Z KSIĄŻKĄ CI DO TWARZY PDF Drukuj Email

KĄCIK CZYTELNICZY

PRZYGOTOWANY W RAMACH REALIZACJI PROJEKTU EDUKACYJNEGO

Uczennice klasy IIc realizujące projekt gimnazjalny „Z książką Ci do twarzy…” zapraszają wszystkich uczniów i nauczycieli do korzystania z kącika czytelniczego funkcjonującego podczas przerw na I piętrze budynku B.

GALERIA

 
OSZCZĘDZAJMY W "SKO" PDF Drukuj Email

W naszej szkole od wielu lat działa program edukacji finansowej SKO. W nawiązaniu do tego szczytnego celu, 28 listopada 2017r. odbył się apel pod hasłem „Oszczędzajmy w SKO”. Opiekun Szkolnej Kasy Oszczędności p. Alina Marcinkowska – Racka podsumowała rok szkolny 2016 /2017 w oszczędzaniu i wyróżniła uczniów, którzy zgromadzili na swoich książeczkach oszczędnościowych najwięcej pieniędzy. Wszystkim oszczędzającym serdecznie gratulujemy i zachęcamy do oszczędzania.

GALERIA

 
PLUSZAKOWA LOTERIA PDF Drukuj Email

27 listopada z okazji Dnia Pluszowego Misia odbyła się loteria fantowa. Wygrać można było głównie pluszaki, które otrzymaliśmy od „małych i dużych”  ludzi o dobrych i wrażliwych sercach.

Bardzo dziękujemy za każdą maskotkę, zabawkę i inny przedmiot przekazany na loterię.

Całkowity dochód w kwocie 391,10zł został przeznaczony na zakup upominków (gier, puzzli, książeczek do kolorowania, kredek, książek, zabawek) dla dzieci przebywających w Płockich szpitalach. Upominki zostały przekazane 6 grudnia za pośrednictwem aktorów z Teatru Dramatycznego w Płocku.

Raz jeszcze DZIĘKUJEMY Uśmiech

Wolontariusze SKW "Otwarte Serca"

Więcej…
 
DZIEŃ OCHRONY PRAW DZIECKA PDF Drukuj Email

10 grudnia jest dniem Ochrony Praw Dziecka. Z tej okazji uczniowie klasy I c i III a pod kierunkiem p. Olgi Skierskiej i p. Małgorzaty Lasockiej przygotowali i zaprezentowali apel, który miał na celu przypomnieć wszystkim, że dziecko to także człowiek, posiadający swoje prawa.

 

Więcej…
 
CZAPKA MIKOŁAJA PDF Drukuj Email

Dzień 6. grudnia w naszej szkole obchodzony jest jako Dzień Czapki Mikołaja. Wszyscy uczniowie, którzy ubrani byli w mikołajowe czapki, mogli je nosić przez cały dzień na każdej lekcji, dzięki czemu byli zwolnieni z odpytywania. Mikołajkowe święto zorganizował Samorząd Uczniowski Gimnazjum.

GALERIA

 
ANDRZEJKOWO... PDF Drukuj Email

Uczennice gimnazjum wraz z zarządem Samorządu Uczniowskiego zorganizowały pod okiem opiekuna- pani Joanny Komorowskiej "Szkolne Andrzejki". Przygotowane zostały stoiska z różnymi wróżbami, których przepowiednie zgodnie z hasłem przewodnim, powinny być traktowane "z przymrużeniem oka". Kameralny kącik z przebranymi za wróżki uczennicami, zwabił zacne grono uczniów, którzy na szczęście niezbyt serio traktowali przepowiednie.

GALERIA

 
PRZYSTANEK PROFILAKTYCZNY PAT-u PDF Drukuj Email

W dniach 17- 18 listopada odbył się Przystanek profilaktyczny PaT- u, w którym wzięliśmy udział 11- osobową grupą pod opieką p. E. Jarzębowskiej i p. M. Szmulewicz. 
Całe przedsięwzięcie odbyło się w hali sportowej przy Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Dąbrowskiej w Żurominie. Uczestnicy współpracowali z opiekunami na warsztatach wokalnych, teatralnych, decoupage’u oraz dobrego słowa. Organizatorzy podzielili się z nami także doświadczeniami dotyczącymi realizacji międzynarodowego projektu „YOUTHBANK”, którego celem jest wyłonienie i szkolenie młodzieżowych liderów działających na rzecz swojej społeczności lokalnej.

 

Więcej…
 
ŚWIATOWY DZIEŃ TOALET PDF Drukuj Email

W dniu 23 listopada odbył się event profilaktyczny „Świecimy przykładem”, zorganizowany z okazji Światowego Dnia Toalet. Przygotowaliśmy na ten dzień wiele atrakcji związanych z higieną, angażując w nie wszystkich uczniów naszej szkoły, wielu nauczycieli oraz rodziców. Nie zabrakło  również udziału specjalistów zaproszonych do szkoły na tę okoliczność. Na zaproszenie odpowiedzieli: Dyrektor Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Płocku – p. Lucyna Kęsicka z ratownikami – Sławomirem Wiśniewskim i Adamem Nowickim oraz lekarze, a zarazem absolwenci naszej szkoły: Elżbieta Kopcińska (stomatolog), Krzysztof Dylewski (internista, nefrolog) oraz Weronika Guzowska (w trakcie specjalizacji z interny).

 

Więcej…
 
EKO-ROWER PDF Drukuj Email

Uczniowie kl. IV- VI naszej szkoły wzięli udział w konkursie ekologicznym „EKO-ROWER”, który polegał na wykonaniu pełnowymiarowego roweru dziecięcego z surowców wtórnych oraz tworzyw naturalnych. Organizatorem konkursu było Przedsiębiorstwo Gospodarowania Odpadami w Płocku. EKO-ROWER można było wykonać indywidualnie lub zespołowo.

Na 100 rowerów i 300 uczestników uczniowie naszej szkoły zajęli III miejsce:

Karol Brzeziński i Natalia Pawlak - uczniowie kl. Vb

Więcej…
 
OBIETNICA ZUCHOWA PDF Drukuj Email

13 listopada 2017 r. w Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Drobinie odbyła się uroczysta Obietnica Zuchowa dwóch gromad: „Żywioły”  i „Leśne duszki”, oraz Przyrzeczenie Harcerskie drużyny „Płomyki”.  W skład naszych drużyn wchodzą dziewczęta i chłopcy, którzy kochają zabawę i przygodę. Obietnica zuchowa stała się okazją do zaprezentowania naszego rocznego dorobku.

Na naszą uroczystość przybyli: hm. Joanna Banasiak, hm. Adam Wenkler, Burmistrz Miasta i Gminy Drobin p. Andrzej Samoraj, p. Paweł Rogulski, ks. Proboszcz Andrzej Kucharczyk, Dyrektor Szkoły p. Bogdan Banaszczak, Pani wicedyrektor Lena Wójcik, Pani wicedyrektor Elżbieta Orłowska, przewodnicząca Rady Rodziców p. Agnieszka Bogdańska, Zuchy i Harcerze z Łęga Probostwo oraz rodzice.

GRAFIKA

Więcej…
 
DO JEDNEJ BRAMKI Z MAĆKIEM PDF Drukuj Email

Szkolny Klub Wolontariusza „Otwarte Serca” działający w Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Drobinie serdecznie zaprasza wszystkie osoby do udziału w aukcjach charytatywnych na rzecz Maćka Koziorowskiego, który 13 grudnia 2016r. uległ poważnemu wypadkowi samochodowemu i  wymaga dalszego leczenia oraz rehabilitacji.

Podczas aukcji będzie można wylicytować przedmioty przekazane przez znane osoby np.: rękawice Mariusza Pudzianowskiego, koszulkę Kamila Syprzaka czy rękawice Marcina „Różala” Różalskiego.

Przedmioty wystawiane będą na stronie internetowej www.charytatywni.allegro.pl

cel: # Do Jednej Bramki Z Maćkiem

PLAKAT

Serdecznie zapraszamy do licytacji

Wolontariusze SKW „Otwarte Serca”

 
Więcej artykułów…
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 10 z 52
 

LOGO SZKOŁY

pobierz

Godziny lekcyjne

  1. 800 - 845
  2. 855 - 940
  3. 950 - 1035
  4. 1040 - 1125
  5. 1150 - 1235
  6. 1250 - 1335
  7. 1345 - 1430
  8. 1435 - 1520
  9. 1525 - 1610

Logowanie



Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 2 gości