Z ostatniej chwili… Nowości w Programie 22. Finału WOŚP PDF Drukuj Email

Nasze grające NA RATUNEK serducha przepełnia ogromna radość, ponieważ powiększyło się grono naszych Wielkoorkiestrowych Przyjaciół, którzy zapewnią kolejne atrakcje podczas drobińskiego finału. Dołączył do nas Klub Sportowy VALE TUDO PŁOCK z propozycją pokazu mieszanych sztuk walki podczas koncertu oraz na wośpowym stanowisku.  Na naszej scenie pojawi się także raper A.L.A.N. - młody artysta działający przy Domu Kultury w Raciążu, próbujący kilka miesięcy temu swoich sił w popularnym programie „Mam Talent”.

A wszystko dla dzieci, dla seniorów i dla Was…

Gorąco zapraszamy!

 
Gramy dzięki Wam (cz. II) - Sponsorzy Finału WOŚP w Drobinie PDF Drukuj Email

Lata doświadczeń związanych z organizacją Finału WOŚP w Drobinie pokazują, że sukces imprezy nie jest w pełni możliwy bez włączenia się w nasze działania Sponsorów. W dużej mierze, to dzięki Nim nasze finały są tak wielkim wydarzeniem.

SPONSORZY 22. FINAŁU WOŚP W DROBINIE (listę Sponsorów znajdziesz TU):

 
Gramy dzięki Wam (cz. I) - Organizatorzy Finału WOŚP w Drobinie PDF Drukuj Email

22. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zbliża się wielkimi krokami. Pozostały już tylko 3 dni, zatem rozpoczynamy wielkie odliczanie…. 3…2…1… Oj, będzie się działo! A będzie się działo w Drobinie po raz dwunasty! Wszystko dzięki naszej WIELKIEJ ORKIESTRZE ORGANIZATORÓW 12. Finału w Drobinie, do której należą:

Agencja Ochrony Osób i Mienia „HUZAR” w Sierpcu
Bank Spółdzielczy „MAZOWSZE” w Płocku O. w Drobinie
Burmistrz Miasta i Gminy Drobin
„Easy Riders” z Drobina
Pan Jarosław Gierczak
Klub Sportowy VALE TUDO PŁOCK (Krzysztof Sadecki)
Klub Żołnierzy Rezerwy „Wiarus” w Płocku
Koło Emerytów i Rencistów w Drobinie
Liceum Ogólnokształcące w Drobinie
Pan Marek Kacprzak
Pan Mariusz Kolczyński
Państwo Maria i Jerzy Kopczyńscy
Miejsko-Gminne Przedszkole w Drobinie
MOSiR w Drobinie
Niepubliczny Zakład Opieki Medycznej „San-Med” w Drobinie
Ochotnicza Straż Pożarna w Drobinie
Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Drobinie
Pan Jarosław Pietrzak
Płocka Drużyna Kusznicza
Posterunek Policji w Drobinie
Rada Rodziców Zespołu Szkół w Drobinie
REMONDIS DROBIN Komunalna Sp. z o.o. w Drobinie
Pani Barbara Sowińska
Stowarzyszenie „Nasz Drobin”
Szkoła Podstawowa w Rogotwórsku
Pani Wanda Śniegocka
Urząd Miasta i Gminy Drobin
Zakłady Mięsne OLEWNIK
Zespół Szkół w Drobinie
Zespół Szkół w Łęgu Probostwie
Pani Krystyna Zielińska

 
Informacje dla wolontariuszy PDF Drukuj Email

Poniżej zamieszczamy pliki do pobrania dla wolontariuszy XXII Finału WOŚP

HARMONOGRAM KWESTY w dniu 12 stycznia 2014r. - pobierz

Przydział wolontariuszy do stanowisk - pobierz

 
Szkolna Wigilia

 
Święta tuż, tuż…

W naszej szkole nie tylko zapach choinki, świąteczne dekoracje, ale także Święty Mikołaj zagościł wśród naszej społeczności. Już po raz 11 w jego rolę wcielili  się :  Burmistrz Miasta i Gminy  Drobin Pan  Sławomir  Wiśniewski i Kierownik Miejsko Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Pan Roman Szymański. Podczas szkolnej uroczystości świątecznej w dniu 18 grudnia 2013 r. prawie 160 uczniów naszej szkoły zostało obdarowanych świątecznymi prezentami.


Bardzo dziękujemy  za  słodkie podarki i ogromną radość, którą nimi Państwo sprawiliście tylu  uczniom.  Jeszcze raz składamy Państwu serdeczne życzenia.
Niech Święta będą pełne wzruszeń, ale przede wszystkim pełne miłości, czasem niezwykle prostej, ale bez której życie traci sens.

Wszyscy jesteśmy aniołami z jednym skrzydłem… Możemy latać wtedy, gdy obejmujemy drugiego człowieka….
Radosnych Świąt!

 
Zaczarowany ołówek i warsztaty z animacji

13 grudnia, na zaproszenie Stowarzyszenia NASZ DROBIN dotarła do naszej szkoły  „Polska Światłoczuła” z projekcją bajek animowanych, które powstały w łódzkim studio Se-Ma-For pod wspólnym tytułem „Zaczarowany ołówek”. Uczniowie klas I i II ze szkoły podstawowej z rozbawieniem obejrzeli przygody Piotrusia i jego psa, którym w rozwiązywaniu najróżniejszych problemów pomaga zaczarowany ołówek. Bajka, która bawiła przed trzydziestu kilku laty rodziców, tak samo dziś bawiła maluchy. Po projekcji  odbyły  się ciekawe warsztaty z animacji, które poprowadziła Eliza Płocieniak-Alvarez, autorka filmów animowanych, absolwentka szkoły filmowej w Łodzi i w Madrycie. Pani Eliza uchyliła młodym widzom rąbka tajemnicy, jak  tworzy się  magię na ekranie. Dzieci, nie tylko poznały rodzaje animacji, ale także miały okazję współtworzyć własne projekty. Dzieci zasypały gościa wieloma pytaniami na temat  pracy animatora filmowego. Pani Eliza, przyznała, że jej praca przypomina bajkę o zaczarowanym ołówku,  pozwala jej wyczarowywać nową rzeczywistość, którą sprawia innym wiele przyjemności. Okazało się, że wśród tak młodego pokolenia są już znawcy tematu animacji, dla których spotkanie było okazją do rzeczowych dyskusji w temacie. Ciepłe pożegnanie z gośćmi zakończyło się deklaracją kolejnego spotkania. O projekcie „Polska Światłoczuła” trochę więcej chcieli się dowiedzieć również starsi uczniowie przeprowadzając wywiad z ekipą filmową. Szczegóły tej rozmowy wkrótce.

 
Dzień Niepełnosprawności

W dniu 9 grudnia w naszej szkole odbył się apel, który poruszał temat niepełnosprawności. Uczniowie klasy integracyjnej przedstawili inscenizację pt.: „Czy i ty spotkałeś Brzydkie Kaczątko”. Losy bajkowego zwierzęcia przeplatały się ze scenami ukazującymi jeden dzień z życia niepełnosprawnej Agaty, która była nieakceptowana przez swoich kolegów. Brzydkie Kaczątko, dzięki przemianie w pięknego łabędzia zostało przyjęte przez ogół. Agata jednak nie mogła liczyć na „magiczną przemianę”.
Nasuwa się wniosek, że największą barierą do pokonania dla osób niepełnosprawnych jest brak akceptacji, zrozumienia i gorsze traktowanie. To my, którzy dostaliśmy trochę więcej od losu jesteśmy zobligowani do tego, by nieść pomoc kolegom, którzy jej potrzebują, bo to „ człowiek jest człowiekowi najbardziej potrzebny do szczęścia”.
Po części artystycznej odbyły się warsztaty, w których uczestniczyli uczniowie klas IV-VI. Zajęcia plastyczne przeprowadzili pracownicy Warsztatów Terapii Zajęciowej dla Niewidomych
i Słabowidzących w Płocku oraz Warsztatów Terapii Zajęciowej działających przy Domu Pomocy Społecznej w Nowym Miszewie Murowanym. Dzieci pod okiem zaproszonych gości wykonały przepiękne bombki i choinki, które umilą im świąteczny czas.

 
Prywatne Ognisko Muzyczne AMABILE

Mimo wywołania bardzo złej, opartej na nieprawdzie, aury wokół warunków stawianych przez Szkołę osobom prowadzącym Prywatne Ognisko Muzyczne AMABILE, nadal jestem zdania, które podziela Rada Rodziców, że dogodne miejsce dla działań Ogniska oraz przyjazne i bezpieczne miejsce rozwijania talentów dla uczniów było i jest w budynku szkoły. Oświadczam, że ze strony Szkoły, poza bezwzględnie obowiązującymi uregulowaniami prawnymi, nie było i nie ma żadnych powodów stanowiących przeszkodę ku temu.

Bożena Woźniak

 
ROZSTRZYGNIĘTO KONKURS NA NAJLEPSZĄ PREZENTACJĘ MULTIMEDIALNĄ O NASZEJ SZKOLE

10 grudnia szkolna komisja konkursowa w składzie: p. Krzysztof Tafliński, p. Lena Wójcik, p. Marcin Skiermański, p. Marcin Fronczak i p. Rafał Grabowski rozstrzygnęła konkurs na najlepszą prezentację multimedialną pt. „Nasza Szkoła w Drobinie”. Oceniono 11 zakodowanych prac uczniów.
Konkurs został skierowany do uczniów klas VI oraz gimnazjum w ramach projektu Comenius. Prezentacje miały być przygotowane w języku angielskim a ich głównym celem była popularyzacja naszej szkoły. Autorzy sześciu najlepszych prac będą reprezentować Zespół Szkół w trakcie wizyty roboczej w Słowenii, która odbędzie się w marcu 2014 r. w ramach programu Comenius.

Oto wyniki konkursu:

1 Miejsce egzekwo Kody prezentacji 05, 04
Karolina Głowacka I a oraz Miłosz Szmulewicz VI a
2 Miejsce Kod 01
Wiktoria Rybicka I a
3 Miejsce Kod 07
Krzysztof Szymański II a
4 Miejsce Kod 03
Maria Grodkiewicz II a
5 Miejsce Kod 02
Filip Kobielski VI a
6 Miejsce Kod 10
Natalia Błaszkowska I c
7 Miejsce egzekwo Kody 06, 11
Oliwia Szumańska III b oraz Julia Mielczarek I c
8 Miejsce Kod 08
Aleksandra Laskowska II a
9 Miejsce Kod 09
Natalia Spadło I a

Zespół Comeniusa

 
Co nowego w Sztabie WOŚP? PDF Drukuj Email

9 grudnia odbyło się kolejne, niezwykle owocne  zebranie Sztabu WOŚP w Drobinie.  Zapewne wielu z Was czeka na informacje, co będzie się działo podczas 22. Finału WOŚP. Oto one…

Tuż przed oficjalnym otwarciem finału z Zespole Szkół w Drobinie, pozytywny hałas robić będą wolontariusze przemierzający ulice miasteczka na orkiestrowej platformie, a później… Oj, będzie się działo! Program imprezy zapewnia obecność znanych już i cieszących się popularnością stoisk, a będą to: stoisko motocyklistów, wróżbitów, loteria, kawiarenka, kramiki, malowanie twarzy, przedszkole, kuchnia domowa, punkt medyczny i nowość – Mini Teatr, w którym zdolności aktorskie prezentować będą uczniowie. Możecie liczyć na ciekawy koncert, a także na niezwykle ważny i stały punkt każdego naszego finału, czyli aukcję.

Wielką niespodzianką i nowym wydarzeniem tegorocznego finału będzie obecność nowych Przyjaciół Sztabu, którzy przygotują dwa stoiska dla pasjonatów historii oręża polskiego, miłośników strzelectwa i nie tylko. Możecie być pewni, że kusznicy, łucznicy i rycerze z  Płockiej Drużyny Kuszniczej, a także Klub Żołnierzy Rezerwy "WIARUS" LOK w Płocku, bo o nich mowa, zapewnią prawdziwie „wystrzałowe” atrakcje.

Tyle na dziś. Mamy nadzieję, że w niedługim czasie będziemy gotowi, aby przedstawić Wam szczegółowy program imprezy.


Szef Sztabu WOŚP w Drobinie

 
«pierwszapoprzednia51525354555657585960następnaostatnia»

Strona 60 z 63
 

LOGO SZKOŁY

pobierz

Godziny lekcyjne

  1. 800 - 845
  2. 855 - 940
  3. 950 - 1035
  4. 1045 - 1130
  5. 1150 - 1235
  6. 1250 - 1335
  7. 1345 - 1430
  8. 1440 - 1525
  9. 1535 - 1620

LogowanieGościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 15 gości