SUKCES PDF Drukuj Email

Sukces Weroniki

Co jest głównym składnikiem korzenia cykorii? Jak należy gotować warzywa bogate w karoten? Co oznacza produkt ze znakiem „Fairtrade”? W jaki sposób w rolnictwie ekologicznym zwalcza się szkodniki i chwasty? – na te i inne pytania odpowiadali w środę 5.06.2019 uczestnicy konkursu „Smak ekologicznej żywności” organizowanego przez Samorząd Województwa Mazowieckiego. Spośród wszystkich finalistów wyłoniono 6 laureatów.

GALERIA

Konkurs został zorganizowany już po raz szesnasty. Podczas rywalizacji uczniowie z Mazowsza musieli wykazać się wiedzą na temat ekologicznego rolnictwa i produktów z niego pochodzących. Do finału przystąpiło 98 uczniów z klas 4-8 szkół podstawowych oraz klas III gimnazjów z województwa mazowieckiego. Uczestnicy zmierzyli się z testem składającym się z 30 pytań, w tym z 20 pytań jednokrotnego wyboru oraz 10 – wielokrotnego wyboru. Na udzielenie prawidłowych odpowiedzi uczestnicy mieli 30 min.

Naszą  szkołę reprezentowali: Weronika Bedyk z klasy IIIA gim.,   Justyna Modzelewska z klasy VIIIB, Maja Petrykowska i Sebastian Sosiński uczniowie klasy VB. Byli to uczniowie wyłonieni w drodze szkolnych eliminacji. Nasza szkoła wzięła udział w konkursie po raz trzeci – i po raz trzeci odnieśliśmy sukces. Weronika Bedyk  zajęła I miejsce !!! Przypomnijmy że w ubiegłych latach 2 razy Aleksandra Szmidt zajęła 2 miejsce.

Wszyscy uczestnicy konkursu oprócz drobnych upominków, a zwycięzcy „nieco cenniejszych” wzięli udział w wycieczce na warszawskie Stare Miasto oraz do Parku Miniatur Województwa Mazowieckiego.

Bardzo dziękujemy Panu Michałowi Petrykowskiemu oraz Panu Sebastianowi Bedykowi za dowóz uczniów na konkurs.

Pod poniższymi linkami można przeczytać o konkursie i posłuchać wypowiedzi laureatów.

https://to.com.pl/mazowsze-smak-ekologicznej-zywnosci-podsumowanie-konkursu-wsrod-laureatow-uczennica-z-ostrowskiej-szkoly/ar/c1-14187895

www.radiowarszawa.com.pl/uczniowie-z-mazowsza-znaja-zdrowa-zywnosc/