ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020 W SZKOLE PODSTAWOWEJ IM. MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO PDF Drukuj Email

Społeczność szkolna, jak każdego roku, uczciła pamięć zmarłych: ks. prałata Szczepana Soszyńskiego, nauczycieli i uczniów naszej szkoły oraz żołnierzy poległych w obronie ojczyzny, spoczywających na cmentarzu parafialnym w Drobinie. Modlitwę nad grobami poprowadził ks. kanonika Andrzej Kucharczyk. Złożono kwiaty i zapalono znicze.

Następnie odbyła się uroczysta Msza Święta celebrowana przez ks. Tomasza Lemańskiego z okazji rozpoczęcia roku szkolnego. Po Mszy Świętej społeczność szkolna, na czele ze sztandarem dyrekcją i osobami urodzonymi do 8 maja 1945 roku, przemaszerowała ulicami miasta włączając się w ogólnopolską akcję „Przerwany Marsz”, nawiązującą do rocznicy wybuchu II Wojny Światowej.

„ Jest takie miejsce…taki kraj…”

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego uczniowie Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego rozpoczęli bardzo uroczyście. Młodzież pod okiem nauczycielek Iwony Turkowskiej, Agnieszki Lemanowicz i Leny Wójcik zaprezentowała montaż słowno-muzyczny upamiętniający 80-tą rocznicę wybuchu II wojny światowej. Nad oprawą muzyczną czuwał pan Bogdan Banaszczak.

GALERIA

Lektorzy wprowadzili zebranych w trudną historię Polski, wzruszając publikę i skłaniając do zadumy. Podziękowania należą się młodzieży i dzieciom, którzy w czasie wakacji uczęszczali na próby: M. Jędrzejewskiemu, W. Brodel, J. Skierkowskiej, K. Kraśniewskiemu, Sz. Szumańskiemu, M. Tomczak, W. Milewskiej, J. Mikołajczyk, J. Gromadzińskiej, Z. Łagunie, K. Ziębińskiej, J. Łagunie, M. Ziółkowskiej, K. Ziókowskiej oraz chłopcom z Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej w Drobinie: W. Cichowskiemu, M. Łagunie, Sz. Sujkowskiemu.