DZIEŃ PASJI I INFORMACJI ZAWODOWYCH PDF Drukuj Email

WYBIERAMY SZKOŁY…

Nieuchronnie wielkimi krokami zbliża się dla tegorocznych absolwentów naszej szkoły czas podejmowania decyzji edukacyjnych. W rozważaniach nad wyborem szkoły średniej wspiera naszych uczniów Pani Hanna Szymańska – pedagog i doradca zawodowy, która prowadzi zajęcia z zakresu doradztwa zawodowego w ciągu roku szkolnego, a w dniu dzisiejszym zorganizowała spotkanie z przedstawicielami szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych z terenu Płocka, Sierpca, Raciąża i Drobina.

GALERIA

Targi edukacyjne czyli „Szkolny „Dzień Pasji i Informacji Zawodowych” mają na celu  zapoznanie młodzieży z szeroką ofertą szkół średnich  w okolicy, poznanie zawodów - drogi kształcenia do zawodu, predyspozycji zawodowych, środowiska pracy, wymianę doświadczeń między szkołami.

Wydarzeniu towarzyszyło hasło przewodnie Seneki „Trzeba się uczyć,  dopóki nie wiesz, a jeżeli wierzyć przysłowiu – dopóki żyjesz.” W spotkaniu wzięli również udział  uczniowie kończący edukację w Szkole Podstawowej w Łęgu Probostwie.

Wśród wystawców znaleźli się między innymi:

  • Zespół Szkół Budowlanych Nr 1 w Płocku,
  • Zespół Szkół Ekonomiczno- Kupieckich w Płocku,
  • Zespół Szkół Usług i Przedsiębiorczości w Płocku,
  • Zespół  Szkół Leokadii Bergerowej w Płocku,
  • Zakład Doskonalenia Zawodowego w Warszawie Centrum Kształcenia w Płocku,
  • Zespół Szkół Nr  2 w Sierpcu,
  • Centrum Kształcenia Rolniczego w Studzieńcu,
  • Zespół Szkół w Raciążu
  • Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Drobinie
  • Mobilne Centrum Informacji Zawodowej OHP w Płocku.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim gościom za poświęcony czas i duże zaangażowanie w prezentacje ofert, w czasie których młodzież miała   szansę bezpośrednio porozmawiać , zaczerpnąć wiadomości i utwierdzić swoje przekonania co do wyboru dalszej drogi kształcenia.