SPOTKANIA Z RODZICAMI KLAS III GIMNAZJUM PDF Drukuj Email

Podczas spotkań klasowych w dniach 13 i 15 września 2017r. rodzice uczniów klas III gimnazjum zostali zapoznani   z  Komunikatem dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej z 1 września 2017r. w sprawie szczególnych sposobów dostosowania warunków i form przeprowadzania egzaminu gimnazjalnego w roku szkolnym 2017/2018, jak również otrzymali informację , że jego treść znajduje się na stronie http://oke.waw.pl. Odebrali również deklaracje do wypełnienia wskazujące język obcy nowożytny, z którego uczeń, uczący się obowiązkowo dwóch języków obcych, przystąpi do części trzeciej egzaminu gimnazjalnego. Uzyskali również informacje o harmonogramie i organizacji egzaminu gimnazjalnego w roku 2018.

Lena Wójcik

 
Msza Św. Polowa w Kozłowie PDF Drukuj Email

 

W piątek, 1 września 2017 r., upamiętniono 78. rocznicę wybuchu II wojny światowej - czasu, kiedy życie straciło 6 mln Polaków. W czasie kampanii wrześniowej – dokładnie 3 września 1939 r. odbywał się przemarsz kompanii Wojska Polskiego z Ciechanowa do Płocka. Oddział wojska polskiego stacjonujący w lesie pod miejscowością Kozłowo został ostrzelany i zbombardowany przez niemieckie lotnictwo. Zginęło około 64 żołnierzy. Dla upamiętnienia tych wydarzeń społeczeństwo gminy Drobin   gromadzi się corocznie w dniu  1 września na Mszy Św. Polowej. W tym roku również uczczono pamięć bohaterskich żołnierzy, a wydarzenia rozpoczęły się od złożenia wieńców i wiązanek. Po oficjalnej ceremonii, harcerze ze Szkoły Podstawowej w Drobinie oraz Szkoły Podstawowej w Łęgu Probostwie zaprezentowali wiersze i piosenki patriotyczne. Wartę honorową przy grobie żołnierzy Wojska Polskiego pełniły drużyny harcerzy ze szkół w  Drobinie oraz Łęgu Probostwie i poczty sztandarowe: Szkoły Podstawowej w Drobinie, Ochotniczych Straży Pożarnych z Łęga Probostwo oraz Maliszewka, Szkoły Podstawowej w Rogotwórsku oraz Polskiego Stronnictwa Ludowego.  Uroczystość poprowadził Pan Bogdan Banaszczak – Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Drobinie, który odczytał poruszające wspomnienia świadka wydarzeń z 1939 roku - Zenona Ligowskiego.

GALERIA

 
Uroczyste rozpoczęcie roku 2017/2018 PDF Drukuj Email

Rozpoczęcie roku szkolnego to dzień, który na bardzo długi czas zapada w pamięci każdego ucznia. Jest to powrót do szkolnej rzeczywistości i obowiązków po dwumiesięcznym okresie wakacyjnej laby i beztroski. W poniedziałek, 4 września 2017r. uczniowie, nauczyciele, zaproszeni goście oraz pracownicy Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Drobinie uroczyście powitali nowy rok szkolny 2017/2018.

W tym roku podczas inauguracji rozpoczęcia roku szkolnego 2017/2018 brali udział również uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy Szkoły Podstawowej im. prof. arch. Stanisława Marzyńskiego w Rogotwórsku.

 

GALERIA

 
INFORMACJA PDF Drukuj Email
Szanowni Państwo.

Rok szkolny 2017-2018 przed nami. Kończy się czas zasłużonego wypoczynku dla naszych uczniów. Szkoła w Drobinie, która od 1 września 2017 r. będzie nosić nazwę: Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Drobinie, jest przygotowana na rozpoczęcie nauki.
W trakcie wakacji wykonaliśmy bardzo wiele prac. Najważniejszą z nich było dokonanie naprawy dachu na budynku B polegające na położeniu nowego poszycia dachowego – papy. Dokonaliśmy odświeżenia kilku pomieszczeń, przeorganizowaliśmy umiejscowienie pracowni w celu usprawnienia funkcjonowania szkoły, dokonaliśmy gruntownego sprzątania i uporządkowania terenu przyszkolnego. Za wykonane prace serdecznie dziękuję wszystkim w szczególności pracownikom obsługi szkoły i nauczycielom.

Więcej…
 
WYPRAWKA DLA UCZNIA KL. I ROK SZKOLNY 2017/2018 PDF Drukuj Email
 • ZESZYT W KRATKĘ 16-KARTKOWY –2 szt.
 • ZESZYT W LINIE (KOLOROWE) 16-KARTKOWY- 2 szt.
 • ZESZYT W KRATKĘ 32-KARTKOWY – 1 szt.
 • NOŻYCZKI (OSTRE, ALE Z ZAOKRĄGLONYMI ZAKOŃCZENIAMI)
 • TEMPERÓWKA
 • KLEJ W SZTYFCIE
Więcej…
 
ZAPROSZENIE PDF Drukuj Email

Zapraszamy chętnych uczniów do pomocy na działce szkolnej. Pierwsze spotkanie odbędzie się 1 sierpnia 2017 r. o godz. 16.00.

Kolejne spotkanie odbędzie się 8 sierpnia o godz. 16.00

opiekunowie

 
KONKURSY DOFINANSOWANE PRZEZ WFOŚiGW PDF Drukuj Email

Podczas tegorocznych obchodów Dnia Ziemi rozstrzygnięto konkurs fotograficzny „Ekologia w obiektywie” oraz konkurs ekologiczny „EKO‑Trend, czyli recykling w garderobie”, które zostały przeprowadzone z udziałem Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. Całkowity koszt każdego z zadań wyniósł 15 000,00zł - procentowy udział środków WFOŚiGW w ich realizacji to 90% kosztów kwalifikowanych. Programy skierowano do dzieci i młodzieży z jednostek oświatowych Gminy Drobin. W ramach konkursu powstały stroje wykonane z materiałów ekologicznych oraz prace fotograficzne o tematyce ekologicznej. Laureaci otrzymali nagrody rzeczowe.

 
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017 PDF Drukuj Email

22 czerwca 2017r. w Zespole zkół w Drobinie odbyła się uroczystość podsumowująca rok szkolny 2016/2017. O godzinie 9.00 nastąpiło przekazanie pocztu sztandarowego przez uczniów klas 3 gimnazjum młodszym kolegom i koleżankom, natomiast o godzinie 11.00, młodzież kończąca szkołę, przywitała uroczystości gości polonezem. Po części artystycznej Dyrektor Zespołu Szkół w Drobinie, pan Bogdan Banaszczak oraz wicedyrektor Elżbieta Orłowska i Lena Wójcik, wręczyli uczniom szkoły podstawowej i gimnazjum nagrody książkowe oraz dyplomy za aktywne uczestnictwo w życiu klasy i szkoły , za zdobycie znaczących miejsc w konkursach.

23 czerwca 2017 r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017. Uczniowie odebrali świadectwa, nagrody i wyróżnienia za całoroczną naukę w Zespole Szkół w Drobinie.

GALERIA

 
AKCJA „JAK NIE CZYTAM…? JAK CZYTAM!”- ODCINEK DRUGI PDF Drukuj Email

Przedostatni tydzień zajęć szkolnych to czas, kiedy można nieco odsapnąć od stresów związanych z ocenianiem, ale nadal warto ćwiczyć swój intelekt. Aby włączyć uczniów klas I- III SP w akcję rozwijającą zamiłowanie do książek, gimnazjalistki z klasy IIb odwiedziły młodszych kolegów  i koleżanki oraz czytały im tak lubiane przez milusińskich bajki. Po lekturze zadawały kilka pytań, by sprawdzić, czy uwaga słuchaczy była skupiona na prezentowanej historyjce.

Więcej…
 
ZAPOBIEGANIE ZAKAŻENIOM HCV PDF Drukuj Email

Klasy nauczania zintegrowanego brały udział w projekcie realizowanym przez Instytut Zdrowia Publicznego- Państwowy Zakład Higieny w Warszawie w ramach programu współpracy z krajami członkowskimi Unii Europejskiej oraz Ministra Zdrowia pt.:  „Zapobieganie zakażeniom HCV. Czy wiesz co to jest HCV i jaką chorobę wywołuje? Co zrobić aby uniknąć zakażeniom HCV?”. Uczniowie klas młodszych wykonały plakaty związane z wyżej wymienioną tematyką oraz uczestniczyły w pogadance przygotowanej przez pielęgniarkę szkolną p. Izę Ostrowską. Projekt zakończy się we wrześniu 2017 r.  GALERIA

 
PODSUMOWANIE DZIAŁAŃ PDF Drukuj Email

W dniu 14 czerwca 2017 r. w Zespole Szkół w Drobinie odbyło się podsumowanie działań całego roku szkolnego 2016/2017. Podsumowanie dotyczyło różnych aspektów działalności szkoły.  Naszymi gośćmi byli radni Rady Miejskiej w Drobinie, Burmistrz Miasta i gminy Drobin pan Andrzej Samoraj, proboszcz Ksiądz Andrzej Kucharczyk oraz rodzice. Wystąpiły dzieci, przedstawiając swoje dokonania, nauczyciele wspierani przez dzieci i młodzież, jak również przedstawiciele Rady Rodziców. Prezentowały się klasy I-III, PAT, wolontariat,  zuchy i harcerze, samorząd uczniowski, sklepik, grupa taneczna, SKO. Przedstawiono osiągnięcia w dziedzinie sportu, muzyki, plastyki , konkursach fotograficznych i innych. GALERIA

Więcej…
 
Więcej artykułów…
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 9 z 48
 

LOGO SZKOŁY

pobierz

Godziny lekcyjne

 1. 800 - 845
 2. 855 - 940
 3. 950 - 1035
 4. 1040 - 1125
 5. 1150 - 1235
 6. 1250 - 1335
 7. 1345 - 1430
 8. 1435 - 1520
 9. 1525 - 1610

LogowanieGościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 22 gości