OGÓLNOPOLSKA AKCJA „JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM!” PDF Drukuj Email

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła.”

Wisława Szymborska

O korzyściach płynących z czytania książek można mówić długo i kwieciście. Wiedza i osobiste doświadczenie w tej kwestii nie zawsze jednak idą w parze. Aby działać (a nie tylko narzekać, że młodzi ludzie nie czytają), nasza szkoła od kilku lat włącza się w ogólnopolskie kampanie zachęcające do sięgnięcia  po literaturę. 7 czerwca po raz kolejny bawiliśmy się jako uczestnicy akcji „Jak nie czytam, jak czytam!”, mającej pokazać, że są uczniowie (i nauczyciele), którzy nie wyobrażają sobie codziennego życia bez książek.

GALERIA

W ramach propagowania akcji działaliśmy już od początku maja. Przygotowaliśmy gazetkę tematyczną, na której zaprezentowaliśmy rozgrzewkę czytelniczą w postaci łamańców językowych, utwory poetyckie uczniów naszej szkoły (Jakuba Pacuły i Marii Matusiak z kl. IV oraz uczniów kl. III gimnazjum) i wizytówki zapalonych czytelników, którzy podzielili się z innymi tytułami przeczytanych przez siebie książek godnych polecenia (Michał Zawada z kl. V jest żywym dowodem na to, że można czytać w każdych warunkach- jemu nie przeszkadza nawet hałas szkolnych przerw i z uśmiechem na twarzy oddaje się swojej pasji czytelniczej, czekając na zajęcia lekcyjne).  Od początku maja do pierwszych dni czerwca na korytarzu szkolnym funkcjonował „Kącik czytelniczy”, z którego uczniowie mogli korzystać podczas przerw, wybierając z półki interesujące ich książki. 7 czerwca, czyli w dniu wyznaczonym przez organizatorów akcji, chętni uczniowie wspólnie czytali książki w klasach lub na placu przed szkołą.

Tegorocznymi dobrymi duchami akcji były Panie: A. Rokicka, E. Jarzębowska,  A. Wierzbicka, D. Marczewska, M. Cichocka. Cieszymy się, że do zabawy włączyła się też Dyrekcja szkoły oraz dziękujemy sklepikowi szkolnemu, który zaopatrzył nas w wodę, sprawiając, że bez szwanku przetrwaliśmy upał w plenerze.