KONKURS PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ PDF Drukuj Email

W dniu 11.12.2018r. w Szkole Podstawowej im. Marsz. J. Piłsudskiego w Drobinie  zwieńczyliśmy obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

O godzinie 9.00 rozpoczęło się spotkanie przygotowane przez p. Annę Rokicką z ks. rotmistrzem Bogdanem Pawłowskim, który od wielu lat jest miłośnikiem i znawcą tradycji kawalerii polskiej, o czym w bardzo ciekawy sposób opowiadał uczniom przedstawiając m.in.: szable, siodła, piki itp.

O godzinie 10.00 rozpoczął się Festiwal Piosenki Patriotycznej dla uczniów klas I-VI pod patronatem starosty płockiego Mariusza Bieńka i burmistrza Miasta i Gminy Drobin Andrzeja Samoraja.

W jury zasiedli p. Paweł Sosiński, p. Łukasz Zieliński, p. Sławomir Żurawski i znany polski piosenkarz Andrzej Rybiński. Wyniki festiwalu zostaną ogłoszone na stronie szkoły. Składamy serdeczne podziękowanie p. Katarzynie Romanowskiej, Oldze Skierskiej, Elżbiecie Ogrodzińskiej i Kazimierze Kamińskiej oraz rodzicom, za wielką pracę jaką wykonali przy organizacji festiwalu. Słowa wdzięczności kierujemy do p. Michała Miszewskiego i p. Tomasza Asztemborskiego za wsparcie w kwestii nagłośnienia i oświetlenia.

GALERIA