JAK NIE CZYTAM…? JAK CZYTAM! PDF Drukuj Email

PIERWSZY ETAP CZERWCOWEJ AKCJI CZYTELNICZEJ

Statystyki alarmują, że 63% Polaków nie czyta w ciągu roku ani jednej książki. To dość smutna wiadomość. Nie mamy jednak zamiaru załamywać rąk i biernie czekać, aż sytuacja sama w cudowny sposób się zmieni. Przez cały rok zachęcamy do czytania. Zachęcamy wszystkich- niezależnie od wieku i zainteresowań. Biblioteka szkolna, nauczyciele poloniści, nauczyciele innych przedmiotów oraz młode mole książkowe przez cały czerwiec starają się pokazać, że czytanie- zwłaszcza głośne bądź ciche, lecz wspólne- może być nadzwyczaj przyjemne.

Uczniowie klas: Ib, Ic, IIa i IIb czytali głośno podczas lekcji języka polskiego obszerne fragmenty lektur („Balladyny” J. Słowackiego, „Krzyżaków” i „Latarnika”  H. Sienkiewicza, „Romea i Julii” W. Szekspira).

GALERIA

Więcej…
 
DZIEŃ OTWARTY PDF Drukuj Email

W dniu 6.06.2017r. odbyły się Dni Otwarte dla klas zerowych. Uroczystość przygotowały klasy III szkoły podstawowej wraz z wychowawcami. Po części artystycznej sześciolatki zwiedzały sale lekcyjne naszej szkoły.

Organizatorzy: p. K. Romanowska  oraz p. M. Mirgos. Współorganizatorzy: p. S.Breńska- Piekut, p. E. Ogrodzińska, p. O. . Skierska.

GALERIA

 
KLASA SPORTOWA PDF Drukuj Email

W dniu 7.06.2017 r. odbyły się testy sprawnościowe tworzonych oddziałów sportowych na poziomie przyszłorocznych klas IV i VII.

GALERIA

 
PODSUMOWANIE AKCJI - POLA NADZIEI PDF Drukuj Email

Za nami kwesta (przy kościele) na rzecz Hospicjum Płockiego oraz loteria hospicyjna (w szkole). Dzięki połączeniu sił opiekunów i wolontariuszy SKW „Otwarte serca”, PaTPORT-u Drobin,  sklepiku szkolnego „Kącik smaku” oraz dzięki wspaniałym darczyńcom, którzy podarowali nam fanty na loterię bądź wsparli akcję datkami wrzuconymi do puszek-  zebraliśmy kwotę 2 185, 92 zł.

Więcej…
 
POLA NADZIEI PDF Drukuj Email

kwesta na rzecz HOSPICJUM PŁOCKIEGO

Nasza szkoła od wielu lat włącza się w ogólnopolskie akcje, których celem jest niesienie pomocy innym ludziom. Nasi wolontariusze ze Szkolnego Klubu Wolontariusza „Otwarte serca”,  z PaTPORT- u oraz ze sklepiku szkolnego po raz kolejny pracują na rzecz HOSPICJUM PŁOCKIEGO pod wezwaniem św. Urszuli Ledóchowskiej. Za nami kwesta przy kościele parafialnym w Drobinie (4 czerwca), przed nami- szkolna loteria „Pola nadziei” (7 czerwca).

Więcej…
 
PASOWANIE NA CZYTELNIKA BIBLIOTEKI SZKOLNEJ PDF Drukuj Email

2 czerwca 2017r.  najmłodsi uczniowie klasy I a naszej szkoły zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników biblioteki szkolnej. Celem uroczystości było zachęcenie  uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz rozwijania umiejętności czytania. Pierwszoklasiści dowiedzieli się, jak należy dbać o książki, czego nie wolno robić, kiedy czytają książki. Uczniowie zapoznali się  z regulaminem biblioteki i sposobem wypożyczania książek. Zanim jednak zostali pasowani na czytelników musieli rozwiązywać różne zagadki, układać zdania z rozsypanki wyrazowej oraz prawidłowo odpowiedzieć na zadawane pytania.

GALERIA

Więcej…
 
DZIEŃ DZIECKA W DROBINIE PDF Drukuj Email

W dniu 1.06.2017 r. na stadionie MOKSiR w Drobinie odbył się gminny piknik z okazji Dnia Dziecka organizowany przez Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Drobinie przy współudziale Zespołu Szkół w Drobinie, Rady Rodziców Zespołu Szkół w Drobinie i Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Drobinie. W pikniku wzięli udział uczniowie i przedszkolaki z Drobina, Rogotwórska i Cieszewa.

GALERIA

 
PATPORT PDF Drukuj Email

W dniu 29.05.2017 r. grupa uczniów PaTport Drobin zwiedziła budynek Komendy Policji w Płocku oraz uczestniczyła  w warsztatach teatralnych w MDKu w Płocku.

GALERIA

 
HOBBITIADA - bo czytać lubimy i czytać wypada! PDF Drukuj Email

Czytanie książek jest powodem do dumy, a nie do wstydu. Wie o tym coraz większa liczba uczniów naszej szkoły. „Mole książkowe” dzielą się swoją pasją z tymi, którzy do lektur (i nie tylko) mają sceptyczny stosunek… Dlatego właśnie 10 maja br. doszło do interesującego spotkania zatytułowanego „Hobbitiada”.

GALERIA

Więcej…
 
ZAWODY MIEDZYPOWIATOWE PDF Drukuj Email

W zawodach międzypowiatowych Drobin nie przegrywa - drugie miejsce zdobywa!!!
Drużyna chłopców gimnazjum po bezapelacyjnym wygraniu etapu powiatowego jechała na zawody do Gostynina w bojowych nastrojach na zwycięstwo i awans na zawody wojewódzkie, bo tylko mistrz otrzymywał takie prawo.

Więcej…
 
EUROPO WITAJ NAM! PDF Drukuj Email

24 maja mieliśmy w naszej szkole drugą już imprezę związaną z obchodami "Dnia Europy". Panie uczące języków obcych Magdalena Cecelska, Joanna Komorowska we współpracy z paniami Katarzyną Czajką oraz Moniką Mikołajewską zorganizowały całą imprezę. Nie odbyłaby się ona, gdyby nie ogromne zaangażowanie wychowawców klas V-VI SP oraz I - II gimnazjum. Uczniowie pod okiem wychowawców przygotowali stoiska z informacjami dotyczącymi wybranego przez siebie kraju. Dodatkową atrakcją były potrawy tradycyjne dla krajów Unii Europejskiej, które przygotowali uczniowie.

GALERIA

Więcej…
 
Więcej artykułów…
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 10 z 48
 

LOGO SZKOŁY

pobierz

Godziny lekcyjne

  1. 800 - 845
  2. 855 - 940
  3. 950 - 1035
  4. 1040 - 1125
  5. 1150 - 1235
  6. 1250 - 1335
  7. 1345 - 1430
  8. 1435 - 1520
  9. 1525 - 1610

LogowanieGościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 19 gości