MARATON PISANIA LISTÓW PDF Drukuj Email

7 grudnia 2018 roku w godzinach wieczornych w sali konferencyjnej naszej szkoły odbył się Maraton Pisania Listów Amnesty International. Maraton zorganizowany został przy pomocy i zaangażowaniu uczestników projektu “START THE CHANGE – działaj lokalnie, zmieniaj globalnie”, również z ramienia AMNESTY INTERNATIONAL.

Maraton taki odbywa się corocznie i w poprzednim roku organizacją w naszej szkole zajęła się grupa PAT pod skrzydłami Pani Edyty Jarzębowskiej, która stworzyła dla tegorocznego maratonu solidny grunt.
Listy napisane przez uczestników tego maratonu w szkołach w całej Polsce a także w wielu państwach na całym świecie wysyłane są do placówek dyplomatycznych i rządów tych państw, w których łamane są prawa człowieka, w celu spowodowania uwolnienia z więzień lub odstąpienia od prześladowania lub torturowania osób bezpodstawnie i bezprawnie traktowanych w ten właśnie sposób przez opresyjny aparat państwowy. W poprzednich latach setki tysięcy napisanych i wysłanych listów doprowadziły do uwolnienia lub odstąpienia od dalszego prześladowania wielu osób na całym świecie.
Uczestnikami Maratonu byli głównie działający wspólnie w ramach projektu uczniowie Szkoły Podstawowej i Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Drobinie oraz koordynatorzy projektu, ale zaproszenia zostały wystosowane również do społeczności drobińskiej. Wśród gości znaleźli się członkowie dyrekcji i grona nauczycielskiego oraz przedstawiciele Rady Rodziców.
Serdecznie dziękujemy za udział i poświęcenie kilku chwil z piątkowego wieczoru na napisanie kilku listów, z których każdy jeden może doprowadzić do przełomowej zmiany w życiu prześladowanych osób.

GALERIA