WIZYTA W SIEDZIBIE AMNESTY INTERNATIONAL PDF Drukuj Email

10 grudnia 2018 roku grupa uczestników projektu "START THE CHANGE - Działaj Lokalnie, Zmieniaj Globalnie", wraz z koordynatorami, odwiedziła siedzibę Amnesty w Warszawie. Na miejscu powitał nas Filip Jach (żółta koszula w kratę) , który oprowadził nas po wszystkich pomieszczeniach, pokojach i zakamarkach na Lelewela 8. Poznaliśmy część ekipy kierującej Amnesty w Polsce , a później Filip przeprowadził dwugodzinny warsztat poświęcony działalności Amnesty International na świecie i prawom człowieka, gdyż nasz wyjazd 10 grudnia przypadał dokładnie w Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka!!!

GALERIA

Warsztat w ocenie uczestników (i koordynatorów też) - rewelka!!!!Na koniec naszego pobytu Filip przygotował dla nas niespodziankę - zaszczyciła nas swoja obecnością Pani Dyrektor Amnesty International na Polskę - Draginja Nadażdin. Opowiedziała krótko swoją historię jako uchodźczyni i zachęciła do aktywnego uczestnictwa w projektach Amnesty International oraz do szerzenia świadomości dotyczącej poszanowania dla ludzi o odmiennych poglądach, wyznaniach i orientacjach. Na pamiątkę wizyty dostaliśmny też drobne pamiątki - smyczki, naklejki itp. Zostawiliśmy po sobie pozytywne komentarze (plakat na jednym ze zdjęć) i dobre wrażenie.
Po wizycie w Amnesty pojechaliśmy na szybkie żarcie (fast food) do Złotych Tarasów, a później już prosto do Drobina.
Naszym kierowcą był Pan Jacek - młody kierowca z firmy Jacek BUS, któremu chcemy podziękować za bezpieczną ale i bardzo profesjonalną jazdę tam i z powrotem. Po Warszawie poruszał się jak po swoim domu !!!! Szacun !!!