Konkurs plastyczny

7 kwietnia 2014r. świetlica szkolna ogłosiła konkurs na "Kartkę Wielkanocną" dla uczniów klas I - III Szkoły Podstawowej. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbyło się  16 kwietnia 2014r w świetlicy szkolnej przez Panią Wicedyrektor Hannę Szymańską. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie. Sponsorem nagród była biblioteka szkolna Zespołu Szkół w Drobinie.

Więcej…
 
Marzycielska Poczta

W dniach 14-15 kwietnia 2014r. uczniowie Zespołu Szkół w Drobinie po raz pierwszy uczestniczyli w akcji „Marzycielska Poczta”, która polega na niesieniu ciężko chorym dzieciom wparcia psychicznego w walce i zmaganiach z chorobą poprzez wysyłanie do nich tradycyjnych listów i kartek. Organizatorami akcji na terenie szkoły była biblioteka szkolna, pedagog szkolny oraz Samorząd Uczniowski.

Więcej…
 
Inscenizacja Misterium Męki Pańskiej

Misterium Męki Pańskiej wystawione 16 kwietnia 2014 roku w Zespole Szkół w Drobinie.

Galeria zdjęć z uroczystości dostępna do obejrzenia po kliknięciu przycisku Więcej...

Więcej…
 
Sukces matematyczny

4 kwietnia 2014 roku  w Gimnazjum im. Zbigniewa Dłużniewskiego w Nowej Górze  odbył się finał Konkursu Matematycznego dla uczniów klas I gimnazjum. Organizatorem konkursu od kilku lat jest nauczycielka matematyki tej szkoły mgr Małgorzata Mielczarska- Szmidt. Naszą szkołę  w tych zmaganiach reprezentowali : Małgorzata Kamińska oraz Tobiasz Karbownik.

Miło nam poinformować, że Małgosia Kamińska zajęła  w tym konkursie I miejsce.

Gratulujemy sukcesu!

Nauczyciele matematyki

 
COMENIUS - Z wizytą w Słowenii

 
IRIS FOLDING w szkolnej bibliotece PDF Drukuj Email

Uczniowie z  Koła Bibliotecznego poznawały nową technikę IRIS FOLDING.

Iris folding jest sztuką wykonywaną z kolorowych, nachodzących na siebie pasków papieru w taki sposób, aby stworzyć wzór. Środek wzoru tworzy irys - kształt przypominający soczewki aparatu. W ten oto sposób dzieci wykonały prześliczne kartki.

 
W drodze ku kanonizacji Bł. Jana Pawła II uczniowie Zespołu Szkół w Drobinie

„Jan Paweł II jakiego znamy i nie znamy”- to hasło, jakie towarzyszyło nam podczas obchodów Dni Papieskich, będących  hołdem złożonym naszemu wielkiemu rodakowi- Karolowi Wojtyle, w związku ze zbliżającą się kanonizacją.

 

Więcej…
 
V SZKOLNY DZIEŃ PASJI I INFORMACJI ZAWODOWYCH

28 kwietnia 2014 r.  w godzinach od 9.00 do 13.00 w naszej szkole odbędzie się po raz kolejny „ Szkolny Dzień Pasji i Informacji Zawodowych” dla uczniów klas trzecich gimnazjum.

Celem imprezy  jest zapoznanie młodzieży stającej przed wyborem dalszej ścieżki edukacyjnej z szeroką ofertą  szkół ponadgimnazjalnych w okolicy, poznanie zawodów - drogi kształcenia do zawodu, predyspozycji zawodowych, środowiska pracy oraz wymiana doświadczeń między szkołami.

Podczas spotkania zaproszeni przedstawiciele szkół, zarówno nauczyciele, jak i  uczniowie,  zaprezentują informacje o swoich  szkołach,  warunkach kształcenia w nich, a także zasadach wykonywania różnych zawodów.
Z pewnością bezpośrednia obecność przedstawicieli,  możliwość rozmowy  i przekazane informacje pomogą naszym uczniom w dokonaniu właściwych wyborów i odnalezieniu się na współczesnym rynku pracy.
Na spotkanie serdecznie zapraszamy  uczniów klas trzecich gimnazjum i ich rodziców.

Osobą odpowiedzialną za organizację i kontakt ze szkołami ponadgimnazjalnymi jest Wicedyrektor Zespołu Szkół w Drobinie  – p. Hanna Szymańska

 
Pierwszy dzień wiosny

Dnia 21 marca 2014r odbył się turniej dla klas I-III z okazji pierwszego dnia wiosny pod hasłem „ZŁAP WIOSNĘ”.
Celem zabawy było:

 • integrowanie zespołu uczniów klas I-III,
 • kultywowanie tradycji związanych z powitaniem wiosny,
 • utrwalenie podstawowych wiadomości związanych ze zmianami zachodzącymi w przyrodzie wiosną,
 • kształtowanie świadomości ekologicznej i czynnej postawy opiekuńczej wobec przyrody,
 • kształtowanie umiejętności dobrej i bezpiecznej zabawy.
Więcej…
 
Sukces zespołu PSIK na konkursie piosenki retro

14 marca 2014 roku w sierpeckim Centrum Kultury i Sztuki odbył się Konkurs Piosenki Retro „Powróćmy do tych dawnych lat” pod patronatem Starostwa Powiatowego w Sierpcu przy współpracy Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Sierpcu oraz Ogniska Pracy Pozaszkolnej. Organizatorem konkursu był Zespół Szkół nr 1 w Sierpcu.

Szkolny zespół „PSIK” w składzie: Krzysztof Szymański - keyboard, Kamil Ciura – puzon, Karol Milewski – puzon, Patrycja Michalak – saksofon, Paulina Zmysłowska – saksofon, Bartosz Wojtewicz – akordeon, Kornel Michalski – śpiew, Agata Paszkowska – śpiew, zajął III miejsce wykonując utwór Bohdana Łazuki, pt. Dzisiaj, jutro, zawsze. To ogromny sukces, jak dla zespołu, który istnieje od niedawna i pasjonacko przygotowuje swój repertuar, tworzy aranżacje, rozpisuje nuty oraz przygotowuje oprawę artystyczną swoich występów.

Młodzi muzycy z Zespołu Szkół w Drobinie twierdzą, że to dopiero początek ich przygody z muzyką. W najbliższym czasie pragną zaprezentować swoje umiejętności w kolejnych nadarzających się konkursach i występach.

 
Konkurs plastyczny pod hasłem: "Jan Paweł II we wspomnieniach rodziców"

W dniu 14 marca 2014 roku odbył się konkurs plastyczny pod hasłem: "Jan Paweł II we wspomnieniach rodziców", który związany jest z kanonizacją Ojca Świętego. Organizatorami konkursu były Panie Elżbieta Ogrodzińśka, Katarzyna Romanowska i Elżbieta Kędzierska. Uczniowie wykonali bardzo ciekawe i estetyczne prace. Wręczenie nagród nastąpi 25 marca 2014 roku.

 
«pierwszapoprzednia515253545556575859następnaostatnia»

Strona 53 z 59
 

LOGO SZKOŁY

pobierz

Godziny lekcyjne

 1. 800 - 845
 2. 855 - 940
 3. 950 - 1035
 4. 1040 - 1125
 5. 1150 - 1235
 6. 1250 - 1335
 7. 1345 - 1430
 8. 1435 - 1520
 9. 1525 - 1610

LogowanieGościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 17 gości