Tuwim rządzi w sklepiku

Choć kulminacja obchodów Roku Juliana Tuwima w naszej szkole dopiero przed nami, małymi kroczkami przybliżamy uczniom twórczość znamienitego poety dwudziestolecia międzywojennego, dołączając karteczki z jego wierszami do produktów sprzedawanych w sklepiku szkolnym, by słodycz ojczyzny-polszczyzny przenikała do serc młodych odbiorców.

 
Zdjęcia - 95. Rocznica Odzyskania Niepodległości

Fotorelacja z obchodów 95. Rocznicy Odzyskania Niepodległości

Więcej…
 
Naszych obchodów 95. Rocznicy Odzyskania Niepodległości odsłona trzecia i pół…

Poniedziałek, 11 listopada 2013r. Dzień Niepodległości.

13. 30 – to godzina, na którą organizatorzy wyznaczyli start Pierwszego Biegu Niepodległości w Drobinie. Tym razem także bardzo spektakularne, ale całkiem inne w charakterze, widowisko na sportowo. Nasz udział w organizacji tej części obchodów Dnia Niepodległości był nieduży, ale za to śmiało można zaryzykować przypuszczenie, że przynajmniej co czwarty uczestnik biegu był uczniem, rodzicem lub pracownikiem Zespołu Szkół w Drobinie.
Ale po kolei…

 

Więcej…
 
Naszych obchodów 95. Rocznicy Odzyskania Niepodległości odsłona trzecia…

Poniedziałek, 11 listopada 2013. Święto Niepodległości. Uroczystości parafialne i gminne. Tu także, jako społeczność szkolna,  zaznaczamy swoją obecność.
O 12.00 msza w Parafialnym Kościele. Podczas celebry, przy ołtarzu trwają dwa sztandary. Jeden naszych szkół, noszących imię Marszałka Józefa Piłsudskiego, drugi Ochotniczej Straży Pożarnej w Drobinie.
Po wprowadzeniu do mszy świętej, ksiądz Proboszcz przekazał głos młodzieży naszego Gimnazjum i dzieciom z Parafialnej Scholi.

Więcej…
 
Naszych obchodów 95. Rocznicy Odzyskania Niepodległości odsłona druga...

Sobota, 9 listopada 2013r. Na dwa dni przed 95. Rocznicą Odzyskania Niepodległości, odbyło się w naszej szkole pomysłowe, wartościowe, sportowo-edukacyjne wydarzenie, opatrzone hasłem: „Kocham Polskę – Podaj Dalej, czyli Sztafeta Pokoleń”. Przedsięwzięcie składające się z kilku całkiem różnych elementów, jako całość należy uznać za ciekawe i bardzo udane.

Więcej…
 
Naszych obchodów 95. Rocznicy Odzyskania Niepodległości odsłona pierwsza…

Piątek, 8 listopada 2013. Do Święta Niepodległości jeszcze trzy dni, a w naszej szkole już patriotyczne poruszenie. Wszystko za sprawą muzykowania czwartoklasistów z oddziału artystycznego.

Więcej…
 
"KOCHAM POLSKĘ - PODAJ DALEJ"

„KOCHAM POLSKĘ - PODAJ DALEJ”,

czyli sztafeta pokoleń


1. Powód spotkania: obchody 95. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
2. Czas i miejsce: sobota 9 listopada 2013 r., godz. 9.00- 12.00 (lub nieco dłużej), boisko przy ZS w Drobinie, szkolna sala konferencyjna.
3. Cele:
- wychowanie patriotyczne i obywatelskie poprzez obchody Święta Niepodległości w nietypowy sposób;
- promowanie aktywności fizycznej niezależnie od wieku;
- budowanie więzi między przedstawicielami różnych pokoleń i środowisk.
4. Przebieg: bieg sztafetowy, poczęstunek, wspólne śpiewanie pieśni żołnierskich i patriotycznych, tworzenie współczesnej definicji patriotyzmu.
5. Uczestnicy: uczniowie i rodzice klas Va i Vb SP w Drobinie oraz IIa i IIIb gimnazjum w Drobinie; członkowie Koła Emerytów i Rencistów  w Drobinie i Stowarzyszenia NASZ DROBIN; Dyrekcja i nauczyciele ZS w Drobinie; inne zaproszone osoby; ( w sumie ok. 70 osób).
6. Ważne: strój sportowy - uczestnicy biegu; strój galowy - pozostali uczestnicy spotkania; życzliwość i dobry humor - wszyscy obecni ;-).

 
SZKOŁA WSPÓŁPRACY - Ogłoszenie

Ogłoszenie

Zwracamy się z uprzejmą prośbą o zgłaszanie się zainteresowanych osób do udziału rodziców w projekcie „SZKOŁA WSPÓŁPRACY. Uczniowie i rodzice kapitałem społecznym nowoczesnej szkoły”, który realizowany będzie w terminie od 15.01.2014 r. z założeniem dwuletniego okresu jego realizacji.

Zgłoszenia kandydatów  przyjmowane będą w sekretariacie szkoły i lub przez Radę Rodziców pod numerem telefonu  669 621 426 w terminie do 15.12.2013r. , a następnie osoby zakwalifikowane  zostaną powiadomione o ich wyborze w terminie do 10.01.2014r.

Osoby  realizujące  to zadania  wezmą między innymi udział w szkoleniach wyjazdowych mających na celu przygotowanie ich do roli  lidera w swojej szkole.

 

Rada Rodziców

Więcej informacji:

SZKOŁA WSPÓŁPRACY - strona internetowa

SZKOŁA WSPÓŁPRACY - harmonogram

 
Rajd Pieczonego Ziemniaka

W sobotę 12 października uczniowie klasy Va i Vb przemierzyli dziesięciokilometrową trasę (przygotowaną przez PTTK w Płocku) w  poszukiwaniu przygód i… pieczonego ziemniaka. Dzieciom towarzyszyli  rodzice oraz  wychowawczynie: E. Jarzębowska i E. Orłowska.
Nie było łatwo, ale piesza wycieczka z Borowiczek do Wykowa dla wszystkich zakończyła się sukcesem. Wróciliśmy bogatsi  o wspólnie spędzony czas, brzuchy pełne jesiennych przysmaków oraz pamiątkowy puchar.
Jeśli w przyszłym roku poczujecie w sobie zew Włóczykija- zapraszamy na wspólne wędrowanie.

 
Rada Rodziców - Ogłoszenie

Drodzy Rodzice

Uprzejmie przypominamy o naszym zobowiązaniu wobec dzieci, które realizujemy poprzez wnoszenie opłat na konto Rady Rodziców Zespołu Szkół w Drobinie.

Dzięki nim poprawiamy warunki nauki i rozwoju dzieci.

Opłaty w wysokości 20 zł - za pierwsze i drugie dziecko w rodzinie oraz 10 zł - za trzecie dziecko należy przekazywać do wychowawców klas lub wpłacać bezpośrednio na konto:

 

Rada Rodziców

Zespołu Szkół w Drobinie

ul. Szkolna 3, 09-210 Drobin

BS "Mazowsze" O/Drobin

29904210680420024420000010

tytułem: nazwisko ucznia i klasa

 

Rada Rodziców

 
Czerwiec w sklepiku szkolnym "Kącik smaku"

Zakończył się rok szkolny 2012/ 2013, a wraz z nim minęło 10 miesięcy działalności naszego sklepiku szkolnego. Przez ten czas staraliśmy się wypracować zasady naszego funkcjonowania w środowisku szkolnym, uczyliśmy się współpracy, wsłuchiwaliśmy się w potrzeby naszych klientów oraz pracowaliśmy nad konstruktywnym rozwiązywaniem pojawiających się trudności.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia51525354555657585960następnaostatnia»

Strona 60 z 61
 

LOGO SZKOŁY

pobierz

Godziny lekcyjne

  1. 800 - 845
  2. 855 - 940
  3. 950 - 1035
  4. 1045 - 1130
  5. 1150 - 1235
  6. 1250 - 1335
  7. 1345 - 1430
  8. 1440 - 1525
  9. 1535 - 1620

LogowanieGościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 17 gości