EGZAMIN GIMNAZJALNY PDF Drukuj Email

W dniach 18-20.04.2018r. w naszej szkole odbyły się egzaminy gimnazjalne. W pierwszym dniu młodzież pisała część humanistyczną, w drugim matematyczno-przyrodniczą, a w trzecim języki obce. Do egzaminu przystąpiło 58 uczniów.

 

GALERIA

 
KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA PDF Drukuj Email

16 kwietnia  odbyła się X jubileuszowa edycja Konkursu Pięknego Czytania pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego Pana Adama Struzika. Patronat medialny nad konkursem objęli Tygodnik Płocki, PetroNews Płock oraz Radio RPL FM. Do udziału w konkursie zaprosiła nas Biblioteka Pedagogiczna w Płocku – główny Organizator, a także Filia nr 3 Książnicy Płockiej oraz Zespół Szkół Nr 3 w Płocku.

Do konkursu przystąpiła nasza uczennica Wiktoria Brodel z klasy VI b, która zaprezentowała się perfekcyjnie.

Więcej…
 
MIĘDZYPOWIATOWE ZAWODY W MINI SIATKÓWCE "4" PDF Drukuj Email

W dniu 10.04.2018 roku dziewczynki z naszej szkoły pojechały do Płocka na zawody międzypowiatowe w mini siatkówce „4”. W zawodach wzięły udział 4 zespoły: Mistrz miasta Płock - szkoła nr 23, mistrz powiatu gostynińskiego – Szkoła Podstawowa z Gostynina, mistrz powiatu sierpeckiego - szkoła ze  Szczutowa i  mistrz powiatu płockiego - Szkoła Podstawowa z Drobina. Mecze odbywały się systemem „Każdy z każdym”. Dziewczęta z Drobina przegrały z Płockiem pierwszy mecz i wygrały dwa pozostałe co dało im drugie miejsce w międzypowiecie.

GALERIA

 

Więcej…
 
OJCZYZNA W POEZJI - konkurs recytatorski PDF Drukuj Email

8 kwietnia 2018 roku odbył się finał Szkolnego Konkursu Recytatorskiego „Ojczyzna w poezji”. Swoje umiejętności zaprezentowali zwycięzcy eliminacji klasowych. Uczniowie wystąpili z następującym repertuarze: kl. I-III zaprezentowały wiersz „Trzy Symbole Narodowe” Agaty Dziechciarczyk, kl. IV-VI - „Taki kraj” Jana Pietrzaka, a kl. VII i II gimnazjum wyrecytowały „Te polskie Sierpnie” Marka Gajowniczka.

Członkowie jury (I. Turkowska, L. Wójcik. A. Rokicka) z zachwytem wysłuchali uczniowskich interpretacji. Dzieci zaprezentowały bardzo wysoki i wyrównany poziom. Jest to z pewnością zasługa zarówno samych uczestników, jak i przygotowujących ich nauczycieli.

Więcej…
 
RODZINNY KONKURS PLASTYCZNY PDF Drukuj Email

W dniu 26 marca komisja konkursowa wyłoniła laureatów Rodzinnego Konkursu Plastycznego pt. „Zróbmy razem pisankę”.

Prace przyniesione przez uczniów, a wykonane przy pomocy rodziny przerosły najśmielsze wyobrażenia organizatorów. Każda pisanka jest dziełem sztuki. Pomysłowość, bogactwo użytych materiałów oraz przepiękna, wiosenna kolorystyka świadczy o ogromnym zaangażowaniu i wielogodzinnej pracy wielu rodzin.

GALERIA

Laureaci konkursu:

Więcej…
 
MISTERIUM MĘKI PAŃSKIEJ PDF Drukuj Email

GALERIA

 
POWIATOWE ZAWODY W PIŁCE RĘCZNEJ PDF Drukuj Email

W dniu 22.03.20118 r. dziewczynki ze Szkoły Podstawowej w Drobinie pojechały do Łącka na powiatowe zawody w piłce ręcznej.  Były to nasze pierwsze tak poważne zawody w tej dyscyplinie. Jednak po wygranych rozgrywkach gminnych z Łęgiem i Rogotwórskiem byliśmy pełni optymizmu. W zawodach wzięło udział 6 szkół:  Drobin, Słubice, Radzanowo, Stara Biała,  Gąbin,  Nowe Miszewo.

DYPLOM

Więcej…
 
POKAZ ILUZJONISTYCZNY PDF Drukuj Email

W dniach 20.03.2018 r. oraz 22.03.2018 r w naszej szkole odbył się pokaz iluzjonistyczny w wykonaniu mistrza iluzji z Ukrainy Aleksandra Tkacza.

Aleksander Tkacz jest autorem książki „Tajemnice iluzji”, laureatem wielu międzynarodowych Festiwali Sztuki Iluzji.

Pan Aleksander otworzył przed nami największą tajemnicę egipskich faraonów też na przykładzie iluzji optycznej, wszyscy na sali doświadczyli jak odbiera nasz mózg to co widzą oczy i dowiedzieliśmy się czym jest iluzja. W trakcie pokazu pan Iluzjonista zdradził nam niektóre tajemnice iluzji matematycznych, optycznych a także scenicznych. A więc każdy po pokazie może zadziwić swoich przyjaciół, rodziców, nauczycieli.

GALERIA

 
TURNIEJADA SPORTOWA PDF Drukuj Email

Już po raz piąty w naszej szkole odbyła się turniejada sportowa klas I-III z okazji Dnia Wiosny. W turnieju wzięły udział szkoły z: Drobina, Rogotwórska, Cieszewa oraz Łęga.  Młodzi sportowcy świetnie się bawili. Cała impreza upłynęła w miłej, serdecznej atmosferze i  odbywała się pod patronatem Starosty Powiatowego w Płocku Mariusza Bieńka.

Sponsorami nagród byli: Starosta Powiatu Płockiego p. Mariusz Bieniek, Burmistrz Miasta i Gminy Drobin p. Andrzej Samoraj, p. Remigiusz Morawski,  Zakład Cukierniczy p. Katarzyny  Gębali w Płocku, Grupa Edukacyjna MAC, Sklepik szkolny  oraz rodzice uczniów kl. I b p. Monika Górecka oraz kl. Ic p. Małgorzata Mrowińska.

GALERIA

Więcej…
 
POWIATOWE ZAWODY W PIŁCE SIATKOWEJ DZIEWCZĄT PDF Drukuj Email

W dniu 20.03.2018 w hali sportowej MOKSIR Drobin odbyły się powiatowe zawody w piłce siatkowej dziewcząt z gimnazjum. Do zawodów przystąpiło  6 drużyn: Mała Wieś, Drobin, Łąck,  Dobrzyków, Bielsk, Bulkowo.

Dziewczęta z Drobina rozegrały dwa mecze grupowe z Małą Wsią i Łąckiem, obydwa wygrywając. Kolejny mecz rozegraliśmy z Dobrzykowem, który  również wygraliśmy  i awansowaliśmy do finału, gdzie ponownie zmierzyliśmy sie z Małą Wsią. Finał po zaciętej walce wygrały drobinianki  do 22 i 13 i po raz trzeci z rzędu zdobyliśmy  mistrzostwo powiatu i awansowaliśmy do międzypowiatu.

GALERIA

Więcej…
 
SZKOLNY TYDZIEŃ MATEMATYKI PDF Drukuj Email

W dniach 12–16.03.2018 w naszej szkole obchodziliśmy Szkolny Tydzień Matematyki. Włączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji, której organizatorem oraz inicjatorem jest Stowarzyszenie Doskonalenia   i Rozwoju 4improve, a patronat honorowy objął Minister Edukacji Narodowej. Hasło tegorocznego dnia matematyki  to „Matematyka od kuchni”. Stowarzyszenie udostępniło dzieciom i młodzieży możliwość zabawy podczas rozwiązywania interaktywnych zadań. Potyczki  sprawiły przyjemność  nie tylko tym, którzy lubią matematykę, ale – a może przede wszystkim –tym, którzy twierdzili inaczej. Obchodom święta towarzyszyły konkursy matematyczne przeprowadzone w klasach piątych, szóstych oraz drugich gimnazjum.

GALERIA

Więcej…
 
Więcej artykułów…
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 8 z 55
 

LOGO SZKOŁY

pobierz

Godziny lekcyjne

  1. 800 - 845
  2. 855 - 940
  3. 950 - 1035
  4. 1040 - 1125
  5. 1150 - 1235
  6. 1250 - 1335
  7. 1345 - 1430
  8. 1435 - 1520
  9. 1525 - 1610

LogowanieGościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 22 gości