SPOTKANIE PROFILAKTYCZNE PDF Drukuj Email

W dniu 23 maja 2019 roku odbyło się spotkanie profilaktyczne uczniów klas VII – VIII oraz klas III gimnazjum z przedstawicielami policji: panią Joanną Łopatowską – pracownikiem Zespołu ds. Prewencji Kryminalnej Nieletnich i Patologii Komendy Miejskiej Policji w Płocku oraz sierż. szt. Piotrem Chylińskim – dzielnicowym Posterunku Policji w Drobinie. Tematem spotkania było bezpieczeństwo nieletnich zarówno w szkole, jak i poza jej terenem oraz ukazanie konsekwencji prawnych wobec nieletnich.

GALERIA

 

 

Uczniowie na początku spotkania obejrzeli film profilaktyczny pt. „Więzienie, stracony czas” ukazujący konsekwencje prawne podjęte wobec osób, którzy dopuścili się różnych przestępstw. Następnie dowiedzieli się o rodzajach przestępstw, które mogą negatywnie wpłynąć na przyszłość młodej osoby. Zostali również poinformowani
o środkach wychowawczych nakładanych przez Sąd zajmujący się sprawami nieletnich.

Młodzież poprzez udział w spotkaniu uświadomiła sobie, jakie ma prawa i obowiązki w świetle prawa, kto i kiedy ponosi odpowiedzialność prawną oraz jakie uczniowie powinni przyjmować postawy, gdy ktoś namawia ich do czynu, który zakazany jest przez prawo.

Zajęcia z funkcjonariuszami Policji są jednym z działań profilaktyczno – wychowawczych prowadzonych przez szkołę i realizowanych w ramach programu profilaktyki.

Spotkanie zostało przygotowane przez pedagoga szkolnego – panią Martę Kinalską.