardzo, że żądały ciągu dalszego i nie miały ochoty opuszczać sali.

O dobra zabawę w tym dniu zadbał również zespół sklepiku szkolnego „Kącik smaku” oferując sprawdzian koordynacji ruchowo-słuchowej w próbie przypięcia z zawiązanymi oczami ogonka Kłapouchemu, kierując się wyłącznie wskazówkami kolegów. Żeby pięknie wyglądać przy okazji tego rodzinnego święta uczennice oraz ich mamy miały okazję zaopatrzyć się w piękną, ręcznie wykonaną biżuterię lub skorzystać z usług fryzjerskich Kamili, której salon mieścił się na terenie sklepiku.

Po planowanej części artystycznej przyszedł czas na tzw. Otwartą Scenę, gdzie zaprezentować mógł się każdy chętny. Obserwowaliśmy występy wokalne, taneczne oraz popisy zespołu instrumentalnego. Atmosfera była naprawdę gorąca, a owacjom nie było końca. Zwieńczeniem całej uroczystości była zabawa taneczna dla uczniów.
Dzień Talentów był okazją nie tylko do zaprezentowania się przed całą społecznością szkolną, ale również, a może przede wszystkim do integracji i  zabawy przepełnionej radością i wieloma chwilami wzruszeń, zabawy w  rodzinnym gronie - uczniów, rodziców oraz całej rady pedagogicznej.