SUKCES Z OSTATNIEJ CHWILI PDF Drukuj Email

W środę 21 czerwca w Urzędzie Marszałkowskim w Warszawie odbył się finał konkursu „Smak ekologicznej żywności”. Naszą szkołę reprezentowały Ola Szmidt,  Kasia Żelazińska i Weronika Bedyk.

Ola Szmidt z klasy  VII A powtórzyła sukces sprzed roku. Po raz drugi zajęła II miejsce!!!

W oczekiwaniu na wyniki   zwiedziliśmy  Stadion Narodowy.  Zobaczyliśmy kilka ciekawych zakątków m.in. szatnie piłkarzy, lożę prezydencką i kryształową.

Więcej…
 
DNI OTWARTE DLA KLAS ZEROWYCH PDF Drukuj Email

W dniu 19.06.2018r. odbyły się Dni Otwarte dla klas zerowych. Uroczystość przygotowały klasy III szkoły podstawowej wraz z wychowawcami. Po części artystycznej sześciolatki zwiedzały sale lekcyjne naszej szkoły.

GALERIA

 
WYCIECZKA DO PŁOCKA PDF Drukuj Email

W dniu 13.06.2018 r. grupa uczniów z kl. III b, IV a, VI a, i VI b udała się pod opieką nauczycieli: p. E. Szumańskiej, p. I. Turkowskiej, p. G. Zielińskiej oraz p. K. Kamińskiej na fascynującą wycieczkę do Płocka. Wyjazd rozpoczął się od obejrzenia filmu pt. „Bella i Sebastian”. To wzruszająca i niezwykle poruszająca opowieść o przyjaźni kilkunastoletniego chłopca z psem. Film uczy odpowiedzialności, asertywności, wrażliwości na los innych. Wielokrotnie w czasie seansu na oczach dzieci i dorosłych pojawiły się łzy gdyż obraz mocno oddziałuje na emocje. Z kolei przepiękne górskie widoki stanowią ucztę dla oka.

GALERIA

 

Więcej…
 
PRZYSTANEK „PROFILAKTYKA A TY” PO RAZ PIERWSZY W DROBINIE PDF Drukuj Email

Grupa PaTPORT Drobin podsumowała intensywny rok pracy miłym wydarzeniem, jakim było zorganizowanie własnego- samodzielnie przygotowanego- Przystanku PaT. Dotąd bywaliśmy na tego typu imprezach jedynie jako goście zapraszani przez inne grupy.

Ogólnopolski program „Profilaktyka a Ty” wpisuje się w nurt profilaktyki pozytywnej, której głównym założeniem jest wzmacnianie więzi rówieśniczych poprzez aktywizowanie młodzieży do podejmowania działań twórczych. Dlatego nieodłącznym elementem Przystanków są zabawy i warsztaty, podczas których dzieci i młodzież z różnych szkół współpracują z sobą i dzielą się swoimi doświadczeniami.

GALERIA

Więcej…
 
ZAPROSZENIE PDF Drukuj Email

 
TESTY SPRAWNOŚCIOWE DO KLASY 4 SPORTOWEJ PDF Drukuj Email

11.06.2018 roku w naszej szkole odbyły się testy sprawnościowe do nowopowstającej  czwartej klasy sportowej do których  przystąpiło 23 uczniów. Nad przebiegiem sprawdzianu pieczę miała  czteroosobowa komisja w składzie: przewodnicząca wicedyrektor Wójcik Lena, Dyrektor MOKSIR-u Michał Lemanowicz i nauczyciele wychowania fizycznego Kryszkofiak Hubert i Weresiński Bartłomiej.

Więcej…
 
OGÓLNOPOLSKA AKCJA „JAK NIE CZYTAM JAK CZYTAM” w SP w Drobinie PDF Drukuj Email

8 czerwca o godzinie 10.00 nasza szkoła po raz drugi wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „JAK NIE CZYTAM JAK CZYTAM”. Do zabawy zachęcała uczniów pani bibliotekarka, nauczycielki języka polskiego, wychowawczynie klas I-III SP oraz pozostali nauczyciele.

Tegoroczne obchody zgromadziły wielu młodych czytelników, którzy wspólnie oddawali się lekturze ustawieni  w kształt  serca i nazwy szkoły czy piknikowali na trawie. Znaleźli się nawet zapaleńcy, którzy postanowili przywdziać stroje swoich ulubionych bohaterów literackich.

GALERIA

Więcej…
 
OBÓZ SPORTOWY – USTKA 2018 PDF Drukuj Email

W dniach 4 – 7 czerwca 2018r. 48 uczniów  ze Szkoły Podstawowej w Drobinie wzięło udział w I obozie sportowym organizowanym w ramach realizacji programu klas sportowych.

Celem obozu było:

-  poprawienie cech motorycznych uczniów i doskonalenie techniki piłki siatkowej

oraz piłki nożnej.

- wyrabianie nawyku aktywnego spędzania wolnego czasu

- propagowanie zdrowego stylu życia bez używek.

Więcej…
 
FARMA ILUZJI PDF Drukuj Email

7 czerwca 2018r.grupa uczniów z klas :4a, 4b, 4c  oraz 6c uczestniczyła w wycieczce do Parku Edukacji i Rozrywki pod nazwą: „Farma Iluzji”. Dzieci, podczas kilkugodzinnego pobytu, poznały tajniki iluzji, poszerzyły swoją wiedzę na temat Starożytnego Egiptu, paleontologii. Mogły rozegrać partyjkę królewskiej gry, zagrać na instrumentach w plenerze czy przeprawić się tratwami.
Była to niezapomniana przygoda, która na chwilę pozwoliła przenieść się do świata magii.

GALERIA

 
SMAK EKOLOGICZNEJ ŻYWNOŚCI PDF Drukuj Email

Po raz drugi w naszej szkole odbyły się eliminacje konkursu pod hasłem „Smak ekologicznej żywności”. Konkurs organizowany jest przez Samorząd Województwa Mazowieckiego. Jego celem jest promocja i sprawdzenie wiedzy na temat rolnictwa ekologicznego i produktów z niego pochodzących. 17 uczniów zmagało się z testem wiedzy. Podobna próba czeka naszych przedstawicieli   w Warszawie – prawdopodobnie w czerwcu. A kto będzie nas reprezentował?

Klasy szkoły podstawowej: Aleksandra Szmidt z klasy VII A oraz Filip Fronczak z VII B, zaś klasy gimnazjalne Katarzyna Żelazińska z III B i Weronika Bedyk z II A.

Więcej…
 
MISJA PRZYRODA PDF Drukuj Email

Grupa uczniów z klas IV – VII pod opieką p. Kazimiery Kamińskiej i p. Agnieszki Bedyk realizuje projekt „Pamiętajmy o ogrodach…” w ramach konkursu Misja Przyroda. Organizatorem konkursu jest Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej.

Celem naszego projektu jest uprawa roślin w szkolnym ogródku z wykorzystaniem naturalnych metod pielęgnacji. Pomysłem tym chcemy zarazić tych dorosłych, którzy dysponują choć skrawkiem ziemi, którą mogliby wykorzystać do uprawy roślin, a zwłaszcza warzyw. Chcemy także wykorzystywać bioodpady do wytwarzania kompostu.

Zapraszamy do pomocy i pracy na szkolnej działce. Spotykamy się w poniedziałki w godz. 13.45 - 15.25.

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 9 z 60
 

LOGO SZKOŁY

pobierz

Godziny lekcyjne

  1. 800 - 845
  2. 855 - 940
  3. 950 - 1035
  4. 1045 - 1130
  5. 1150 - 1235
  6. 1250 - 1335
  7. 1345 - 1430
  8. 1440 - 1525
  9. 1535 - 1620

LogowanieGościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 31 gości