Pola Nadziei

Treścią opieki nad człowiekiem umierającym jest obecność drugiego człowieka.
Cicely Saunders


Słowo „hospicjum” budzi w nas różnorodne, często sprzeczne odczucia. Może to być spowodowane  stanem wiedzy posiadanej przez nas na temat medycyny paliatywnej, jak też dotychczasowymi doświadczeniami związanymi z odchodzeniem bliskich nam osób. Często hospicjum traktowane jest jako przykra ostateczność, a to, co może zaoferować choremu, jako przedłużanie życia „na siłę”. Lekarze, pielęgniarki i wolontariusze  opiekujący  się osobami terminalnie chorymi starają się walczyć z powyższym stereotypem, podkreślając, że ideą hospicjum jest zapewnienie choremu wysokiej jakości życia, które mu jeszcze pozostało - z poszanowaniem jego godności  i bez poczucia wyrzucenia na margines.

 

Więcej…
 
Za nami Miesiąc Kultury Zdrowotnej

W ramach tegorocznej akcji „Kwiecień miesiącem kultury zdrowotnej” skupiliśmy się przede wszystkim na działaniach propagujących wśród uczniów zasady zdrowego odżywiania oraz dbałość o higienę osobistą. W sklepiku szkolnym i na korytarzu pojawiły się humorystyczne gazetki informacyjne na ten temat.

Więcej…
 
Piknik Rodziców i uczniowskie zawody wędkarskie PDF Drukuj Email

Rada Rodziców serdecznie zaprasza uczniów Zespołu Szkół w Drobinie

na zawody wędkarskie,

które odbędą się w dniu 17 maja 2014r. w godzinach 10.00-13.00

nad stawami przy przedszkolu.

Regulamin zawodów wędkarskich

Jednocześnie zachęcamy uczniów szkoły podstawowej do wzięcia udziału w konkursie plastycznym na plakat promujący zawody.
Pobierz regulamin konkursu.

 

W tym samym dniu i miejscu, o godz. 18.00 odbędzie się „Piknik Rodziców”.

Szczegółowe informacje na temat imprezy
znajdą Państwo w zakładce Rada Rodziców.

Rada Rodziców

 
Dzień Pasji i Informacji Zawodowych

Dzień Pasji i Informacji Zawodowych to spotkanie dla uczniów klas III gimnazjum, którzy znajdują się u progu decyzji edukacyjnych. Jest ono okazją do zapoznania się z ofertą szkół średnich,  daje młodzieży możliwość porozmawiania,  zarówno z kadrą pedagogiczną, jak i starszymi kolegami z tych placówek.

Więcej…
 
Druga wizyta projektowa programu Comenius

W dniach 23 – 28 marca 2014 roku uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół w Drobinie w składzie: Wiktoria Rybicka, Karolina Głowacka, Maria Grodkiewicz, Filip Kobielski, Miłosz Szmulewicz, Krzysztof Szymański oraz opiekunowie: p. Hanna Szymańska, p. Anna Rykaczewska, p. Ewa Kisielewska, p. Marta Wiśniewska i p. Magdalena Grochowska-Wasiak uczestniczyli w drugiej wizycie roboczej w ramach projektu „Comenius: Crossing the Borders (Przekraczanie granic)”. Odbyła się ona w Słowenii, a zorganizowała ją szkoła podstawowa w miejscowości Brezice.

Więcej…
 
Konkurs plastyczny

7 kwietnia 2014r. świetlica szkolna ogłosiła konkurs na "Kartkę Wielkanocną" dla uczniów klas I - III Szkoły Podstawowej. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbyło się  16 kwietnia 2014r w świetlicy szkolnej przez Panią Wicedyrektor Hannę Szymańską. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie. Sponsorem nagród była biblioteka szkolna Zespołu Szkół w Drobinie.

Więcej…
 
Marzycielska Poczta

W dniach 14-15 kwietnia 2014r. uczniowie Zespołu Szkół w Drobinie po raz pierwszy uczestniczyli w akcji „Marzycielska Poczta”, która polega na niesieniu ciężko chorym dzieciom wparcia psychicznego w walce i zmaganiach z chorobą poprzez wysyłanie do nich tradycyjnych listów i kartek. Organizatorami akcji na terenie szkoły była biblioteka szkolna, pedagog szkolny oraz Samorząd Uczniowski.

Więcej…
 
Inscenizacja Misterium Męki Pańskiej

Misterium Męki Pańskiej wystawione 16 kwietnia 2014 roku w Zespole Szkół w Drobinie.

Galeria zdjęć z uroczystości dostępna do obejrzenia po kliknięciu przycisku Więcej...

Więcej…
 
Sukces matematyczny

4 kwietnia 2014 roku  w Gimnazjum im. Zbigniewa Dłużniewskiego w Nowej Górze  odbył się finał Konkursu Matematycznego dla uczniów klas I gimnazjum. Organizatorem konkursu od kilku lat jest nauczycielka matematyki tej szkoły mgr Małgorzata Mielczarska- Szmidt. Naszą szkołę  w tych zmaganiach reprezentowali : Małgorzata Kamińska oraz Tobiasz Karbownik.

Miło nam poinformować, że Małgosia Kamińska zajęła  w tym konkursie I miejsce.

Gratulujemy sukcesu!

Nauczyciele matematyki

 
COMENIUS - Z wizytą w Słowenii

 
IRIS FOLDING w szkolnej bibliotece PDF Drukuj Email

Uczniowie z  Koła Bibliotecznego poznawały nową technikę IRIS FOLDING.

Iris folding jest sztuką wykonywaną z kolorowych, nachodzących na siebie pasków papieru w taki sposób, aby stworzyć wzór. Środek wzoru tworzy irys - kształt przypominający soczewki aparatu. W ten oto sposób dzieci wykonały prześliczne kartki.

 
«pierwszapoprzednia5152535455565758następnaostatnia»

Strona 52 z 58
 

LOGO SZKOŁY

pobierz

Godziny lekcyjne

  1. 800 - 845
  2. 855 - 940
  3. 950 - 1035
  4. 1040 - 1125
  5. 1150 - 1235
  6. 1250 - 1335
  7. 1345 - 1430
  8. 1435 - 1520
  9. 1525 - 1610

LogowanieGościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 26 gości