SKO

W naszej szkole od wielu lat  działa program edukacji finansowej SKO. W nawiązaniu do tego szczytnego celu 26 listopada 2013 roku wychowawcy świetlicy szkolnej przygotowali apel pt. "Oszczędzajmy z SKO". Krótki program zachęcających najmłodszych do oszczędzania  przygotowały Pani Alina Marcinkowska i Grażyna Zielińska. Zaangażowały w to uczniów z klasy II c i IV a szkoły podstawowej w Drobinie.
Po przedstawieniu opiekun SKO Pani Alina Marcinkowska podsumowała rok szkolny 2012/2013 w oszczędzaniu  i wyróżniła uczniów, którzy najwięcej zgromadzili na swych kontach i książeczkach oszczędnościowych pieniędzy. Wszystkim oszczędzającym serdecznie gratulujemy i zachęcamy do oszczędzania.

Wychowawcy świetlicy

 
Warsztaty plastyczne

W sobotę 23 listopada w Zespole Szkół w Drobinie odbyły się warsztaty plastyczne dla uczniów szkoły podstawowej oraz gimnazjum w ramach projektu Comenius. Gościem specjalnym warsztatów była pani Elżbieta Hołoweńko autorka kompozycji plastycznych ilustrujących wiersze Wisławy Szymborskiej. Uczniowie pracowali także pod okiem pani Małgorzaty Mikołajewskiej i współpracujących nauczycieli: panią wicedyrektor Hanną Szymańską, p. A. Marcinkowską, A. Rykaczewską, J. Komorowską, A. Rokicką, A. Lemanowicz. Celem warsztatów było wykonanie przez uczniów kartek świątecznych oddających atmosferę i tradycję Świąt Bożego Narodzenia w Polsce. Uczniowie najmłodszych klas, jak i ci starsi z ogromnym zapałem pracowali w trakcie warsztatów z użyciem różnorodnych materiałów i technik. W sumie wykonano ponad siedemdziesiąt kartek świątecznych. Wszystkie prace zostaną wystawione na szkolnym korytarzu. Uczniowie i nauczyciele poprzez głosowanie wybiorą dziesięć najpiękniejszych kart, które przekażemy z okazji Świąt Panu Burmistrzowi oraz szkołom partnerskim, z którymi realizujemy wspólny projekt Comenius.
Dziękujemy uczniom i nauczycielom za wspólną zabawę twórczą i piękne prace.


Zespół COMENIUSA

 
Pasowanie na Świetliczaka

We wtorek 19 listopada 2013 roku wychowawcy świetlicy szkolnej zorganizowali "Pasowanie na świetliczaka". Był to szczególny dzień dla dzieci, które występowały przed zgromadzonymi rodzicami, dyrekcją szkoły oraz nauczycielami świetlicy. Głównym celem imprezy było uroczyste przyjęcie do grona świetliczaków nowo przybyłych dzieci, a także tworzenie w świetlicy atmosfery radości, przyjaźni i zaufania. Dla najmłodszych było to ogromne przeżycie, ale trzymały się bardzo dzielnie. Z uśmiechami na twarzach recytowały wierszyki i śpiewały piosenki.


Świetliczaki musiały się wykazać różnymi umiejętnościami w próbach które, przygotowały im Panie: Małgorzata Lasocka i Katarzyna Czajka, a były to: próba wygimnastykowanego języka, próba zabawy, próba grzeczności, próba wiedzy, próba uśmiechu. W jednej z prób dzieci mogły skorzystać z pomocy rodziców, którzy bardzo chętnie wspierali swoje pociechy i wspólnie z nimi rozwiązywali zagadki. Wspólna zabawa stworzyła wesołą i miłą atmosferę.
Na koniec starsi uczniowie z klasy Va: wystawiły teatrzyk kukiełkowy o charakterze wychowawczym pt. "O królu Lulu co chciał mieć tęcze tylko dla siebie". Po występie otrzymali od rodziców i zaproszonych gości gromkie brawa. W rolę wcieliły się: Natalia Gwardiak, Maria Jankowska, Natalia Mazurowska i Aleksandra Szmeja. Kukiełki, które wykorzystano w teatrzyku uczniowie przygotowywali własnoręcznie na kółku plastycznym prowadzonym przez Panią Małgorzatę Lasocką.


Jednak najważniejszym punktem programu było złożenie przyrzeczenia świetliczaka przez dzieci oraz otrzymania dyplomu z rąk Pani dyrektor Bożeny Woźniak. Na pewno był to niezapomniany dzień, pełen emocji i miłych wrażeń. Do grona świetliczaków dołączyli: Natalia Kotkiewicz, Natalia Kozłowska, Natalia Olszewska, Olga Piotrowska, Zuzanna Stefańska i Łukasz Sulkowski.

 
Koło Comeniusa

Drogi Uczniu,

Jeśli jesteś ciekawy świata, chcesz poszerzyć swoją wiedzę o kulturze i tradycji krajów europejskich, nawiązać nowe znajomości z rówieśnikami mieszkającymi za granicą, a język angielski jest twoją pasją, serdecznie zapraszamy  do „Szkolnego Koła Comenius”, gdzie będziesz mieć możliwość współpracy z naszymi szkołami partnerskimi w ramach projektu Comenius 2013-2015 - wymianę informacji, dzielenie się doświadczeniami oraz zawieranie przyjaźni z  osobami mieszkającymi w odległych od siebie regionach Europy.

Zajęcia odbywają się w piątki o godz. 14.40 w Sali 18 B

 
Warsztaty z udziałem policji i ratowników medycznych

W piątek, 22 listopada grupa uczniów ze szkoły podstawowej (klasy IVc, Va, Vb) i gimnazjum (klasa Ib, IIc, IIId) wzięła udział w warsztatach z policją i ratownikami medycznymi pn. „Moja bezpieczna droga do szkoły”.  Spotkanie odbyło się w ramach projektu „Bezpiecznie w Regionie Płockim”, którego partnerami są Fundacja Fundusz Lokalny Ziemi Płockiej „Młodzi Razem” oraz Komenda Miejska Policji w Płocku.
Podczas spotkania z policjantami uczniowie  przypomnieli sobie zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Część warsztatów dotycząca udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej przebiegała pod opieką dwóch wykwalifikowanych ratowników medycznych. To, o czym mówili oraz w jaki sposób, spotkało się z dużym zaciekawieniem ze strony uczniów. Uczniowie usłyszeli i przećwiczyli niektóre elementy udzielania pomocy. Są to umiejętności, które każdy powinien opanować, ale lepiej żeby nigdy nie musiał ich wykorzystywać.
Dwie godziny w ten sposób  spędzone przez uczniów i część nauczycieli z pewnością zostały bardzo dobrze wykorzystane. Organizatorom bardzo dziękujemy za możliwość uczestnictwa w warsztatach.

 

 
Sklepik w nowej odsłonie

Długo czekaliśmy na ten moment, ale było warto, bo oto mamy w „Kąciku smaku” nowe meble. Szafy, lada, stoliki i krzesła z zielonymi akcentami sprawiają, że czas spędzany tutaj staje się jeszcze milszy niż dotąd.
Zamiast przecinania wstęgi- upominki dla naszych klientów, bo to dzięki nim tak poważny zakup udało się sfinalizować. Podziękowania z naszej strony płyną również w kierunku Rady Rodziców, która partycypuje w kosztach  tego przedsięwzięcia.
Zapraszamy uczniów, rodziców i nauczycieli w nasze progi podczas przerw i mamy nadzieję, że wspólnie zadbamy o to, aby wnętrze lśniło  blaskiem nowości i czystością jak najdłużej.

 
Uczniowie kontra nauczyciele

Sklepik szkolny „Kącik smaku” dba nie tylko o zdrowe odżywianie swoich klientów, ale też o zapewnienie im rozrywki sprzyjającej refleksji nad własną kondycją fizyczną. Dlatego na przełomie września i października zaprosiliśmy do wspólnych zabaw sportowych uczniów  i nauczycieli naszej szkoły.
Przez dwa tygodnie nieustraszeni przedstawiciele ciała pedagogicznego (E. Jarzębowska, M. Cichocka, E. Orłowska, K. Głowacka, M. Kwiatkowska, J. Komorowska, H. Szymańska, E. Gąbińska, A. Rokicka, D. Sawicki) stawali do pojedynków z reprezentantami uczniów w następujących konkurencjach: hula- hop, rzut do celu, krzesełko, odbicia piłeczką pingpongową, łowienie rybek na czas, skakanka, kręgle, gra w gumę, przeciąganie liny. Wszyscy zawodnicy wykazali się nie lada kondycją i poczuciem humoru. Wszyscy też zostali obdarowani drobnymi upominkami. Wynik ogólny okazał się korzystny dla uczniów, ale nauczyciele nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa i w konspiracji trenują przed przyszłoroczną turą zabawy ;-).

 
Tuwim rządzi w sklepiku

Choć kulminacja obchodów Roku Juliana Tuwima w naszej szkole dopiero przed nami, małymi kroczkami przybliżamy uczniom twórczość znamienitego poety dwudziestolecia międzywojennego, dołączając karteczki z jego wierszami do produktów sprzedawanych w sklepiku szkolnym, by słodycz ojczyzny-polszczyzny przenikała do serc młodych odbiorców.

 
Zdjęcia - 95. Rocznica Odzyskania Niepodległości

Fotorelacja z obchodów 95. Rocznicy Odzyskania Niepodległości

Więcej…
 
Naszych obchodów 95. Rocznicy Odzyskania Niepodległości odsłona trzecia i pół…

Poniedziałek, 11 listopada 2013r. Dzień Niepodległości.

13. 30 – to godzina, na którą organizatorzy wyznaczyli start Pierwszego Biegu Niepodległości w Drobinie. Tym razem także bardzo spektakularne, ale całkiem inne w charakterze, widowisko na sportowo. Nasz udział w organizacji tej części obchodów Dnia Niepodległości był nieduży, ale za to śmiało można zaryzykować przypuszczenie, że przynajmniej co czwarty uczestnik biegu był uczniem, rodzicem lub pracownikiem Zespołu Szkół w Drobinie.
Ale po kolei…

 

Więcej…
 
Naszych obchodów 95. Rocznicy Odzyskania Niepodległości odsłona trzecia…

Poniedziałek, 11 listopada 2013. Święto Niepodległości. Uroczystości parafialne i gminne. Tu także, jako społeczność szkolna,  zaznaczamy swoją obecność.
O 12.00 msza w Parafialnym Kościele. Podczas celebry, przy ołtarzu trwają dwa sztandary. Jeden naszych szkół, noszących imię Marszałka Józefa Piłsudskiego, drugi Ochotniczej Straży Pożarnej w Drobinie.
Po wprowadzeniu do mszy świętej, ksiądz Proboszcz przekazał głos młodzieży naszego Gimnazjum i dzieciom z Parafialnej Scholi.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia51525354555657585960następnaostatnia»

Strona 58 z 60
 

LOGO SZKOŁY

pobierz

Godziny lekcyjne

  1. 800 - 845
  2. 855 - 940
  3. 950 - 1035
  4. 1045 - 1130
  5. 1150 - 1235
  6. 1250 - 1335
  7. 1345 - 1430
  8. 1440 - 1525
  9. 1535 - 1620

LogowanieGościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 37 gości