PRZYSTANEK PROFILAKTYCZNY PAT-u PDF Drukuj Email

W dniach 17- 18 listopada odbył się Przystanek profilaktyczny PaT- u, w którym wzięliśmy udział 11- osobową grupą pod opieką p. E. Jarzębowskiej i p. M. Szmulewicz. 
Całe przedsięwzięcie odbyło się w hali sportowej przy Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Dąbrowskiej w Żurominie. Uczestnicy współpracowali z opiekunami na warsztatach wokalnych, teatralnych, decoupage’u oraz dobrego słowa. Organizatorzy podzielili się z nami także doświadczeniami dotyczącymi realizacji międzynarodowego projektu „YOUTHBANK”, którego celem jest wyłonienie i szkolenie młodzieżowych liderów działających na rzecz swojej społeczności lokalnej.

 

Więcej…
 
ŚWIATOWY DZIEŃ TOALET PDF Drukuj Email

W dniu 23 listopada odbył się event profilaktyczny „Świecimy przykładem”, zorganizowany z okazji Światowego Dnia Toalet. Przygotowaliśmy na ten dzień wiele atrakcji związanych z higieną, angażując w nie wszystkich uczniów naszej szkoły, wielu nauczycieli oraz rodziców. Nie zabrakło  również udziału specjalistów zaproszonych do szkoły na tę okoliczność. Na zaproszenie odpowiedzieli: Dyrektor Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Płocku – p. Lucyna Kęsicka z ratownikami – Sławomirem Wiśniewskim i Adamem Nowickim oraz lekarze, a zarazem absolwenci naszej szkoły: Elżbieta Kopcińska (stomatolog), Krzysztof Dylewski (internista, nefrolog) oraz Weronika Guzowska (w trakcie specjalizacji z interny).

 

Więcej…
 
EKO-ROWER PDF Drukuj Email

Uczniowie kl. IV- VI naszej szkoły wzięli udział w konkursie ekologicznym „EKO-ROWER”, który polegał na wykonaniu pełnowymiarowego roweru dziecięcego z surowców wtórnych oraz tworzyw naturalnych. Organizatorem konkursu było Przedsiębiorstwo Gospodarowania Odpadami w Płocku. EKO-ROWER można było wykonać indywidualnie lub zespołowo.

Na 100 rowerów i 300 uczestników uczniowie naszej szkoły zajęli III miejsce:

Karol Brzeziński i Natalia Pawlak - uczniowie kl. Vb

Więcej…
 
OBIETNICA ZUCHOWA PDF Drukuj Email

13 listopada 2017 r. w Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Drobinie odbyła się uroczysta Obietnica Zuchowa dwóch gromad: „Żywioły”  i „Leśne duszki”, oraz Przyrzeczenie Harcerskie drużyny „Płomyki”.  W skład naszych drużyn wchodzą dziewczęta i chłopcy, którzy kochają zabawę i przygodę. Obietnica zuchowa stała się okazją do zaprezentowania naszego rocznego dorobku.

Na naszą uroczystość przybyli: hm. Joanna Banasiak, hm. Adam Wenkler, Burmistrz Miasta i Gminy Drobin p. Andrzej Samoraj, p. Paweł Rogulski, ks. Proboszcz Andrzej Kucharczyk, Dyrektor Szkoły p. Bogdan Banaszczak, Pani wicedyrektor Lena Wójcik, Pani wicedyrektor Elżbieta Orłowska, przewodnicząca Rady Rodziców p. Agnieszka Bogdańska, Zuchy i Harcerze z Łęga Probostwo oraz rodzice.

GRAFIKA

Więcej…
 
DO JEDNEJ BRAMKI Z MAĆKIEM PDF Drukuj Email

Szkolny Klub Wolontariusza „Otwarte Serca” działający w Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Drobinie serdecznie zaprasza wszystkie osoby do udziału w aukcjach charytatywnych na rzecz Maćka Koziorowskiego, który 13 grudnia 2016r. uległ poważnemu wypadkowi samochodowemu i  wymaga dalszego leczenia oraz rehabilitacji.

Podczas aukcji będzie można wylicytować przedmioty przekazane przez znane osoby np.: rękawice Mariusza Pudzianowskiego, koszulkę Kamila Syprzaka czy rękawice Marcina „Różala” Różalskiego.

Przedmioty wystawiane będą na stronie internetowej www.charytatywni.allegro.pl

cel: # Do Jednej Bramki Z Maćkiem

PLAKAT

Serdecznie zapraszamy do licytacji

Wolontariusze SKW „Otwarte Serca”

 
RADOSNE URODZINY POLSKI PDF Drukuj Email

11 listopada to ważne święto dla każdego Polaka, bo ta data przypomina nam, że możemy cieszyć się odzyskaną w 1918r. wolnością. W tym roku obchodziliśmy  99. rocznicę tego doniosłego wydarzenia. Apel poświęcony Świętu Niepodległości i Patronowi naszej szkoły - Józefowi Piłsudskiemu - został w tym roku przygotowany w konwencji radosnych urodzin wolnej, niepodległej Polski.

Więcej…
 
STROJE DLA KLAS SPORTOWYCH PDF Drukuj Email

W dniu 14.11.2017r.  staraniem p. Krzysztofa Taflińskiego i p. Huberta Krysztofiaka, uczniowie oddziałów sportowych tj. klasy IV s i VII s Szkoły Podstawowej im. M. J. Piłsudskiego w Drobinie, otrzymali stroje sportowe. Stroje ufundował p. Lech Mikołajewski - dziękujemy.

GALERIA

 
KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO PDF Drukuj Email

Konkurs języka angielskiego „English is Fun” dla klas II-III Szkoły Podstawowej

Dnia 06.11.2017r. odbyła się międzyszkolny konkurs języka angielskiego „English is Fun” dla klas II-III Szkoły Podstawowej. W konkursie wzięli udział uczniowie Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Drobinie oraz Szkoły Podstawowej im. architekta Stanisława Marzyńskiego w Rogotwórsku. W konkursie wzięło udział 21 uczniów klas II IIII SP szkół w Drobinie oraz w Rogotwórsku.

Więcej…
 
DZIEŃ SENIORA PDF Drukuj Email

W dniu 7 listopada 2017r. swoją obecnością zaszczycili nas  emerytowani nauczyciele i pracownicy naszej szkoły. Tego dnia obchodziliśmy ich święto - Dzień Seniora. Nasi goście, jak co roku, zostali serdecznie powitani przez Dyrektora Szkoły p. Bogdana Banaszczaka.  Nie obyło się bez wspomnień i wzruszeń – poprzednicy obecnego dyrektora „wyrwani” przez niego do odpowiedzi przytaczali ciekawe fakty z historii szkoły, przywoływali do pamięci sylwetki tych, którzy tę szkołę tworzyli. Gośćmi specjalnymi świętujących Seniorów byli: Burmistrz Miasta i Gminy Drobin – p. Andrzej Samoraj oraz ks. Proboszcz – Andrzej Kucharczyk.

Więcej…
 
WSPÓLNE CZYTANIE DZIADÓW PDF Drukuj Email

31 października, czyli tuż przed Wszystkimi Świętymi i Dniem Zadusznym, uczniowie klas: IIb i IIc wzięli udział w spotkaniu, podczas którego czytali i omawiali wspólnie fragmenty II cz. „Dziadów” A. Mickiewicza. Akcja ta - zainicjowana po raz kolejny przez Książnicę Płocką - ma na celu przybliżenie uczniom problematyki utworu wieszcza romantycznego, zapoznanie z dawnymi tradycjami oraz stworzenie nastroju sprzyjającego refleksji nad życiem, jego przemijaniem i obowiązkiem pamięci o zmarłych. W literackiej zadumie towarzyszyły młodzieży panie: E.Jarzębowska, A.Rokicka i A.Wierzbicka.

GALERIA

 
FESTYN SIATKARSKI Z MAŁGORZATĄ GLINKĄ PDF Drukuj Email

28 października uczniowie naszej szkoły, którzy trenują siatkówkę, zostały zaproszone na Festyn Siatkarski z Małgorzatą Glinką – dwukrotną mistrzynią Europy w piłce siatkowej. Od godziny 10.00  rozpoczęła się pokazowa rozgrzewka prowadzona przez Małgorzatę Glinkę, po której odbył się turniej piłki siatkowej. W turnieju udział wzięły 4 nasze drużyny. Dziewczęta z Drobina w kategorii „3” siatkarskich zajęły 2. i 4.  miejsce, a  w kategorii „2” siatkarskich 5. i 6. miejsce na 12 drużyn. Gośćmi specjalnymi byli: prezydent Płocka pan Andrzej Nowakowski oraz prezesi klubu MUKS Volley Płock.

GALERIA

 
Więcej artykułów…
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 10 z 52
 

LOGO SZKOŁY

pobierz

Godziny lekcyjne

  1. 800 - 845
  2. 855 - 940
  3. 950 - 1035
  4. 1040 - 1125
  5. 1150 - 1235
  6. 1250 - 1335
  7. 1345 - 1430
  8. 1435 - 1520
  9. 1525 - 1610

LogowanieGościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 17 gości