MSZA ŚWIĘTA W INTENCJI BOHATERÓW POWSTANIA STYCZNIOWEGO WE WRÓBLEWIE PDF Drukuj Email

W dniu 22 marca 2019 r. na zaproszenie ks. Bogdana Pawłowskiego przedstawiciele naszej szkoły uczestniczyli w Mszy Świętej polowej, która odbyła się w przy obelisku upamiętniającym Bohaterów Powstania Styczniowego poległych w bitwie pod Wróblewem gm. Radzanów. Mottem uroczystości były słowa z listu biskupa płockiego Piotra Libery, skierowanego do zgromadzonych podczas uroczystości we Wróblewie w 2013 roku „Gloria victis et gloria memoribus” – „Chwała zwyciężonym i chwała tym, którzy pamiętają”.

GALERIA

W uroczystościach wzięli udział parlamentarzyści, władze wojewódzkie, powiatowe, gminne, służby mundurowe, grupy rekonstrukcyjne i społeczność lokalna. Naszą szkołę reprezentował Poczet Sztandarowy, dyrektor szkoły Bogdan Banaszczak oraz p. Anna Rokicka – prezes Ogniska Gminnego ZNP i nauczyciel szkoły w Drobinie.

Ks. Rotmistrz Bogdan Pawłowicz jest rektorem sanktuarium św. Antoniego w Ratowie i miłośnikiem tradycji kawaleryjskich. Gościł w naszej szkole wielokrotnie, przybliżając uczniom historię naszego kraju z okresu chwały kawaleryjskiej. Dziękujemy za zaproszenie i współpracę.