WYCIECZKA DO SOCHACZEWA PDF Drukuj Email

27 maja 2019 r. pojechaliśmy na wycieczkę do Sochaczewa. Brały w niej udział klasy VIII szkoły podstawowej i kl. III gimnazjum pod opieką  p. Leny Wójcik i p. Iwony Turkowskiej. Wyjechaliśmy o godz. 8:00 i szybko przybyliśmy do Sochaczewa. Następnie spacerkiem w towarzystwie słońca doszliśmy do Sądu Rejonowego. Przy wejściu powitali nas miło pracownicy sądu i poinformowali o zasadach panujących w instytucji.

GALERIA

Po oddaniu telefonów weszliśmy do Sali rozpraw. Obejrzeliśmy ciekawą prezentację na temat władzy,  postępowania w sprawach nieletnich i przebiegu rozpraw sądowych. Niedługo potem sami wcieliliśmy się w role uczestników rozprawy i wydaliśmy wyrok. Mieliśmy również możliwość zrobić sobie zdjęcie w stroju sędziowskim. Potem udaliśmy się w ruiny Zamku Książąt Mazowieckich i zrobiliśmy wspólne zdjęcie na tle pięknych widoków. Zamek znajduje się na prawym brzegu Bzury, na wzgórzu będącym początkowo cyplem wysoczyzny, na której położone jest miasto. Drewniano ziemny ogród obronny został wzniesiony na wzgórzu zamkowym na początku XIII stulecia. Ujrzawszy tutejsze widoki wszyscy byli zdumieni, jak pięknym miastem jest Sochaczew.
następnie udaliśmy się do Żelazowej Woli, w kutej swoje dzieciństwo spędził słynny kompozytor Fryderyk Chopin. Przyszedł on na świat w dworku będącym posiadłością hrabiów Skarbków.
wycieczka bardzo nam się podobała. Zrozumieliśmy, że zawód prokuratora lub sędziego wiąże się z wielką odpowiedzialnością. Wielu z nas po tej wycieczce rozważa wybór tego zawodu, choć nie jest to łatwe. Podstawowe informacje uzyskaliśmy już na lekcjach wos-u, (dlatego byliśmy tak aktywni podczas prezentacji). Natomiast zwiedzanie ruin zamku Książąt Mazowieckich przybliżyło nam wydarzenia z historii Polski.

 

Sprawozdanie z wycieczki szkolnej przygotowały uczennice kl. VIII b – Justyna Modzelewska
i Weronika Michalska