KONKURSY MATEMATYCZNE PDF Drukuj Email

W ramach Szkolnego Tygodnia Matematyki w naszej szkole odbyły się  konkursy matematyczne dla klas V, VI oraz II gimnazjum.

Zwycięzcy Konkursu Matematycznego dla kl V:

I miejsce  - Piotrowska Aleksandra - kl V a

II miejsce – Jędrzejewski Mateusz - kl V b

III  miejsce – Kotkiewicz Natalia - kl V a

Zwycięzcy Konkursu Matematycznego „MISTRZ  RACHUNKÓW” dla uczniów klas VI:

I miejsce  - Skierkowska Oliwia – kl VI c

II miejsce –Gruda Oliwia – kl. VI c

III  miejsce – Kardasz Oliwia – kl VI c

Wyróżnienie –Pacuła Julian  - kl VI c

Zwycięzcy Konkursu Matematycznego dla kl II gimnazjum:

I miejsce  - Wysocki Łukasz - kl II a

II miejsce – Gajewska Małgorzata - kl II a

GRATULUJEMY!

 
(SPOCONE) DYKTANDO MATEMATYCZNE PDF Drukuj Email

W związku ze Świętem Matematyki na lekcjach języka polskiego zagościło dyktando matematyczne. Panie polonistki: I. Lemanowicz, E. Jarzębowska, I. Turkowska, M. Cichocka, J. Taflińska i R. Jędrzejewska dwoiły się i troiły, aby ortograficzne zmagania były dla uczniów pożyteczne, ale też  choć odrobinę przyjemne.

Jedną z form ortograficzno - matematycznego zadania było „Spocone dyktando- Talent matematyczny Konstancji J”. Uczniowie klas: IIb i IIc gimnazjum pracowali nad nim- dosłownie i w przenośni - w biegu.

Więcej…
 
REJONOWE ZAWODY W PIŁCE SIATKOWEJ DZIEWCZĄT PDF Drukuj Email

W dniu 13 marca gimnazjalistki z Drobina wzięły udział w zawodach rejonowych w piłce siatkowej, które odbyły się w Bielsku.  W zawodach wzięły udział 4 szkoły: z Drobina, Bielska, Maszewa i Siecienia. Graliśmy systemem „każdy z każdym” wygrywając wszystkie mecze, dzięki czemu awansowaliśmy do kolejnego etapu. Opiekunami naszej drużyny byli Kisielewska Ewa i Weresiński Bartłomiej.

 
8 MARCA- MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW KOBIET PDF Drukuj Email

Bycie kobietą łączy w sobie blaski i cienie, czyli różnego rodzaju… odcienie. Żyjąc w I poł. XXI wieku panie mogą robić to, co jeszcze kilkadziesiąt lat temu było dla żeńskiej części ludzkości nieosiągalne. Dziewczęta są świadome swoich praw i mogą domagać się ich respektowania. Choć wydaje się to oczywiste, nie dla wszystkich takie jest.

Ponieważ nigdy dość przypominania, że „kobieta też człowiek”, w Międzynarodowym Dniu Praw Kobiet  w naszej szkole pojawiła się gazetka  i plakaty poruszające tę tematykę.

Więcej…
 
Dobrze ZaPROJEKTowana Szkoła PDF Drukuj Email

Dzięki udziałowi w konkursie „Projekt z klasą” nasza szkoła znalazła się w elitarnym gronie placówek, które w szczególny sposób dbają o rozwijanie umiejętności kluczowych swoich uczniów i została uhonorowana tytułem „Dobrze ZaPROJEKTowana Szkoła".

To znak, że szkoła:

 • podchodzi do edukacji w sposób nowoczesny,
 • jest otwarta na uczniowskie inicjatywy,
 • tworzy dobre warunki do rozwijania pasji i wspierania talentów,
 • jest atrakcyjna dla rodziców, którzy poszukują dla swoich dzieci szkoły inspirującej i twórczej.

Więcej…
 
TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO W RAMACH PROJEKTU PDF Drukuj Email

W dniu 6.03.2018r. w hali sportowej MOKSiR W Drobinie odbył się turniej tenisa stołowego, który został zorganizowany w ramach projektu edukacyjnego przez gimnazjalistów z naszej szkoły. Do turnieju zgłosiło się 32 uczestników. Mecze odbywały się do dwóch wygranych setów. Graliśmy według systemu, który pozwalał każdemu zawodnikowi na jedną porażkę. Po zaciętych grach wyłoniliśmy zwycięzcę, którym został Kornel Michalski.

Więcej…
 
PASOWANIE NA CZYTELNIKA BIBLIOTEKI PDF Drukuj Email

W dniu 28 lutego 2018 roku uczniowie klas pierwszych zostali uroczyście pasowani na czytelnika biblioteki szkolnej. Zanim jednak to nastąpiło członkowie Koła Bibliotecznego wprowadzili pierwszoklasistów w zaczarowany świat bajek za sprawą przedstawienia „Zamieszanie w krainie bajek”. Pasowaniu, którego dokonały panie wicedyrektor - Elżbieta Orłowska i Lena Wójcik - towarzyszyło uroczyste ślubowanie.

Mamy nadzieję, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci pierwszaków, a postacie bajkowe rzeczywiście wprowadziły ich do zaczarowanego świata wspaniałych książek, jakie znajdują się w naszej bibliotece.

GALERIA

 
POWIATOWA DEBATA PROFILAKTYCZNA PDF Drukuj Email

W dniu 26 lutego 2018 roku w Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Drobinie odbyła się debata powiatowa organizowana przez Mazowieckie Kuratorium Oświaty Delegatura w Płocku oraz Komendę Wojewódzką Policji z siedzibą w Radomiu w ramach programu profilaktycznego „Narkotyki, dopalacze – nie tędy droga!”.

W debacie wzięło udział 19 szkół z terenu powiatu płockiego reprezentowanych przez trzech uczniów, pedagoga szkolnego oraz dyrektora szkoły.

Więcej…
 
1 MARCA- DZIEŃ WALKI Z OTYŁOŚCIĄ PDF Drukuj Email

Osoby, które znają opowieść  o sierotce Marysi, z pewnością pamiętają przebiegłego i łakomego lisa Sadełko- pogromcę gąsek. Wątpliwe jest jednak, czy ktokolwiek z nas chciałby zapracować sobie na taki przydomek...  Z tego właśnie powodu w Dniu Walki z Otyłością pielęgniarka szkolna p. Ewa Ostrowska we współpracy z młodzieżową grupą PaTPORT- u Drobin przeprowadziła akcję mierzenia, ważenia oraz wyliczania współczynnika BMI (Body Mass Index służy oszacowaniu, czy waga ciała jest prawidłowa; to narzędzie, które pozwala zorientować się, czy nasza dieta oraz styl życia są właściwe, a także czy powinniśmy udać się do specjalisty z prośbą o pomoc).

GALERIA

Więcej…
 
NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH PDF Drukuj Email

W dniu 01.03.2018r. delegacja naszej szkoły uczestniczyła w uroczystościach w Łęgu Probostwie zorganizowanych w Narodowym Dniu Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” – polskim święcie państwowym. Po modlitwie w czasie Mszy św. złożyła kwiaty pod pamiątkową tablicą.

Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” poświęcony został upamiętnieniu żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia po II wojnie światowej.  Święto nie jest dniem wolnym od pracy. Ustanowione zostało w 2011 roku.

Więcej…
 
SPOTKANIE RODZICÓW Z DORADCAMI ZAWODOWYMI PDF Drukuj Email

W dniu 27 lutego 2018r.  o godz.16.00 w Sali konferencyjnej naszej szkoły odbyło się spotkanie rodziców uczniów klas III gimnazjum z Wicedyrektorem Szkoły. Podczas spotkania zostały omówione kwestie związane z przebiegiem egzaminu gimnazjalnego 2018 r. Dodatkowo w spotkaniu  uczestniczyło dwóch doradców zawodowych z Wojewódzkiego Urzędu Pracy, którzy poruszyli tematykę świadomego planowania kariery zawodowej przez młodych ludzi, w tym także wyboru szkoły po zakończeniu edukacji.

Rodzice, którzy będą chcieli uzyskać więcej informacji mogą kontaktować się z doradcami  telefonicznie pod numerem telefonu (24) 2640375 i drogą elektroniczną: e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 
Więcej artykułów…
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 9 z 55
 

LOGO SZKOŁY

pobierz

Godziny lekcyjne

 1. 800 - 845
 2. 855 - 940
 3. 950 - 1035
 4. 1040 - 1125
 5. 1150 - 1235
 6. 1250 - 1335
 7. 1345 - 1430
 8. 1435 - 1520
 9. 1525 - 1610

LogowanieGościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 19 gości