PTTK PDF Drukuj Email

Każdy krajoznawca musi być turystą, a ten, kto ma zamiłowanie do turystyki krajoznawczej, przechodzi drogę stopniowego "dojrzewania" i doskonalenia się: pojawia się zainteresowanie różnymi dziedzinami wiedzy, potrzeba rozszerzania i pogłębiania posiadanych wiadomości. Jest zjawiskiem typowym, że najpierw budzą zainteresowanie obiekty łatwo dostrzegalne, szczególnie atrakcyjne, jak np. efektowny krajobraz górski, ciekawe budowle zabytkowe, pięknie położone jeziora; wystarczają same wrażenia i ogólne wiadomości. Z czasem uwaga kieruje się na inne obiekty i szczegóły, które odkrywają przed obserwatorem wiele pasjonujących problemów... następnie rodzi się zainteresowanie geografią, geologią, botaniką, etnografią, historią...

GALERIA

Więcej…
 
ZARZĄDZENIE DYREKTORA SZKOŁY W SPRAWIE ORGANIZACJI PRACY SZKOŁY W DNIU POGRZEBU PANI JOLANTY ŁUNIEWSKIEJ PDF Drukuj Email

 
PDF Drukuj Email

Z ogromnym żalem i smutkiem przyjęliśmy informację, że w dniu 21 maja 2018 roku odeszła do wieczności, nasza wspaniała koleżanka, nauczyciel z ogromną pasją i prawdziwym powołaniem Pani Jolanta Urszula Łuniewska.
Pozostanie w naszej pamięci jako osoba pełna dobroci, wielkiego ciepła i empatii wobec drugiego człowieka. Niech dobry Bóg obdarzy Ją wiecznym szczęściem w niebie.

Społeczność szkolna

 
WARTA PRZY TABLICY MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO PDF Drukuj Email

W dniu 14 maja Zuchy i Harcerze pełniły wartę przy tablicy Marszałka Józefa Piłsudskiego, aby uczcić rocznicę śmierci Patrona Naszej Szkoły.

GALERIA

 
SŁOWA LECZĄ - DZIEŃ TELEFONÓW ZAUFANIA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY PDF Drukuj Email

Warto mieć blisko siebie kogoś, kto nas uważnie wysłucha i wesprze, gdy rzeczywistość staje się trudna do zniesienia, a nam brakuje sił lub pomysłu, jak mądrze i skutecznie rozwiązywać pojawiające się problemy.

Gdy nie mamy obok siebie kogoś, komu możemy zaufać i przed kim potrafimy otworzyć serce, by podzielić się tym, co trudne i bolesne- warto skorzystać z profesjonalnej pomocy oferowanej przez pracowników i wolontariuszy Telefonu Zaufania. Dostępne w Polsce linie Telefonu Zaufania dla Dzieci i Młodzieży (116 111 oraz 800 12 12 12) działają w oparciu o zasadę A B C D (A- pozwalają rozmówcy na  anonimowość, B- są bezpłatne, C- chętnie i z szacunkiem wsłuchują się w słowa rozmówcy, D- zapewniają dyskrecję).

GALERIA

Więcej…
 
EGZAMIN NA KARTĘ ROWEROWĄ PDF Drukuj Email

W dniu 9 maja 2018 r. w naszej szkole odbył się egzamin na kartę rowerową, do którego  przystąpili uczniowie klas IV. Egzamin składał się z dwóch części: teoretycznej oraz praktycznej. Egzamin przeprowadzał p. Bohdan Gapiński - nauczyciel techniki, instruktor nauki jazdy oraz st. asp. Maciej Kowalski z Posterunku Policji w Drobinie. Oficjalne wręczenie kart rowerowych odbędzie się w dniu 30 maja 2018 r.

Gratulujemy klasom IV zdobycia pierwszego w życiu prawa jazdy i życzymy bezpiecznej jazdy na drodze.

GALERIA

 
MISTRZOSTW0 POWIATU W MINIPIŁCE NOŻNEJ CHŁOPCÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH PDF Drukuj Email

Dnia 8 maja 2018r w Drobinie odbyły się zawody powiatowe w mini piłce nożnej chłopców szkół podstawowych. Zawody rozgrywano na naszym orliku. Wzięło udział 6 drużyn: SP Siecień, SP Wyszogród, SP Bulkowo, SP Łąck, SP Słubice i gospodarz turnieju SP Drobin. W wyniku losowania drużyny zostały podzielone na dwie grupy. W grupie rozgrywano mecze systemem każdy z każdym, po których dwie najlepsze drużyny awansowały do półfinałów. Nasz drużyna trafiła do grupy „B”. W pierwszym swoim meczu pokonaliśmy SP Łąck 2:0 natomiast w drugim 3:0 SP Wyszogród. W meczu półfinałowym zmierzyliśmy się z rówieśnikami ze Słubic. Było to jednostronne spotkanie. Wygraliśmy 7:0 i awansowaliśmy do finału.

GALERIA

 

Więcej…
 
WYCIECZKA ROWEROWA PDF Drukuj Email

W dniu 27.04.2018 r. odbyła się wycieczka rowerowa kl. VI b z wychowawcą p. Bohdanem Gapińskim do Buddyjskiego Ośrodka w Kucharach.

GALERIA

 
MIĘDZYPOWIATOWE ZAWODY W PIŁCE SIATKOWEJ DZIEWCZĄT PDF Drukuj Email

W dniu 25.04.2018r na hali sportowej w Drobinie odbyły się międzypowiatowe zawody w piłce siatkowej dziewcząt z gimnazjum. W zawodach powinny wystąpić  4 drużyny, jednak dwie niestety nie dojechały. Rozegrany został tylko jeden mecz - pomiędzy  Gimnazjum numer 8 z Płocka a gimnazjum z Drobina. Pierwszy set był wyrównany z lekką przewagą płocczanek, które wygrały 25:20, natomiast w drugim poszło nam trochę gorzej i przegraliśmy 25:15. Rozegraliśmy również dodatkowy set kontrolnyw którym wystąpiły rezerwowe dziewczynki obydwóch drużyn. Zawody te były pierwszą imprezą tego typu w naszej szkole.

GALERIA

Więcej…
 
KONKURS RECYTATORSKI "BRZECHWA DZIECIOM" PDF Drukuj Email

24 kwietnia 2018 roku w bibliotece szkolnej w Drobinie, odbyły się eliminacje do finału konkursu recytatorskiego „Brzechwa dzieciom", organizowanego przez Filię Miejsko – Gminnej Biblioteki Publicznej w Łęgu Probostwie i Biblioteki Szkolnej w Szkole Podstawowej w Łęgu Probostwie.

Jury w składzie: wicedyrektor Lena Wójcik, Iwona Turkowska, Agnieszka Lemanowicz oceniało recytacje dzieci w kategoriach – klas I-III. Komisja wytypowała następujących uczniów, którzy będą reprezentować naszą szkołę 17 maja 2018r w Szkole Podstawowej w Łęgu Probostwie: I miejsce - Amelia Laskowska,  II miejsce - Maja Dorobek, III miejsce - Lena Jeżewska i Roksana Domeradzka.

GALERIA

 
LOTERIA ZERO KALORII PDF Drukuj Email

AKCJA KWIECIEŃ MIESIĄCEM KULTURY ZDROWOTNEJ

W ramach kwietniowej akcji przybliżaliśmy uczniom różnorodne zagadnienia dotyczące zdrowia. Zwróciliśmy uwagę, jak ważną rolę pełni w naszym organizmie woda, mówiliśmy o zdrowym odżywianiu oraz z humorem wskazywaliśmy  różne formy spędzania czasu bez podjadania niezdrowych przekąsek. W ramach ćwiczenia praktycznego zorganizowaliśmy „Loterię Zero Kalorii”, w której fantami były drobne gadżety, woda mineralna (dziękujemy  sklepikowi szkolnemu za jej przekazanie na ten cel!) oraz książki z ułożonymi i wpisanymi przez darczyńców pięknymi dedykacjami (dziękujemy uczniom, nauczycielom i dyrekcji!).

Mamy nadzieję, że dzięki kwietniowym akcjom będziemy nieustannie dbać o zdrowie, czerpiąc z tego radość i dzieląc się nią z innymi.

GALERIA

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 10 z 58
 

LOGO SZKOŁY

pobierz

Godziny lekcyjne

  1. 800 - 845
  2. 855 - 940
  3. 950 - 1035
  4. 1040 - 1125
  5. 1150 - 1235
  6. 1250 - 1335
  7. 1345 - 1430
  8. 1435 - 1520
  9. 1525 - 1610

LogowanieGościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 6 gości