CERTYFIKAT PDF Drukuj Email

Zespół Szkół w Drobinie otrzymał Certyfikat VII Edycji  Programu Insta.Ling dla szkół  - Certyfikat Jakości Kształcenia Języków - przyznany w uznaniu skutecznego wykorzystania innowacyjnego systemu optymalizacji nauki słownictwa Insta.Ling w semestrze zimowym roku szkolnego 2016/2017.

CERTYFIKAT

 
INFORMACJA PDF Drukuj Email

KOMUNIKAT

dotyczący spraw organizacyjnych dniu 31 marca 2017 r. w związku ze strajkiem pracowników w Zespole Szkół w Drobinie.

W dniu strajku szkoła organizuje zajęcia opiekuńcze.

Nauczycielom nie biorącym udziału w strajku przydziela się następujące zadania:

Dowóz dzieci odbywa się zgodnie z planem piątkowym. Odbiór przy autobusach - pani Grażyna Zielińska. Odwóz dzieci planowany jest zgodnie z rozkładem. Do godziny 9.00 dziećmi ze szkoły podstawowej zajmuje się pani Katarzyna Affek – dzieci przebywają na sali konferencyjnej. Do godziny 9.00 uczniami z gimnazjum zajmuje się pani Alina Marcinkowska-Racka – uczniowie przebywają w świetlicy (w przypadku większej ilości uczniów do opieki zostaną zadysponowane dodatkowe osoby).

Godz.9.00 – podział na grupy wszystkich przybyłych uczniów (w porozumieniu z wicedyrektorami)

9.00-11.00 - Pracownie komputerowe – gry (Hanna Szymańska, Małgorzata Plebaniak, Jolanta Grzelak, Grażyna Zielińska, Katarzyna Affek).

11.00-13.00 - Sala gimnastyczna - zajęcia sportowe (Kamila Orzeł, Maria Mirgos, Małgorzata Plebaniak, Grażyna Zielińska, Alina Marcinkowska-Racka)

13.00-15.00 - Sala konferencyjna - filmy (Kamila Orzeł, Grażyna Zielińska, Alina Marcinkowska-Racka)

W zależności od liczebności uczniów do opieki mogą być przypisane osoby strajkujące wyznaczone przez Komitet Strajkowy.

Uczniowie którzy chcą zachować 100% frekwencję muszą być w tym dniu w szkole.

W dniu strajku dopuszcza się możliwość zmiany harmonogramu w zależności od potrzeb.

 
WIOSENNE POTYCZKI SPORTOWE PDF Drukuj Email

Dnia 21 marca 2017 r. uczniowie z kl. I-III Szkoły Podstawowej powitali wiosnę na sportowo. W turnieju wzięli udział także uczniowie ze szkół podstawowych w Łęgu Probostwie, Cieszewie, Rogotwórsku. Tego typu turniej odbył się już po raz trzeci. Młodzi sportowcy świetnie się bawili. Na koniec spotkali się na słodkim poczęstunku, którego sponsorami były dwie duże cukiernie: Polcorn z Ciechocinka oraz Hortex Płock i p. Remigiusz Morawski prezes stacji Statoil w Drobinie, Starosta Powiatu Płockiego oraz Marszałek województwa mazowieckiego.

Więcej…
 
ZAPROSZENIE NA PRZEDŚWIĄTECZNY KIERMASZ KSIĄŻEK W BIBLIOTECE SZKOLNEJ. PDF Drukuj Email

Serdecznie zapraszam Rodziców, Nauczycieli,
Pracowników szkoły i Uczniów na kiermasz książek,
który odbędzie się  już od 23 marca 2017 r.

W ofercie znajdują się: słowniki, encyklopedie, bajki, baśnie, wierszyki, legendy, wielkanocne kolorowanki, poradniki.
Książki zostały dostarczone do szkoły przez Księgarnię  i Hurtownię Taniej Książki z siedzibą w Tuliszkowie.

Dochód uzyskany z kiermaszu wzbogaci bibliotekę szkolną o nowe pozycje książkowe.

Zapraszam do wzięcia udziału w tej akcji!

Anna Wierzbicka

 
DZIENNIK ELEKTRONICZNY PDF Drukuj Email

Drodzy Państwo.

Mając na uwadze dobro i bezpieczeństwo Uczniów, nasza szkoła w porozumieniu z Organem Prowadzącym wdraża dziennik elektroniczny LIBRUS Synergia, który umożliwi Państwu bieżącą kontrolę frekwencji i postępów w nauce dzieci. Za pomocą systemu każdy Rodzic/Opiekun prawny będzie mógł korespondować z dowolnym Nauczycielem, sprawdzać czy dziecko uczestniczy w zajęciach oraz jakie otrzymuje oceny. Wystarczy zalogować się na swoje konto przez stronę https://synergia.librus.pl wpisując LOGIN i HASŁO (system rozpoznaje wielkość liter). Wymiana informacji z Wychowawcą nie wymaga konfigurowania skrzynek pocztowych lub wypełniania skomplikowanych formularzy. Dane o ocenach i frekwencji są przedstawiane w postaci zestawień oraz aktualizowane na bieżąco przez Nauczycieli.

W związku z tym zapraszam Państwa na krótkie szkolenie, które odbędzie się 28 marca 2017 r. o godzinie 16.00 w sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Drobinie. Szkolenie poprowadzą administratorzy p. Edyta Reda i p. Kinga Czernik.

Więcej…
 
JESTEŚ WIDOCZNY, JESTEŚ BEZPIECZNY PDF Drukuj Email

Do Zespołu Szkół w Drobinie 14 marca, zawitała kampania społeczna "Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny” prowadzona przez Samorząd Województwa Mazowieckiego. Na uczniów czekały liczne atrakcje, między innymi: jazda po specjalnym torze rowerowym, spotkanie z policjantami, nauka udzielania pierwszej pomocy, a także symulator jazdy motocyklem.

Więcej…
 
DZIEŃ MATEMATYKI – czyli urodziny liczby Pi PDF Drukuj Email

Wiecie, że istnieje liczba, która ma swoje święto? Ta magiczna, tajemnicza, niewymierna liczba Pi od czasów Pitagorasa (VI w. p.n.e) bryluje na matematycznych salonach, inspiruje matematyków, opiewała ją także w poezji Wisława Szymborska. Dlaczego liczba Pi obchodzi urodziny właśnie 14 marca? Bo Pi w przybliżeniu równa się 3,14!!!

Tego dnia świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Matematyki. Organizatorami święta były przede wszystkim 3 uczennice klasy IIa i jedna klasy Ic – realizujące projekt edukacyjny i nauczyciele matematyki. Celem imprezy było pokazanie uczniom innego oblicza matematyki – pięknej, ciekawej i tajemniczej.

Więcej…
 
ZAWODY POWIATOWE W MINI PIŁCE SIATKOWEJ DZIEWCZĄT PDF Drukuj Email

W dniu 13.03.2017r. w Szkole Podstawowej w Drobinie odbyły się powiatowe zawody w mini piłce siatkowej  „4” dziewcząt.  Po zajęciu drugiego miejsca w rejonie dziewczęta przystąpiły do zawodów z małymi obawami. Na zawody przyjechały cztery szkoły podstawowe: z Małej Wsi, Łącka, Bielska i ze Słupna. Graliśmy systemem „każdy z każdym”.

Uczennice z Drobina zagrały cztery mecze  wygrywając wszystkie  wynikiem 2:0,  co dało im I miejsce.  Drugie miejsce zajęły uczennice ze Słupna, a trzecie z Bielska.  Pierwsze miejsce zagwarantowało nam udział w kwietniowych zawodach międzypowiatowych, gdzie będziemy się mierzyć z reprezentacją powiatu gostynińskiego, sierpeckiego oraz mistrzami miasta Płock.

Więcej…
 
DZIEŃ KOBIET PDF Drukuj Email

8. MARCA oraz 10. MARCA obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Kobiet oraz Dzień Mężczyzn. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego Gimnazjum wręczyli w dniu świąt słodkie upominki wraz z życzeniami dla Pań oraz Panów. Jeszcze raz życzymy wszystkiego cudownego dla naszych Kobiet oraz Mężczyzn!!!

Więcej…
 
SPOTKANIE PROFILAKTYCZNE NA TEMAT CYBERPRZEMOCY PDF Drukuj Email

Tuż przed feriami zimowymi obchodziliśmy w naszej szkole Dni Bezpiecznego Internetu. Podsumowaniem wszystkich działań prowadzonych w ramach tej akcji w naszej szkole były spotkania profilaktyczne z aspirantem Krzysztofem Rogowskim z Komendy Miejskiej Policji w Płocku, które odbyły się w dniu 7 marca.

Więcej…
 
DZIEŃ MYŚLI BRATERSKIEJ PDF Drukuj Email

W dniu 4 marca 2017 r. dwie gromady zuchowe „Żywioły” i „Leśne Duszki” oraz drużyna harcerska „Płomyki” wraz z swoimi opiekunami uczestniczyli w wyjeździe do Łącka, gdzie obchodzili Dzień Myśli Braterskiej.

 

GALERIA

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 9 z 43
 

Godziny lekcyjne

  1. 800 - 845
  2. 855 - 940
  3. 945 - 1030
  4. 1045 - 1130
  5. 1150 - 1235
  6. 1250 - 1335
  7. 1345 - 1430
  8. 1435 - 1520
  9. 1525 - 1610

LogowanieGościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 24 gości