Zaproszenie dla rodziców

21 stycznia 2014 r. w sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Drobinie  organizujemy spotkanie dla rodziców z Lidią Woć – byłą Nadkomisarz Wydziału Komendy Głównej Policji w Warszawie i  członkinią Krajowej Rady Przeciwdziałania Narkomanii przy Prezesie Rady Ministrów.


Pani Lidia Woć jest  obecnie konsultantką i trenerką zajmującą się kwestiami uzależnień i certyfikowanym specjalistą  w zakresie pomocy ofiarom przemocy w rodzinie.
Podczas spotkania „Uzależnienia – co należy wiedzieć, jak interweniować, jak pomagać?”, Pani Komisarz podzieli się z rodzicami wiedzą, przydatną nie tylko rodzicom dorastającej młodzieży, ale również i młodszych pociech.


Początek spotkania o godzinie 16.00.


Po spotkaniu odbędą się konsultacje indywidualne z zainteresowanymi osobami.


SERDECZNIE ZAPRASZAMY

 
Spotkanie z przedstawicielką Poradni Profilaktyki i Terapii Uzależnień MONAR w Płocku

13 stycznia odbyło się spotkanie terapeuty ds. uzależnień z uczniami gimnazjum. Adresatami tego spotkania byli trzecioklasiści, którzy już za moment opuszczą, nie tylko naszą szkołę, ale środowisko rodzinne, podejmując edukację poza miejscem zamieszkania.
Dlatego głównym  celem zajęć  było dostarczanie młodzieży odpowiednich i rzetelnych informacji n/t mechanizmów i  szkodliwości uzależnienia od środków psychoaktywnych, alkoholu, nikotyny, ukierunkowywanie jej na dokonywanie właściwych wyborów i  podejmowania samodzielnych, racjonalnych decyzji, upowszechnianie informacji o możliwościach terapii i leczenia uzależnień             ( program” FRED w Płocku”).
Zaproszony gość aktywizował młodzież poprzez zadawanie pytań, wspólne wyjaśnianie wątpliwych kwestii. Ponadto urozmaicał zajęcia rzeczywistymi przykładami z własnej pracy terapeutycznej. Po zakończeniu spotkania istniała również możliwość indywidualnych konsultacji.

 

 
Konkurs - Aktywni dla klimatu

plakat promujcy konkurs

Plakat w wersji PDF

EKOGROSZKI ruszają do akcji!

EKOGROSZKI to nazwa zespołu który reprezentując nasze gimnazjum przystąpił do ogólnopolskiego konkursu „Aktywni dla klimatu”. Należą do nich: Natalia Spadło, Aleksandra Reda, Oliwia Siestrzykowska, Wiktoria Rybicka oraz Karolina Głowacka – uczennice klasy Ia i Ib. Opiekunem Ekozespołu jest Agnieszka Bedyk. Konkurs jest częścią kampanii edukacyjnej „ Zmieniaj nawyki – nie klimat!” mającej na celu upowszechnienie wiedzy na temat zmian klimatycznych. Skierowany jest do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu całej Polski. Organizatorem konkursu jest Fundacja Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Warszawie, a dofinansowany jest przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Aby wziąć udział w konkursie, należało stworzyć Ekozespół z 5 aktywnych uczniów, którzy pod kierunkiem nauczyciela będą reprezentować szkołę w konkursie. Następnie zarejestrować się poprzez panel komunikacyjny, znajdujący się na stronie internetowej, by w końcu zacząć zabawę z ekologią. Konkurs przebiega w dwóch etapach. Jego celem jest rozpowszechnianie wiedzy na temat zmian klimatycznych i metod przeciwdziałania tym zmianom oraz poszerzenie świadomości społecznej w dziedzinie ekologii. W ramach zadań, uczestnicy zgłębiają wiedzę na temat klimatu, poznają formy ochrony klimatu, podejmą własne działania w tej dziedzinie. Ponadto uczą się różnych form współpracy ze społecznością szkolną i lokalną oraz poznają zasady przeprowadzania akcji społeczno – promocyjnej tj. zbiórki elektroodpadów w swoim regionie. W chwili obecnej EKOGROSZKI zbierają potrzebne dane, aby stworzyć ekologiczną mapę gminy Drobin. Przeprowadzone ankiety, przybliżą nam sposób myślenia o ekologii mieszkańców gminy. Więcej o konkursie na http://stopzmianomklimatu.pl/ w zakładce Aktywni dla klimatu.

Agnieszka Bedyk

 
Dziękujemy za 22. Finał WOŚP PDF Drukuj Email


22. Finał WOŚP – 12. w Drobinie za nami. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu tej wyjątkowej imprezy – organizatorom, darczyńcom, sponsorom, wolontariuszom, gościom koncertu. Mieliśmy ogromne szczęście i zaszczyt współpracować ze wspaniałymi ludźmi –  z tymi, którzy są z nami od lat i z tymi, którzy grali z nami pierwszy i wierzymy, że nie ostatni raz.

Dziękujemy wszystkim mieszkańcom i gościom Drobina, którzy w tym dniu otwierali swoje serca i portfele, za każdy grosz wrzucony do puszki podczas kwesty, odwiedzin na wielkoorkiestrowych stanowiskach i licytacji „darów serca”. Dziękujemy Kochani za to, że byliście i świętowaliście z nami.

Dzięki Wam wszystkim do puszek trafiło 20.005zł i nie jest to wynik ostateczny!

Szef Sztabu WOŚP w Drobinie
Anna Rokicka

 
Próbne egzaminy

W dniu 14 stycznia 2014r. odbył się próbny sprawdzian w klasie szóstej szkoły podstawowej. Przez kolejne trzy dni będą odbywały się próbne egzaminy gimnazjalne.

 

 
Informacja ze Sztabu WOŚP PDF Drukuj Email
poniedziałek, 13 stycznia 2014 09:18

 

Zebraliśmy: 20 540,32 PLN

 

 


Poprawiony: środa, 22 stycznia 2014 23:05
 
Program XXII Finału WOŚP PDF Drukuj Email

22. FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

12. FINAŁ WOŚP W DROBINIE

12 stycznia 2014r. - Zespół Szkół w Drobinie

Program imprezy:

14.30 – pozytywny hałas na platformie (wyjście sprzed budynku szkoły)

15.15 – otwarcie imprezy w Zespole Szkół w Drobinie

Atrakcje towarzyszące:
Stanowisko „WIARUSÓW” (mini-strzelnica pneumatyczna, wystawka broni "Deko", starego sprzętu wojskowego, maskujące malowanie twarzy) i Płockiej Drużyny Kuszniczej (prezentacja broni średniowiecznej, bicie monety na średniowiecznej mennicy, pokazy walk oraz salwy z broni czarnoprochowej podczas rozpoczęcia i zakończenie finału) , Kawiarenka, Kuchnia, Grillowy Kącik Seniora, Loteria, Kramik, Malowanie twarzy, Salonik fryzjerski, Karaoke, Punkt Pierwszej Pomocy, Przedszkole, Mini-teatrzyk, Pandusie, Stoisko wróżbiarskie, Stoisko motocyklistów, "Szkółka" mieszanych sztuk walki - VALE TUDO, Turniej Halowej Piłki Nożnej (11-12 stycznia 2014r.).

 • Aukcja – godz. 16.00
 • Koncert – wystąpią:

- Orkiestra Dęta OSP w Drobinie,
- Soliści z Zespołu Szkół w Drobinie (wokal, taniec),
- To Tylko My – Orkiestra szkolna z Drobina i z Nowej Góry,
- Szkolny zespół taneczny Ekspresja,
- Zespół instrumentalny A psik!,
- Klub Sportowy VALE TUDO PŁOCK - mieszane sztuki walki
- A.L.A.N.
- Zespół RETRACE.

 • 20.00 – Światełko do nieba

Z A P R A S Z A M Y ! ! !


 
Z ostatniej chwili… Nowości w Programie 22. Finału WOŚP PDF Drukuj Email

Nasze grające NA RATUNEK serducha przepełnia ogromna radość, ponieważ powiększyło się grono naszych Wielkoorkiestrowych Przyjaciół, którzy zapewnią kolejne atrakcje podczas drobińskiego finału. Dołączył do nas Klub Sportowy VALE TUDO PŁOCK z propozycją pokazu mieszanych sztuk walki podczas koncertu oraz na wośpowym stanowisku.  Na naszej scenie pojawi się także raper A.L.A.N. - młody artysta działający przy Domu Kultury w Raciążu, próbujący kilka miesięcy temu swoich sił w popularnym programie „Mam Talent”.

A wszystko dla dzieci, dla seniorów i dla Was…

Gorąco zapraszamy!

 
Gramy dzięki Wam (cz. II) - Sponsorzy Finału WOŚP w Drobinie PDF Drukuj Email

Lata doświadczeń związanych z organizacją Finału WOŚP w Drobinie pokazują, że sukces imprezy nie jest w pełni możliwy bez włączenia się w nasze działania Sponsorów. W dużej mierze, to dzięki Nim nasze finały są tak wielkim wydarzeniem.

SPONSORZY 22. FINAŁU WOŚP W DROBINIE (listę Sponsorów znajdziesz TU):

 
Gramy dzięki Wam (cz. I) - Organizatorzy Finału WOŚP w Drobinie PDF Drukuj Email

22. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zbliża się wielkimi krokami. Pozostały już tylko 3 dni, zatem rozpoczynamy wielkie odliczanie…. 3…2…1… Oj, będzie się działo! A będzie się działo w Drobinie po raz dwunasty! Wszystko dzięki naszej WIELKIEJ ORKIESTRZE ORGANIZATORÓW 12. Finału w Drobinie, do której należą:

Agencja Ochrony Osób i Mienia „HUZAR” w Sierpcu
Bank Spółdzielczy „MAZOWSZE” w Płocku O. w Drobinie
Burmistrz Miasta i Gminy Drobin
„Easy Riders” z Drobina
Pan Jarosław Gierczak
Klub Sportowy VALE TUDO PŁOCK (Krzysztof Sadecki)
Klub Żołnierzy Rezerwy „Wiarus” w Płocku
Koło Emerytów i Rencistów w Drobinie
Liceum Ogólnokształcące w Drobinie
Pan Marek Kacprzak
Pan Mariusz Kolczyński
Państwo Maria i Jerzy Kopczyńscy
Miejsko-Gminne Przedszkole w Drobinie
MOSiR w Drobinie
Niepubliczny Zakład Opieki Medycznej „San-Med” w Drobinie
Ochotnicza Straż Pożarna w Drobinie
Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Drobinie
Pan Jarosław Pietrzak
Płocka Drużyna Kusznicza
Posterunek Policji w Drobinie
Rada Rodziców Zespołu Szkół w Drobinie
REMONDIS DROBIN Komunalna Sp. z o.o. w Drobinie
Pani Barbara Sowińska
Stowarzyszenie „Nasz Drobin”
Szkoła Podstawowa w Rogotwórsku
Pani Wanda Śniegocka
Urząd Miasta i Gminy Drobin
Zakłady Mięsne OLEWNIK
Zespół Szkół w Drobinie
Zespół Szkół w Łęgu Probostwie
Pani Krystyna Zielińska

 
Informacje dla wolontariuszy PDF Drukuj Email

Poniżej zamieszczamy pliki do pobrania dla wolontariuszy XXII Finału WOŚP

HARMONOGRAM KWESTY w dniu 12 stycznia 2014r. - pobierz

Przydział wolontariuszy do stanowisk - pobierz

 
Więcej artykułów…
«pierwszapoprzednia51525354555657585960następnaostatnia»

Strona 56 z 60
 

LOGO SZKOŁY

pobierz

Godziny lekcyjne

 1. 800 - 845
 2. 855 - 940
 3. 950 - 1035
 4. 1045 - 1130
 5. 1150 - 1235
 6. 1250 - 1335
 7. 1345 - 1430
 8. 1440 - 1525
 9. 1535 - 1620

LogowanieGościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 29 gości