SŁOWA LECZĄ - DZIEŃ TELEFONÓW ZAUFANIA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY PDF Drukuj Email

Warto mieć blisko siebie kogoś, kto nas uważnie wysłucha i wesprze, gdy rzeczywistość staje się trudna do zniesienia, a nam brakuje sił lub pomysłu, jak mądrze i skutecznie rozwiązywać pojawiające się problemy.

Gdy nie mamy obok siebie kogoś, komu możemy zaufać i przed kim potrafimy otworzyć serce, by podzielić się tym, co trudne i bolesne- warto skorzystać z profesjonalnej pomocy oferowanej przez pracowników i wolontariuszy Telefonu Zaufania. Dostępne w Polsce linie Telefonu Zaufania dla Dzieci i Młodzieży (116 111 oraz 800 12 12 12) działają w oparciu o zasadę A B C D (A- pozwalają rozmówcy na  anonimowość, B- są bezpłatne, C- chętnie i z szacunkiem wsłuchują się w słowa rozmówcy, D- zapewniają dyskrecję).

GALERIA

Więcej…
 
EGZAMIN NA KARTĘ ROWEROWĄ PDF Drukuj Email

W dniu 9 maja 2018 r. w naszej szkole odbył się egzamin na kartę rowerową, do którego  przystąpili uczniowie klas IV. Egzamin składał się z dwóch części: teoretycznej oraz praktycznej. Egzamin przeprowadzał p. Bohdan Gapiński - nauczyciel techniki, instruktor nauki jazdy oraz st. asp. Maciej Kowalski z Posterunku Policji w Drobinie. Oficjalne wręczenie kart rowerowych odbędzie się w dniu 30 maja 2018 r.

Gratulujemy klasom IV zdobycia pierwszego w życiu prawa jazdy i życzymy bezpiecznej jazdy na drodze.

GALERIA

 
MISTRZOSTW0 POWIATU W MINIPIŁCE NOŻNEJ CHŁOPCÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH PDF Drukuj Email

Dnia 8 maja 2018r w Drobinie odbyły się zawody powiatowe w mini piłce nożnej chłopców szkół podstawowych. Zawody rozgrywano na naszym orliku. Wzięło udział 6 drużyn: SP Siecień, SP Wyszogród, SP Bulkowo, SP Łąck, SP Słubice i gospodarz turnieju SP Drobin. W wyniku losowania drużyny zostały podzielone na dwie grupy. W grupie rozgrywano mecze systemem każdy z każdym, po których dwie najlepsze drużyny awansowały do półfinałów. Nasz drużyna trafiła do grupy „B”. W pierwszym swoim meczu pokonaliśmy SP Łąck 2:0 natomiast w drugim 3:0 SP Wyszogród. W meczu półfinałowym zmierzyliśmy się z rówieśnikami ze Słubic. Było to jednostronne spotkanie. Wygraliśmy 7:0 i awansowaliśmy do finału.

GALERIA

 

Więcej…
 
WYCIECZKA ROWEROWA PDF Drukuj Email

W dniu 27.04.2018 r. odbyła się wycieczka rowerowa kl. VI b z wychowawcą p. Bohdanem Gapińskim do Buddyjskiego Ośrodka w Kucharach.

GALERIA

 
MIĘDZYPOWIATOWE ZAWODY W PIŁCE SIATKOWEJ DZIEWCZĄT PDF Drukuj Email

W dniu 25.04.2018r na hali sportowej w Drobinie odbyły się międzypowiatowe zawody w piłce siatkowej dziewcząt z gimnazjum. W zawodach powinny wystąpić  4 drużyny, jednak dwie niestety nie dojechały. Rozegrany został tylko jeden mecz - pomiędzy  Gimnazjum numer 8 z Płocka a gimnazjum z Drobina. Pierwszy set był wyrównany z lekką przewagą płocczanek, które wygrały 25:20, natomiast w drugim poszło nam trochę gorzej i przegraliśmy 25:15. Rozegraliśmy również dodatkowy set kontrolnyw którym wystąpiły rezerwowe dziewczynki obydwóch drużyn. Zawody te były pierwszą imprezą tego typu w naszej szkole.

GALERIA

Więcej…
 
KONKURS RECYTATORSKI "BRZECHWA DZIECIOM" PDF Drukuj Email

24 kwietnia 2018 roku w bibliotece szkolnej w Drobinie, odbyły się eliminacje do finału konkursu recytatorskiego „Brzechwa dzieciom", organizowanego przez Filię Miejsko – Gminnej Biblioteki Publicznej w Łęgu Probostwie i Biblioteki Szkolnej w Szkole Podstawowej w Łęgu Probostwie.

Jury w składzie: wicedyrektor Lena Wójcik, Iwona Turkowska, Agnieszka Lemanowicz oceniało recytacje dzieci w kategoriach – klas I-III. Komisja wytypowała następujących uczniów, którzy będą reprezentować naszą szkołę 17 maja 2018r w Szkole Podstawowej w Łęgu Probostwie: I miejsce - Amelia Laskowska,  II miejsce - Maja Dorobek, III miejsce - Lena Jeżewska i Roksana Domeradzka.

GALERIA

 
LOTERIA ZERO KALORII PDF Drukuj Email

AKCJA KWIECIEŃ MIESIĄCEM KULTURY ZDROWOTNEJ

W ramach kwietniowej akcji przybliżaliśmy uczniom różnorodne zagadnienia dotyczące zdrowia. Zwróciliśmy uwagę, jak ważną rolę pełni w naszym organizmie woda, mówiliśmy o zdrowym odżywianiu oraz z humorem wskazywaliśmy  różne formy spędzania czasu bez podjadania niezdrowych przekąsek. W ramach ćwiczenia praktycznego zorganizowaliśmy „Loterię Zero Kalorii”, w której fantami były drobne gadżety, woda mineralna (dziękujemy  sklepikowi szkolnemu za jej przekazanie na ten cel!) oraz książki z ułożonymi i wpisanymi przez darczyńców pięknymi dedykacjami (dziękujemy uczniom, nauczycielom i dyrekcji!).

Mamy nadzieję, że dzięki kwietniowym akcjom będziemy nieustannie dbać o zdrowie, czerpiąc z tego radość i dzieląc się nią z innymi.

GALERIA

 
TAŃCE, HULANKI, SWAWOLA… PODCZAS PRZERW PDF Drukuj Email

AKCJA KWIECIEŃ MIESIĄCEM KULTURY ZDROWOTNEJ

Choć nagłówek informacji mógł dla kogoś zabrzmieć groźnie, został zaczerpnięty z ballady „Pani Twardowska” A. Mickiewicza, a w naszych szkolnych realiach oznaczał wspaniałe zabawy taneczne podczas długich przerw. Przez tydzień członkowie PaT- u spotykali się ze społecznością szkolną na sali gimnastycznej, by bawić się wspólnie przy dźwiękach belgijki i tańca kowbojskiego.

GALERIA

Więcej…
 
NIE BĄDŹ ZIELONY W TEMACIE AUTYZMU - AKCJA KWIECIEŃ MIESIĄCEM KULTURY ZDROWOTNEJ PDF Drukuj Email

Od wielu lat Fundacja SYNAPSIS oraz wspierające ją organizacje angażują się w obchody Światowego Dnia Wiedzy na Temat Autyzmu. Ponieważ dzień ten przypada na 2 kwietnia, doskonale wpisuje się w termin oraz w  idee naszej szkolnej akcji „Kwiecień miesiącem kultury zdrowotnej”. Zgodnie z tegorocznym hasłem obchodów- „Nie bądź zielony w temacie autyzmu, zaświeć się na niebiesko”-członkowie SKW „Otwarte Serca” oraz PaTPORTU  Drobin przygotowali gazetkę i ulotki tematyczne, oglądali spoty społeczne „Autyzm wprowadza zmysły w błąd” oraz zachęcali społeczność szkoły do ubrania się na niebiesko i do wykonania wspólnego zdjęcia.

GALERIA

Więcej…
 
KONKURS MATEMATYCZNY PDF Drukuj Email

24 kwietnia 2018 roku w Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Drobinie odbył się Międzyszkolny Konkurs Matematyczny dla uczniów klas siódmych szkoły podstawowej. Konkurs ma  zasięg międzygminny. Wzięły  w nim udział szkoły z: Rogotwórska, Łęga Probostwa, Nowej Góry i Drobina. Uczniowie rywalizowali między sobą rozwiązując 25 zadań testowych. W rezultacie wyłoniono 3 uczniów z najwyższymi wynikami. Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe, przybory piśmiennicze oraz statuetki w całości ufundowane przez Radę Rodziców Szkoły Podstawowej w Drobinie.

GALERIA

Więcej…
 
PODZIĘKOWANIE PDF Drukuj Email

Serdecznie dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniu posiłków dla uczniów zdających egzamin gimnazjalny. Dzięki Państwa zaangażowaniu nasi uczniowie mogli się wspólnie posilić i zregenerować siły.

 

Dyrektor Bogdan Banaszczak

Wicedyrektor Lena Wójcik

Wicedyrektor Elżbieta Orłowska

GALERIA

 
Więcej artykułów…
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 7 z 55
 

LOGO SZKOŁY

pobierz

Godziny lekcyjne

  1. 800 - 845
  2. 855 - 940
  3. 950 - 1035
  4. 1040 - 1125
  5. 1150 - 1235
  6. 1250 - 1335
  7. 1345 - 1430
  8. 1435 - 1520
  9. 1525 - 1610

LogowanieGościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 25 gości