ROZSTRZYGNIĘTO KONKURS NA NAJLEPSZĄ PREZENTACJĘ MULTIMEDIALNĄ O NASZEJ SZKOLE

10 grudnia szkolna komisja konkursowa w składzie: p. Krzysztof Tafliński, p. Lena Wójcik, p. Marcin Skiermański, p. Marcin Fronczak i p. Rafał Grabowski rozstrzygnęła konkurs na najlepszą prezentację multimedialną pt. „Nasza Szkoła w Drobinie”. Oceniono 11 zakodowanych prac uczniów.
Konkurs został skierowany do uczniów klas VI oraz gimnazjum w ramach projektu Comenius. Prezentacje miały być przygotowane w języku angielskim a ich głównym celem była popularyzacja naszej szkoły. Autorzy sześciu najlepszych prac będą reprezentować Zespół Szkół w trakcie wizyty roboczej w Słowenii, która odbędzie się w marcu 2014 r. w ramach programu Comenius.

Oto wyniki konkursu:

1 Miejsce egzekwo Kody prezentacji 05, 04
Karolina Głowacka I a oraz Miłosz Szmulewicz VI a
2 Miejsce Kod 01
Wiktoria Rybicka I a
3 Miejsce Kod 07
Krzysztof Szymański II a
4 Miejsce Kod 03
Maria Grodkiewicz II a
5 Miejsce Kod 02
Filip Kobielski VI a
6 Miejsce Kod 10
Natalia Błaszkowska I c
7 Miejsce egzekwo Kody 06, 11
Oliwia Szumańska III b oraz Julia Mielczarek I c
8 Miejsce Kod 08
Aleksandra Laskowska II a
9 Miejsce Kod 09
Natalia Spadło I a

Zespół Comeniusa

 
Co nowego w Sztabie WOŚP? PDF Drukuj Email

9 grudnia odbyło się kolejne, niezwykle owocne  zebranie Sztabu WOŚP w Drobinie.  Zapewne wielu z Was czeka na informacje, co będzie się działo podczas 22. Finału WOŚP. Oto one…

Tuż przed oficjalnym otwarciem finału z Zespole Szkół w Drobinie, pozytywny hałas robić będą wolontariusze przemierzający ulice miasteczka na orkiestrowej platformie, a później… Oj, będzie się działo! Program imprezy zapewnia obecność znanych już i cieszących się popularnością stoisk, a będą to: stoisko motocyklistów, wróżbitów, loteria, kawiarenka, kramiki, malowanie twarzy, przedszkole, kuchnia domowa, punkt medyczny i nowość – Mini Teatr, w którym zdolności aktorskie prezentować będą uczniowie. Możecie liczyć na ciekawy koncert, a także na niezwykle ważny i stały punkt każdego naszego finału, czyli aukcję.

Wielką niespodzianką i nowym wydarzeniem tegorocznego finału będzie obecność nowych Przyjaciół Sztabu, którzy przygotują dwa stoiska dla pasjonatów historii oręża polskiego, miłośników strzelectwa i nie tylko. Możecie być pewni, że kusznicy, łucznicy i rycerze z  Płockiej Drużyny Kuszniczej, a także Klub Żołnierzy Rezerwy "WIARUS" LOK w Płocku, bo o nich mowa, zapewnią prawdziwie „wystrzałowe” atrakcje.

Tyle na dziś. Mamy nadzieję, że w niedługim czasie będziemy gotowi, aby przedstawić Wam szczegółowy program imprezy.


Szef Sztabu WOŚP w Drobinie

 
Warsztaty plastyczne - świątecznie i orkiestrowo PDF Drukuj Email

W sobotę 7 grudnia uczniowie naszego gimnazjum uczestniczyli w warsztatach plastycznych prowadzonych przez panią Elżbietę Hołoweńko.

To już drugie spotkanie autorki kompozycji plastycznych ilustrujących wiersze Wisławy Szymborskiej z naszymi uczniami. Tym razem gimnazjaliści oraz nauczyciele (pani wicedyrektor H. Szymańska, A. Rokicka, K. Głowacka) wykonywali ozdoby świąteczne. W wyniku ich twórczej pracy powstały bombki oraz piękne aniołki. Warsztaty tematycznie nawiązywały nie tylko do zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, ale również do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która zagra w naszej szkole 12 stycznia 2014r. Przygotowane przez uczniów prace będzie można nabyć podczas 22. Finału WOŚP, do czego gorąco namawiamy, a wszystkim uczestnikom sobotnich warsztatów serdecznie dziękujemy za mile spędzony czas i serca włożone w wykonanie kompozycji.

 

A. Rokicka, K. Głowacka

 
Spotkanie Sztabu WOŚP w Drobinie

Pierwsze spotkanie Sztabu WOŚP w Drobinie i wstępne ustalenia za nami. Zapewniamy, że atrakcji w tym dniu, jak co roku, nie zabraknie. Pojawią się znane Wam i cieszące się ogromną popularnością stoiska, ale nie poprzestaniemy na nich. Wierzymy, że nowe wydarzenia towarzyszące imprezie również przypadną Wam do gustu, jednak póki co, pozwolimy sobie nie zdradzać naszej niespodzianki.


Wszystkim obecnym na spotkaniu gorąco dziękuję. Wasze tak liczne przybycie i zaangażowanie dodaje skrzydeł. Oj, będzie się działo…


Kolejne spotkanie sztabu już 9 grudnia (poniedziałek) o godzinie 18:00.

Szef Sztabu WOŚP w Drobinie

 
Ogłoszenie Sztabu WOŚP w Drobinie PDF Drukuj Email

Z radością informujemy, że nasz wniosek o utworzenie sztabu w Drobinie został pomyślnie rozpatrzony przez Fundację WOŚP.
22. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 12 stycznia 2014r. Impreza, pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Drobin, odbędzie się w Zespole Szkół w Drobinie.

Tegoroczne hasło brzmi „NA RATUNEK”, a celem zbiórki jest zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów.

Lata doświadczeń związanych z organizacją Finału WOŚP w Drobinie pokazują, że sukces naszych imprez  nie byłby w pełni możliwy bez włączenia się w nasze działania Sponsorów, dlatego też apelujemy do Państwa o wszelkie wsparcie. Dziękujemy za Waszą dotychczasową obecność (11 FINAŁÓW!) i prosimy o jeszcze. Liczymy na Państwa obecność w 12. Finale WOŚP w Drobinie.

Numer naszego konta:
Bank Spółdzielczy MAZOWSZE w Płocku Oddział Drobin
72 9042 1068 0420 2293 2000 0010

adres naszej strony: www.zsdrobin.pl
e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.


Szef Sztabu WOŚP w Drobinie
Anna Rokicka

 
Czwartek w kinie i na kręglach

„Ten film bardzo mnie wzruszył, wzbudził wiele emocji i pouczył.”
„Podczas oglądania filmu było dużo wzruszeń i przeżyć. Ten film uświadomił nam, że w życiu bywają ciężkie chwile i czasem trzeba się z nim zmagać.”
„Film bardzo mi się podobał. Był o rodzinie. Chwilami smutny, chwilami radosny…”
„Film Mój biegun, był naprawdę ciekawy. Tak wzruszający, że przepłakałam cały. Nauczyłam się, że nie mając wszystkiego i tak możemy spełniać marzenia i zwiedzać świat. Warto obejrzeć. Polecam.”
Po takich komentarzach gimnazjalistów pobyt w kinie na projekcji filmu „Mój biegun” z pewnością można nazwać dobrą lekcją wychowawczą, której uczestnikami byli uczniowie klasy Ib, Ic oraz IIb .
Druga część naszego wyjazdu, który odbył się w czwartek, 28 listopada – kręgielnia, była świetną rozrywką,  czasem spędzonym w miłej atmosferze. Niektórzy bili własne rekordy!
Wróciliśmy w dobrych nastrojach i z bagażem wzruszeń.

 
SKO

W naszej szkole od wielu lat  działa program edukacji finansowej SKO. W nawiązaniu do tego szczytnego celu 26 listopada 2013 roku wychowawcy świetlicy szkolnej przygotowali apel pt. "Oszczędzajmy z SKO". Krótki program zachęcających najmłodszych do oszczędzania  przygotowały Pani Alina Marcinkowska i Grażyna Zielińska. Zaangażowały w to uczniów z klasy II c i IV a szkoły podstawowej w Drobinie.
Po przedstawieniu opiekun SKO Pani Alina Marcinkowska podsumowała rok szkolny 2012/2013 w oszczędzaniu  i wyróżniła uczniów, którzy najwięcej zgromadzili na swych kontach i książeczkach oszczędnościowych pieniędzy. Wszystkim oszczędzającym serdecznie gratulujemy i zachęcamy do oszczędzania.

Wychowawcy świetlicy

 
Warsztaty plastyczne

W sobotę 23 listopada w Zespole Szkół w Drobinie odbyły się warsztaty plastyczne dla uczniów szkoły podstawowej oraz gimnazjum w ramach projektu Comenius. Gościem specjalnym warsztatów była pani Elżbieta Hołoweńko autorka kompozycji plastycznych ilustrujących wiersze Wisławy Szymborskiej. Uczniowie pracowali także pod okiem pani Małgorzaty Mikołajewskiej i współpracujących nauczycieli: panią wicedyrektor Hanną Szymańską, p. A. Marcinkowską, A. Rykaczewską, J. Komorowską, A. Rokicką, A. Lemanowicz. Celem warsztatów było wykonanie przez uczniów kartek świątecznych oddających atmosferę i tradycję Świąt Bożego Narodzenia w Polsce. Uczniowie najmłodszych klas, jak i ci starsi z ogromnym zapałem pracowali w trakcie warsztatów z użyciem różnorodnych materiałów i technik. W sumie wykonano ponad siedemdziesiąt kartek świątecznych. Wszystkie prace zostaną wystawione na szkolnym korytarzu. Uczniowie i nauczyciele poprzez głosowanie wybiorą dziesięć najpiękniejszych kart, które przekażemy z okazji Świąt Panu Burmistrzowi oraz szkołom partnerskim, z którymi realizujemy wspólny projekt Comenius.
Dziękujemy uczniom i nauczycielom za wspólną zabawę twórczą i piękne prace.


Zespół COMENIUSA

 
Pasowanie na Świetliczaka

We wtorek 19 listopada 2013 roku wychowawcy świetlicy szkolnej zorganizowali "Pasowanie na świetliczaka". Był to szczególny dzień dla dzieci, które występowały przed zgromadzonymi rodzicami, dyrekcją szkoły oraz nauczycielami świetlicy. Głównym celem imprezy było uroczyste przyjęcie do grona świetliczaków nowo przybyłych dzieci, a także tworzenie w świetlicy atmosfery radości, przyjaźni i zaufania. Dla najmłodszych było to ogromne przeżycie, ale trzymały się bardzo dzielnie. Z uśmiechami na twarzach recytowały wierszyki i śpiewały piosenki.


Świetliczaki musiały się wykazać różnymi umiejętnościami w próbach które, przygotowały im Panie: Małgorzata Lasocka i Katarzyna Czajka, a były to: próba wygimnastykowanego języka, próba zabawy, próba grzeczności, próba wiedzy, próba uśmiechu. W jednej z prób dzieci mogły skorzystać z pomocy rodziców, którzy bardzo chętnie wspierali swoje pociechy i wspólnie z nimi rozwiązywali zagadki. Wspólna zabawa stworzyła wesołą i miłą atmosferę.
Na koniec starsi uczniowie z klasy Va: wystawiły teatrzyk kukiełkowy o charakterze wychowawczym pt. "O królu Lulu co chciał mieć tęcze tylko dla siebie". Po występie otrzymali od rodziców i zaproszonych gości gromkie brawa. W rolę wcieliły się: Natalia Gwardiak, Maria Jankowska, Natalia Mazurowska i Aleksandra Szmeja. Kukiełki, które wykorzystano w teatrzyku uczniowie przygotowywali własnoręcznie na kółku plastycznym prowadzonym przez Panią Małgorzatę Lasocką.


Jednak najważniejszym punktem programu było złożenie przyrzeczenia świetliczaka przez dzieci oraz otrzymania dyplomu z rąk Pani dyrektor Bożeny Woźniak. Na pewno był to niezapomniany dzień, pełen emocji i miłych wrażeń. Do grona świetliczaków dołączyli: Natalia Kotkiewicz, Natalia Kozłowska, Natalia Olszewska, Olga Piotrowska, Zuzanna Stefańska i Łukasz Sulkowski.

 
Koło Comeniusa

Drogi Uczniu,

Jeśli jesteś ciekawy świata, chcesz poszerzyć swoją wiedzę o kulturze i tradycji krajów europejskich, nawiązać nowe znajomości z rówieśnikami mieszkającymi za granicą, a język angielski jest twoją pasją, serdecznie zapraszamy  do „Szkolnego Koła Comenius”, gdzie będziesz mieć możliwość współpracy z naszymi szkołami partnerskimi w ramach projektu Comenius 2013-2015 - wymianę informacji, dzielenie się doświadczeniami oraz zawieranie przyjaźni z  osobami mieszkającymi w odległych od siebie regionach Europy.

Zajęcia odbywają się w piątki o godz. 14.40 w Sali 18 B

 
Warsztaty z udziałem policji i ratowników medycznych

W piątek, 22 listopada grupa uczniów ze szkoły podstawowej (klasy IVc, Va, Vb) i gimnazjum (klasa Ib, IIc, IIId) wzięła udział w warsztatach z policją i ratownikami medycznymi pn. „Moja bezpieczna droga do szkoły”.  Spotkanie odbyło się w ramach projektu „Bezpiecznie w Regionie Płockim”, którego partnerami są Fundacja Fundusz Lokalny Ziemi Płockiej „Młodzi Razem” oraz Komenda Miejska Policji w Płocku.
Podczas spotkania z policjantami uczniowie  przypomnieli sobie zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Część warsztatów dotycząca udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej przebiegała pod opieką dwóch wykwalifikowanych ratowników medycznych. To, o czym mówili oraz w jaki sposób, spotkało się z dużym zaciekawieniem ze strony uczniów. Uczniowie usłyszeli i przećwiczyli niektóre elementy udzielania pomocy. Są to umiejętności, które każdy powinien opanować, ale lepiej żeby nigdy nie musiał ich wykorzystywać.
Dwie godziny w ten sposób  spędzone przez uczniów i część nauczycieli z pewnością zostały bardzo dobrze wykorzystane. Organizatorom bardzo dziękujemy za możliwość uczestnictwa w warsztatach.

 

 
Więcej artykułów…
«pierwszapoprzednia5152535455565758następnaostatnia»

Strona 56 z 58
 

LOGO SZKOŁY

pobierz

Godziny lekcyjne

  1. 800 - 845
  2. 855 - 940
  3. 950 - 1035
  4. 1040 - 1125
  5. 1150 - 1235
  6. 1250 - 1335
  7. 1345 - 1430
  8. 1435 - 1520
  9. 1525 - 1610

LogowanieGościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 24 gości