KOLĘDOWANIE MISYJNE PDF Drukuj Email

5 stycznia zgodnie ze staropolską tradycja na korytarzach naszej szkoły  już po raz kolejny pojawili się Kolędnicy Misyjni. Uczniowie III b i III c gimnazjum zorganizowani przez uczennice: Basię Witkowską i Monikę Adamkiewicz pod opieką Małgorzaty Plebaniak, z krótką inscenizacją o narodzeniu Jezusa i z kolędą odwiedzili większość uczniów naszej szkoły i szkoły z Rogotwórska. Kolędowanie połączone było z kwestą na pomoc dzieciom z Syrii i Libanu. Zebraliśmy 470 zł., które przekażemy na konto Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieciom. Wszystkim, którzy wsparli naszą akcję serdecznie dziękujemy.

GALERIA

 
JASEŁKA BOŻONARODZENIOWE PDF Drukuj Email

W dniu 22 grudnia tradycyjnie jak każdego roku odbyły się w naszej szkole jasełka bożonarodzeniowe. Uczniowie szkoły podstawowej przygotowali przedstawienie według scenariusza napisanego przez Adama Szafrańca pt. „Polska stajenka”, które było połączeniem teraźniejszości z biblijną historią zbawienia. Natomiast uczniowie gimnazjum w swoim przedstawieniu zwrócili szczególnie uwagę na potrzebę poszukiwania i odnajdowania Boga w codziennym życiu. Obydwie inscenizacje były wzbogacone piosenkami wykonanymi przez szkolny chór pod kierownictwem Pawła Sosińskiego. Przedstawienia przygotowały  Małgorzata Plebaniak, Iwona Turkowska i Jolanta Grzelak.

Więcej…
 
KONKURS MATEMATYCZNY PDF Drukuj Email
Konkurs "Mistrz Tabliczki Mnożenia" rozstrzygnięty!
Dnia 12 grudnia 2018r.w naszej szkole odbył się konkurs matematyczny
"Mistrz Tabliczki Mnożenia".
Wzięło w nim udział 27 uczniów klas czwartych.
Celem konkursu było sprawdzenie biegłości w posługiwaniu się tabliczką mnożenia.

Na podstawie wyników wyłoniono mistrza i wicemistrzów tabliczki mnożenia:
Mistrz Tabliczki Mnożenia - Maja Petrykowska kl. IV B
I Wicemistrz Tabliczki Mnożenia -Dawid Barański kl.IV C
II Wicemistrz Tabliczki Mnożenia - Kamila Taflińska kl. IV C
Mistrzowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki.
Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Organizatorzy
nauczyciele matematyki
 
KONKURS PLASTYCZNO - JĘZYKOWY "BOMBKA ŚWIĄTECZNA" PDF Drukuj Email

Konkurs plastyczno-językowy "Bombka świąteczna" zorganizowali nauczyciele języków obcych. Uczniowie wykonywali z papieru bombki nawiązujące wizerunkiem do krajów z całego świata. Każda bombka musiała zawierać pozdrowienie świąteczne w języku, z którego pochodziła bombka.

Zwycięzcy konkursu:

kategoria klas 1- 3 SP - Kacper Popławski z kl. 2a,

kategoria klas 4- 7 SP - Klaudia Mikołajewska z kl. 6b,

kategoria gimnazjum - Patryk Mikołajewski z kl. 2b

Gratulujemy!

 
ŚWIĄTECZNE KOLĘDOWANIE KLAS I-III PDF Drukuj Email

W dniu 20 grudnia 2017r. w naszej szkole odbyło się „Świąteczne kolędowanie klas I – III ”. Najmłodsi uczniowie zaprezentowali najpiękniejsze polskie kolędy, wiersze Bożonarodzeniowe oraz przekazali informacje odnośnie pochodzenia choinki, kolęd i zwyczaje dzielenia się opłatkiem. Podczas uroczystości gościnnie wystąpiły uczennice: Oliwia Kopczyńska z  kl. VII oraz Weronika Samoraj z kl. II gimnazjum.

Organizatorkami uroczystości były: p. Katarzyna Romanowska oraz p. Elżbieta Ogrodzińska.

GALERIA

 
BETLEJEMSKIE ŚWIATŁO POKOJU PDF Drukuj Email

W dniu 15 grudnia nasi harcerze i zuchy  wybrali się do Zakopanego odebrać Betlejemskie Światło Pokoju. Wyjechaliśmy  o północy, gdyż czekała nas długa droga. Wyjazd ten chcieliśmy wykorzystać  do zwiedzenia  Kopalni Soli w Wieliczce znajdującej się na trasie naszego przejazdu. Odwiedziliśmy również  termy w Szaflarach, Wielką Krokiew oraz spacerowaliśmy po słynnym deptaku Zakopanego ,,Krupówkach". Nie mogliśmy się oprzeć przyjemności przejażdżki kolejką linową na Gubałówkę, skąd podziwialiśmy panoramę Tatr i Zakopanego.

Więcej…
 
URODZINY PAT-u PDF Drukuj Email

Rok PaTPORTU Drobin minął jak jeden dzień…

PaTPORT  Drobin postanowił uczcić swoje pierwsze urodziny. Z tej okazji grupa zorganizowała spotkanie z uczniami szóstych i siódmych klas, aby opowiedzieć im, czym  jest program „Profilaktyka a Ty” oraz jakie cele realizuje.

Zgodnie z tradycją Przystanków PaT, rozpoczęliśmy zatańczeniem „belgijki”. Następnie opiekunki (p. Marta Kinalska, p. Edyta Jarzębowska, p. Ewa Kisielewska) pokazały w prezentacji multimedialnej nasze działania z ostatnich dwunastu miesięcy.

Więcej…
 
INTEGRACYJNE SPOTKANIE MIKOŁAJKOWE PDF Drukuj Email

W dniu 8 grudnia 2017r. w naszej szkole odbyło się Drugie Integracyjne Spotkanie Mikołajkowe dla uczniów z Zespołu Szkół Specjalnych w Goślicach, Szkoły Specjalnej Podstawowej w Śmiłowie oraz uczniów z oddziału integracyjnego klasy VIa w Drobinie.

Zaszczycili nas swoją obecnością zaproszeni goście: Burmistrz Miasta i Gminy Drobin – pan Andrzej Samoraj, Dyrekcja Zespołu Szkół Specjalnych w Goślicach – pani Beata Jakubowska wraz z uczniami i opiekunami, Dyrekcja Szkoły Podstawowej Specjalnej w Śmiłowie – pani Marta Samoraj wraz z uczniami i opiekunami oraz Rodzice uczniów klasy VIa.

 

Więcej…
 
Wizyta w OPS w Goślicach PDF Drukuj Email

W dniu 7 grudnia 2017r. uczniowie z naszej szkoły obdarowali dzieci z Ośrodka Pomocy Społecznej w Goślicach mikołajkowymi prezentami w postaci odzieży, przyborów szkolnych, gier i zabawek. Uczniowie klasy Ib wraz z wychowawczynią p. Katarzyną Romanowską przekazali prezenty na ręcę p. wicedyrektor Małgorzaty Klekowickiej już po raz dziewiąty.

Serdeczne podziękowania dla pana Gabriela Góreckiego, który zawiózł uczniów oraz wychowawcę klasy do Goślic.

 

GALERIA

 
WESOŁE DROBINKI - informacja PDF Drukuj Email

 

Informacja Burmistrza Miasta i Gminy Drobin
o naborze do Klubu Dziecięcego "Wesołe Drobinki"

 
MARATON PISANIA LISTÓW PDF Drukuj Email

8 grudnia odbył się w naszej szkole Maraton Pisania Listów - akcja Amnesty International (organizowana w Polsce od 2001 roku) polegająca na pisaniu listów do władz krajów, w których łamane są zapisy zawarte w Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka. W tym roku pisaliśmy do rządów 10 państw w sprawie obrończyń i obrońców praw człowieka, którzy z powodu swojej działalności i przekonań są szykanowani, torturowani bądź więzieni.

 

Więcej…
 
Więcej artykułów…
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 9 z 52
 

LOGO SZKOŁY

pobierz

Godziny lekcyjne

  1. 800 - 845
  2. 855 - 940
  3. 950 - 1035
  4. 1040 - 1125
  5. 1150 - 1235
  6. 1250 - 1335
  7. 1345 - 1430
  8. 1435 - 1520
  9. 1525 - 1610

Logowanie



Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 14 gości