Spotkanie Sztabu WOŚP w Drobinie

Pierwsze spotkanie Sztabu WOŚP w Drobinie i wstępne ustalenia za nami. Zapewniamy, że atrakcji w tym dniu, jak co roku, nie zabraknie. Pojawią się znane Wam i cieszące się ogromną popularnością stoiska, ale nie poprzestaniemy na nich. Wierzymy, że nowe wydarzenia towarzyszące imprezie również przypadną Wam do gustu, jednak póki co, pozwolimy sobie nie zdradzać naszej niespodzianki.


Wszystkim obecnym na spotkaniu gorąco dziękuję. Wasze tak liczne przybycie i zaangażowanie dodaje skrzydeł. Oj, będzie się działo…


Kolejne spotkanie sztabu już 9 grudnia (poniedziałek) o godzinie 18:00.

Szef Sztabu WOŚP w Drobinie

 
Ogłoszenie Sztabu WOŚP w Drobinie PDF Drukuj Email

Z radością informujemy, że nasz wniosek o utworzenie sztabu w Drobinie został pomyślnie rozpatrzony przez Fundację WOŚP.
22. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 12 stycznia 2014r. Impreza, pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Drobin, odbędzie się w Zespole Szkół w Drobinie.

Tegoroczne hasło brzmi „NA RATUNEK”, a celem zbiórki jest zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów.

Lata doświadczeń związanych z organizacją Finału WOŚP w Drobinie pokazują, że sukces naszych imprez  nie byłby w pełni możliwy bez włączenia się w nasze działania Sponsorów, dlatego też apelujemy do Państwa o wszelkie wsparcie. Dziękujemy za Waszą dotychczasową obecność (11 FINAŁÓW!) i prosimy o jeszcze. Liczymy na Państwa obecność w 12. Finale WOŚP w Drobinie.

Numer naszego konta:
Bank Spółdzielczy MAZOWSZE w Płocku Oddział Drobin
72 9042 1068 0420 2293 2000 0010

adres naszej strony: www.zsdrobin.pl
e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.


Szef Sztabu WOŚP w Drobinie
Anna Rokicka

 
Czwartek w kinie i na kręglach

„Ten film bardzo mnie wzruszył, wzbudził wiele emocji i pouczył.”
„Podczas oglądania filmu było dużo wzruszeń i przeżyć. Ten film uświadomił nam, że w życiu bywają ciężkie chwile i czasem trzeba się z nim zmagać.”
„Film bardzo mi się podobał. Był o rodzinie. Chwilami smutny, chwilami radosny…”
„Film Mój biegun, był naprawdę ciekawy. Tak wzruszający, że przepłakałam cały. Nauczyłam się, że nie mając wszystkiego i tak możemy spełniać marzenia i zwiedzać świat. Warto obejrzeć. Polecam.”
Po takich komentarzach gimnazjalistów pobyt w kinie na projekcji filmu „Mój biegun” z pewnością można nazwać dobrą lekcją wychowawczą, której uczestnikami byli uczniowie klasy Ib, Ic oraz IIb .
Druga część naszego wyjazdu, który odbył się w czwartek, 28 listopada – kręgielnia, była świetną rozrywką,  czasem spędzonym w miłej atmosferze. Niektórzy bili własne rekordy!
Wróciliśmy w dobrych nastrojach i z bagażem wzruszeń.

 
SKO

W naszej szkole od wielu lat  działa program edukacji finansowej SKO. W nawiązaniu do tego szczytnego celu 26 listopada 2013 roku wychowawcy świetlicy szkolnej przygotowali apel pt. "Oszczędzajmy z SKO". Krótki program zachęcających najmłodszych do oszczędzania  przygotowały Pani Alina Marcinkowska i Grażyna Zielińska. Zaangażowały w to uczniów z klasy II c i IV a szkoły podstawowej w Drobinie.
Po przedstawieniu opiekun SKO Pani Alina Marcinkowska podsumowała rok szkolny 2012/2013 w oszczędzaniu  i wyróżniła uczniów, którzy najwięcej zgromadzili na swych kontach i książeczkach oszczędnościowych pieniędzy. Wszystkim oszczędzającym serdecznie gratulujemy i zachęcamy do oszczędzania.

Wychowawcy świetlicy

 
Warsztaty plastyczne

W sobotę 23 listopada w Zespole Szkół w Drobinie odbyły się warsztaty plastyczne dla uczniów szkoły podstawowej oraz gimnazjum w ramach projektu Comenius. Gościem specjalnym warsztatów była pani Elżbieta Hołoweńko autorka kompozycji plastycznych ilustrujących wiersze Wisławy Szymborskiej. Uczniowie pracowali także pod okiem pani Małgorzaty Mikołajewskiej i współpracujących nauczycieli: panią wicedyrektor Hanną Szymańską, p. A. Marcinkowską, A. Rykaczewską, J. Komorowską, A. Rokicką, A. Lemanowicz. Celem warsztatów było wykonanie przez uczniów kartek świątecznych oddających atmosferę i tradycję Świąt Bożego Narodzenia w Polsce. Uczniowie najmłodszych klas, jak i ci starsi z ogromnym zapałem pracowali w trakcie warsztatów z użyciem różnorodnych materiałów i technik. W sumie wykonano ponad siedemdziesiąt kartek świątecznych. Wszystkie prace zostaną wystawione na szkolnym korytarzu. Uczniowie i nauczyciele poprzez głosowanie wybiorą dziesięć najpiękniejszych kart, które przekażemy z okazji Świąt Panu Burmistrzowi oraz szkołom partnerskim, z którymi realizujemy wspólny projekt Comenius.
Dziękujemy uczniom i nauczycielom za wspólną zabawę twórczą i piękne prace.


Zespół COMENIUSA

 
Pasowanie na Świetliczaka

We wtorek 19 listopada 2013 roku wychowawcy świetlicy szkolnej zorganizowali "Pasowanie na świetliczaka". Był to szczególny dzień dla dzieci, które występowały przed zgromadzonymi rodzicami, dyrekcją szkoły oraz nauczycielami świetlicy. Głównym celem imprezy było uroczyste przyjęcie do grona świetliczaków nowo przybyłych dzieci, a także tworzenie w świetlicy atmosfery radości, przyjaźni i zaufania. Dla najmłodszych było to ogromne przeżycie, ale trzymały się bardzo dzielnie. Z uśmiechami na twarzach recytowały wierszyki i śpiewały piosenki.


Świetliczaki musiały się wykazać różnymi umiejętnościami w próbach które, przygotowały im Panie: Małgorzata Lasocka i Katarzyna Czajka, a były to: próba wygimnastykowanego języka, próba zabawy, próba grzeczności, próba wiedzy, próba uśmiechu. W jednej z prób dzieci mogły skorzystać z pomocy rodziców, którzy bardzo chętnie wspierali swoje pociechy i wspólnie z nimi rozwiązywali zagadki. Wspólna zabawa stworzyła wesołą i miłą atmosferę.
Na koniec starsi uczniowie z klasy Va: wystawiły teatrzyk kukiełkowy o charakterze wychowawczym pt. "O królu Lulu co chciał mieć tęcze tylko dla siebie". Po występie otrzymali od rodziców i zaproszonych gości gromkie brawa. W rolę wcieliły się: Natalia Gwardiak, Maria Jankowska, Natalia Mazurowska i Aleksandra Szmeja. Kukiełki, które wykorzystano w teatrzyku uczniowie przygotowywali własnoręcznie na kółku plastycznym prowadzonym przez Panią Małgorzatę Lasocką.


Jednak najważniejszym punktem programu było złożenie przyrzeczenia świetliczaka przez dzieci oraz otrzymania dyplomu z rąk Pani dyrektor Bożeny Woźniak. Na pewno był to niezapomniany dzień, pełen emocji i miłych wrażeń. Do grona świetliczaków dołączyli: Natalia Kotkiewicz, Natalia Kozłowska, Natalia Olszewska, Olga Piotrowska, Zuzanna Stefańska i Łukasz Sulkowski.

 
Koło Comeniusa

Drogi Uczniu,

Jeśli jesteś ciekawy świata, chcesz poszerzyć swoją wiedzę o kulturze i tradycji krajów europejskich, nawiązać nowe znajomości z rówieśnikami mieszkającymi za granicą, a język angielski jest twoją pasją, serdecznie zapraszamy  do „Szkolnego Koła Comenius”, gdzie będziesz mieć możliwość współpracy z naszymi szkołami partnerskimi w ramach projektu Comenius 2013-2015 - wymianę informacji, dzielenie się doświadczeniami oraz zawieranie przyjaźni z  osobami mieszkającymi w odległych od siebie regionach Europy.

Zajęcia odbywają się w piątki o godz. 14.40 w Sali 18 B

 
Warsztaty z udziałem policji i ratowników medycznych

W piątek, 22 listopada grupa uczniów ze szkoły podstawowej (klasy IVc, Va, Vb) i gimnazjum (klasa Ib, IIc, IIId) wzięła udział w warsztatach z policją i ratownikami medycznymi pn. „Moja bezpieczna droga do szkoły”.  Spotkanie odbyło się w ramach projektu „Bezpiecznie w Regionie Płockim”, którego partnerami są Fundacja Fundusz Lokalny Ziemi Płockiej „Młodzi Razem” oraz Komenda Miejska Policji w Płocku.
Podczas spotkania z policjantami uczniowie  przypomnieli sobie zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Część warsztatów dotycząca udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej przebiegała pod opieką dwóch wykwalifikowanych ratowników medycznych. To, o czym mówili oraz w jaki sposób, spotkało się z dużym zaciekawieniem ze strony uczniów. Uczniowie usłyszeli i przećwiczyli niektóre elementy udzielania pomocy. Są to umiejętności, które każdy powinien opanować, ale lepiej żeby nigdy nie musiał ich wykorzystywać.
Dwie godziny w ten sposób  spędzone przez uczniów i część nauczycieli z pewnością zostały bardzo dobrze wykorzystane. Organizatorom bardzo dziękujemy za możliwość uczestnictwa w warsztatach.

 

 
Sklepik w nowej odsłonie

Długo czekaliśmy na ten moment, ale było warto, bo oto mamy w „Kąciku smaku” nowe meble. Szafy, lada, stoliki i krzesła z zielonymi akcentami sprawiają, że czas spędzany tutaj staje się jeszcze milszy niż dotąd.
Zamiast przecinania wstęgi- upominki dla naszych klientów, bo to dzięki nim tak poważny zakup udało się sfinalizować. Podziękowania z naszej strony płyną również w kierunku Rady Rodziców, która partycypuje w kosztach  tego przedsięwzięcia.
Zapraszamy uczniów, rodziców i nauczycieli w nasze progi podczas przerw i mamy nadzieję, że wspólnie zadbamy o to, aby wnętrze lśniło  blaskiem nowości i czystością jak najdłużej.

 
Uczniowie kontra nauczyciele

Sklepik szkolny „Kącik smaku” dba nie tylko o zdrowe odżywianie swoich klientów, ale też o zapewnienie im rozrywki sprzyjającej refleksji nad własną kondycją fizyczną. Dlatego na przełomie września i października zaprosiliśmy do wspólnych zabaw sportowych uczniów  i nauczycieli naszej szkoły.
Przez dwa tygodnie nieustraszeni przedstawiciele ciała pedagogicznego (E. Jarzębowska, M. Cichocka, E. Orłowska, K. Głowacka, M. Kwiatkowska, J. Komorowska, H. Szymańska, E. Gąbińska, A. Rokicka, D. Sawicki) stawali do pojedynków z reprezentantami uczniów w następujących konkurencjach: hula- hop, rzut do celu, krzesełko, odbicia piłeczką pingpongową, łowienie rybek na czas, skakanka, kręgle, gra w gumę, przeciąganie liny. Wszyscy zawodnicy wykazali się nie lada kondycją i poczuciem humoru. Wszyscy też zostali obdarowani drobnymi upominkami. Wynik ogólny okazał się korzystny dla uczniów, ale nauczyciele nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa i w konspiracji trenują przed przyszłoroczną turą zabawy ;-).

 
Tuwim rządzi w sklepiku

Choć kulminacja obchodów Roku Juliana Tuwima w naszej szkole dopiero przed nami, małymi kroczkami przybliżamy uczniom twórczość znamienitego poety dwudziestolecia międzywojennego, dołączając karteczki z jego wierszami do produktów sprzedawanych w sklepiku szkolnym, by słodycz ojczyzny-polszczyzny przenikała do serc młodych odbiorców.

 
«pierwszapoprzednia51525354555657585960następnaostatnia»

Strona 59 z 61
 

LOGO SZKOŁY

pobierz

Godziny lekcyjne

  1. 800 - 845
  2. 855 - 940
  3. 950 - 1035
  4. 1045 - 1130
  5. 1150 - 1235
  6. 1250 - 1335
  7. 1345 - 1430
  8. 1440 - 1525
  9. 1535 - 1620

LogowanieGościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 11 gości