POWIATOWY KONKURS PDF Drukuj Email

POWIATOWY KONKURS LITERACKI POD HONOROWYM PATRONATEM STAROSTY PŁOCKIEGO  I BURMISTRZA MIASTA I GMINY W DROBINIE

25 maja 2017r. w Zespole Szkół w Drobinie odbyło się rozstrzygnięcie Powiatowego Konkursu Literackiego pod honorowym patronatem Starosty Płockiego oraz Burmistrza Miasta i Gminy w Drobinie „Z Babcią i Dziadkiem świat staje się piękniejszy”. Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjów z terenu powiatu płockiego, a jego przedmiotem było napisanie wiersza o tematyce związanej z osobami Babci i Dziadka. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży. Do organizatorów wpłynęło wiele prac ze szkół z obrębu powiatu płockiego.

GALERIA

Więcej…
 
WYCIECZKA PDF Drukuj Email

W dniu 18 maja 2017 roku uczniowie Zespołu Szkół w Drobinie byli na wycieczce w Brudzeńskim Parku Krajobrazowym. Celem wycieczki było inspirowanie dzieci i młodzieży do poznawania najbliższej okolicy, jej walorów przyrodniczych i historycznych. Byliśmy  w ogródku meteorologicznym, dzieci zobaczyły różne rodzaje przyrządów meteorologicznych.Park i jego otulinę pożegnaliśmy pieczeniem kiełbasek na ognisku.

GALERIA

 
MISTRZ PIĘKNEGO CZYTANIA PDF Drukuj Email

15 maja 2017r. odbył się konkurs ,, Mistrz Pięknego Czytania” celem konkursu było propagowanie kultury czytelniczej, podniesienie poziomu czytelnictwa, kształcenie umiejętności pięknego czytania na głos i rozumienia czytanego tekstu oraz wyrabianie nawyku czytania jako formy spędzenia wolnego czasu. Zadaniem uczestników było przeczytanie dowolnego wybranego przez ucznia prozy lub poezji oraz tekstu przygotowanego przez bibliotekę szkolną. Do konkursu przystąpiło: - 12 uczniów ze szkoły podstawowej i 12 uczniów z gimnazjum. Komisje konkursowe wyłoniły najlepiej czytających uczniów.

GALERIA

Więcej…
 
PRZEGLĄD ZESPOŁÓW TANECZNYCH PDF Drukuj Email

W dniu 18 maja 2017 r. już po raz trzeci odbył się przegląd zespołów tanecznych z powiatu płockiego. W tym roku uczestniczyło 17 placówek. Nasz zespół „Ekspresja” składał się z 16 dziewczynek i reprezentował Zespół Szkół w Drobinie w kategorii wiekowej IV-VI. Poszczególne zespoły nie były oceniane. Spotkanie miało na celu wyłącznie zaprezentowanie umiejętności tanecznych dzieci i młodzieży oraz wymianę doświadczeń zawodowych nauczycieli.

 
PATIO PDF Drukuj Email

Dzięki sprzyjającej pogodzie nasi uczniowie mogą odpoczywać podczas przerw międzylekcyjnych na patio (gdzie stoły, ławki i parasole zakupiła Rada Rodziców) oraz na terenie rekreacyjnym przed szkołą.

 
SUKCESY SPORTOWE PDF Drukuj Email

W ostatnim czasie uczniowie naszej szkoły odnieśli następujące sukcesy  sportowe:

I  miejsce- Powiatowa Gimnazjada w piłce  nożnej chłopców, Bielsk 2017

I miejsce- Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w piłce nożnej dziewcząt, Gąbin 2017

I miejsce- Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w piłce nożnej chłopców, Drobin 2017

I miejsce- Powiatowa Gimnazjada w piłce nożnej dziewcząt, Słubice 2017

I miejsce- Międzypowiatowe  Igrzyska Młodzieży Szkolnej w mini piłce nożnej chłopców, Gostynin 2017

II miejsce- Międzypowiatowa Gimnazjada  w piłce nożnej dziewcząt, Mochowo 2017

II miejsce-  Międzypowiatowe  Igrzyska Młodzieży Szkolnej w mini piłce nożnej dziewcząt,  Mochowo 2017

II miejsce- Międzypowiatowa Gimnazjada w piłce nożnej chłopców,  Gostynin 2017

VI miejsce w Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w piłce nożnej dziewcząt, Ostrołęka 2017

 
INFORMACJA PDF Drukuj Email

Informujemy rodziców, którzy oczekują na  swoje dzieci  w Zespole Szkół, że zostały dla Państwa przygotowane stoliki i krzesła znajdujące się przy tablicy Patrona Szkoły.

 
WOJEWODZKIE ZAWODY PDF Drukuj Email

W dniach 12 - 14.05.2017r. w Ostrołęce odbyły się wojewódzkie zawody w piłce nożnej sześcioosobowej dziewcząt ze szkół podstawowych. Do zawodów przystąpiło siedem drużyn:

Radom, Ostrołęka, Szydłowo, Ząbki, Międzyborów, Drobin, Mińsk Mazowiecki.

Zawody rozegrane były  w dwóch grupach.

Więcej…
 
ZAWODY MIEDZYPOWIATOWE PDF Drukuj Email

W dniu 10.05.2017r. na orliku w Mochowie odbyły się zawody międzypowiatowe w piłce nożnej sześcioosobowej dziewcząt ze szkół podstawowych. Do zawodów przystąpiły trzy drużyny, mistrzowie powiatów płockiego, sierpeckiego i miasta Płock. Powiat płocki reprezentowała Szkoła Podstawowa z Drobina, powiat sierpecki Szkoła Podstawowa z Mochowa, a miasto Płock Szkoła Podstawowa nr.  23. Zawody rozegrane były  systemem każdy z każdym. W turnieju zajęliśmy drugie miejsce, co umożliwiło nam udział w finale wojewódzkim w Ostrołęce.

Więcej…
 
KONKURS MATEMATYCZNY PDF Drukuj Email
W dniu 15 maja 2017 roku odbyło się uroczyste wręczenie nagród uczniom klas pierwszych gimnazjum, którzy zmagali się w konkursie matematycznym w dniu 08 maja 2017 roku. Uczniowie mieli do rozwiązania test, który składał się z 25 zadań. W ostatecznej walce wyłoniono trzy pierwsze miejsca:
Łukasz Wysocki klasa Ia - I miejsce
Weronika Bedyk klasa Ia - II miejsce
Julia Wilczyńska klasa Ic - III miejsce.
Zwycięzcom i wszystkim uczestnikom gratulujemy.
Serdeczne podziękowania kierujemy do Rady Rodziców Zespołu Szkół w Drobinie, która w pełni ufundowała nagrody naszym uczniom.
 
KONKURS Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO PDF Drukuj Email

26. kwietnia odbył się "Konkurs leksykalno- gramatyczny z języka niemieckiego" dla uczniów gimnazjum. Uczniowie klas I, II i III zmierzyli się z zadaniami różnego typu. Oprócz sprawdzenia umiejętności czytania tekstu ze zrozumieniem były zadania gramatyczne jak również te dotyczące znajomości krajów niemieckojęzycznych. Organizatorki - pani Magdalena Cecelska oraz Joanna Komorowska dziękują uczniom za tak duże zainteresowanie konkursem. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w maju.

 

Więcej…
 
Więcej artykułów…
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 9 z 46
 

LOGO SZKOŁY

pobierz

Godziny lekcyjne

  1. 800 - 845
  2. 855 - 940
  3. 950 - 1035
  4. 1040 - 1125
  5. 1150 - 1235
  6. 1250 - 1335
  7. 1345 - 1430
  8. 1435 - 1520
  9. 1525 - 1610

LogowanieGościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 13 gości