Matematyczny Kącik


WYNIKI KONKURSU MATEMATYCZNEGO PDF Drukuj Email

Z przyjemnością ogłaszamy wyniki konkursów matematycznych,

które odbyły się w naszej szkole

 

GALERIA


 

Więcej…
 
ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA PDF Drukuj Email

28 września 2018r. społeczność uczniowska naszej szkoły uczestniczyła w VIII Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia (ŚDTM) (ang. World Multiplication Table Day). Ta bezpłatna akcja edukacyjna prowadzona była w szkołach na całym świecie. W tym roku do akcji zgłosiło się 4 579 szkół, w tym 4 299 szkół z Polski.  Celem akcji było  propagowanie zabawowej formy nauczania - uczenia się matematyki. Miała ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja była okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Natomiast dorośli mogli dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia.

Więcej…
 
SPOCONE DYKTANDO „HORROR MATEMATYCZNY” PDF Drukuj Email

Nauczyciele poloniści wraz z uczniami SP i gimnazjum uczcili święto tabliczki mnożenia pisaniem dyktand związanych tematycznie z różnorodnymi działami  matematyki. Niektórzy pocili się metaforycznie, łamiąc głowy nad poprawnym zapisem hiperboli, stożka czy dwumianu, inni robili to dosłownie- biegając podczas spoconego dyktanda „Horror matematyczny.” Uczestnicy zabawy zaangażowali się w nią z mocą do potęgi szóstej… ;-)

GALERIA

 
KONKURS MATEMATYCZNY PDF Drukuj Email

24 kwietnia 2018 roku w Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Drobinie odbył się Międzyszkolny Konkurs Matematyczny dla uczniów klas siódmych szkoły podstawowej. Konkurs ma  zasięg międzygminny. Wzięły  w nim udział szkoły z: Rogotwórska, Łęga Probostwa, Nowej Góry i Drobina. Uczniowie rywalizowali między sobą rozwiązując 25 zadań testowych. W rezultacie wyłoniono 3 uczniów z najwyższymi wynikami. Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe, przybory piśmiennicze oraz statuetki w całości ufundowane przez Radę Rodziców Szkoły Podstawowej w Drobinie.

GALERIA

Więcej…
 
KONKURSY MATEMATYCZNE PDF Drukuj Email

W ramach Szkolnego Tygodnia Matematyki w naszej szkole odbyły się  konkursy matematyczne dla klas V, VI oraz II gimnazjum.

Zwycięzcy Konkursu Matematycznego dla kl V:

I miejsce  - Piotrowska Aleksandra - kl V a

II miejsce – Jędrzejewski Mateusz - kl V b

III  miejsce – Kotkiewicz Natalia - kl V a

Zwycięzcy Konkursu Matematycznego „MISTRZ  RACHUNKÓW” dla uczniów klas VI:

I miejsce  - Skierkowska Oliwia – kl VI c

II miejsce –Gruda Oliwia – kl. VI c

III  miejsce – Kardasz Oliwia – kl VI c

Wyróżnienie –Pacuła Julian  - kl VI c

Zwycięzcy Konkursu Matematycznego dla kl II gimnazjum:

I miejsce  - Wysocki Łukasz - kl II a

II miejsce – Gajewska Małgorzata - kl II a

GRATULUJEMY!

 
«pierwszapoprzednia123456następnaostatnia»

Strona 1 z 6