17.03.2019 WARSZTAT 3. AMNESTY INTERNATIONAL PDF Drukuj Email

Tematyka warsztatu to UCHODŹCTWO. Najpierw szybka rozgrzewka - GRA W WORECZKI - szybkie rzucanie woreczka do następnej osoby wymawiając jej imię. Wszystko szło.spoko do czasu, aż w obiegu znalazły się dwa woreczki. Nagle ręce zrobiły się dziurawe a refleks zamiast wzrosnąć, spadł do poziomu szachisty.

Pózniej ćwiczenie o nazwie W CUDZYCH BUTACH. Uczestnicy wcielili się w role młodych ludzi, którzy zmuszeni byli uciec ze swoich domów i krajów aby ratować swoje życie bądź w obawie przed prześladowaniem z powodu swoich przekonań politycznych, światopoglądowych, przynależności etnicznej, rasowej itp.

GALERIA

Później tzw. GRA MARIOLI - rysowaliśmy rysunki reprezentujące różne prawa człowieka ujęte w Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka. Deklaracja dostępna na naszej tablicy na ścianie przy rampie podjazdowej w strefie dla rodziców przy głównym wejściu do szkoły, a rysunki w sali nr 13.
Na koniec QUIZ z danych statystycznych dotyczących uchodźców w Polsce i na świecie oraz zwycięska czwórka. W tym quizie podawane przez współzawodniczące grupy liczby były czasem nieprawdopodobnie wielkie, czasem śmiesznie małe, ale czasem jednak bliskie tych prawdziwych.

Całość tego watsztatu to lekko ponad 3 godziny. Jak zwykle, wszystko w miłej atmosferze i z olbrzymim zaangażowaniem.