PASOWANIE NA CZYTELNIKA BIBLIOTEKI SZKOLNEJ PDF Drukuj Email

2 czerwca 2017r.  najmłodsi uczniowie klasy I a naszej szkoły zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników biblioteki szkolnej. Celem uroczystości było zachęcenie  uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz rozwijania umiejętności czytania. Pierwszoklasiści dowiedzieli się, jak należy dbać o książki, czego nie wolno robić, kiedy czytają książki. Uczniowie zapoznali się  z regulaminem biblioteki i sposobem wypożyczania książek. Zanim jednak zostali pasowani na czytelników musieli rozwiązywać różne zagadki, układać zdania z rozsypanki wyrazowej oraz prawidłowo odpowiedzieć na zadawane pytania.

GALERIA

Więcej…
 
DZIEŃ DZIECKA W DROBINIE PDF Drukuj Email

W dniu 1.06.2017 r. na stadionie MOKSiR w Drobinie odbył się gminny piknik z okazji Dnia Dziecka organizowany przez Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Drobinie przy współudziale Zespołu Szkół w Drobinie, Rady Rodziców Zespołu Szkół w Drobinie i Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Drobinie. W pikniku wzięli udział uczniowie i przedszkolaki z Drobina, Rogotwórska i Cieszewa.

GALERIA

 
PATPORT PDF Drukuj Email

W dniu 29.05.2017 r. grupa uczniów PaTport Drobin zwiedziła budynek Komendy Policji w Płocku oraz uczestniczyła  w warsztatach teatralnych w MDKu w Płocku.

GALERIA

 
HOBBITIADA - bo czytać lubimy i czytać wypada! PDF Drukuj Email

Czytanie książek jest powodem do dumy, a nie do wstydu. Wie o tym coraz większa liczba uczniów naszej szkoły. „Mole książkowe” dzielą się swoją pasją z tymi, którzy do lektur (i nie tylko) mają sceptyczny stosunek… Dlatego właśnie 10 maja br. doszło do interesującego spotkania zatytułowanego „Hobbitiada”.

GALERIA

Więcej…
 
ZAWODY MIEDZYPOWIATOWE PDF Drukuj Email

W zawodach międzypowiatowych Drobin nie przegrywa - drugie miejsce zdobywa!!!
Drużyna chłopców gimnazjum po bezapelacyjnym wygraniu etapu powiatowego jechała na zawody do Gostynina w bojowych nastrojach na zwycięstwo i awans na zawody wojewódzkie, bo tylko mistrz otrzymywał takie prawo.

Więcej…
 
EUROPO WITAJ NAM! PDF Drukuj Email

24 maja mieliśmy w naszej szkole drugą już imprezę związaną z obchodami "Dnia Europy". Panie uczące języków obcych Magdalena Cecelska, Joanna Komorowska we współpracy z paniami Katarzyną Czajką oraz Moniką Mikołajewską zorganizowały całą imprezę. Nie odbyłaby się ona, gdyby nie ogromne zaangażowanie wychowawców klas V-VI SP oraz I - II gimnazjum. Uczniowie pod okiem wychowawców przygotowali stoiska z informacjami dotyczącymi wybranego przez siebie kraju. Dodatkową atrakcją były potrawy tradycyjne dla krajów Unii Europejskiej, które przygotowali uczniowie.

GALERIA

Więcej…
 
WIOSENNY BIWAK PDF Drukuj Email

W dniach 26 i 27.05.2017 r. w naszej szkole odbył się biwak, w którym brały udział gromady zuchowe: „Żywioły” p. M. Lasockiej, „Leśne duszki” p. E. Szumańskiej, drużyna harcerska p. E. Kisielewskiej. W piątek zuchy i harcerze uczestniczyły w zajęciach muzyczno - tanecznych, plastycznych a wieczorem w dyskotece. W sobotę brały udział w grze terenowej po Drobinie pod nazwą „Zabytki Drobina”. Sklepik szkolny zafundował słodycze a na koniec biwaku wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe znaczki. Panowała miła i radosna atmosfera.

Następny nocleg w szkole zaplanowano w październiku.

GALERIA

 
POWIATOWY KONKURS PDF Drukuj Email

POWIATOWY KONKURS LITERACKI POD HONOROWYM PATRONATEM STAROSTY PŁOCKIEGO  I BURMISTRZA MIASTA I GMINY W DROBINIE

25 maja 2017r. w Zespole Szkół w Drobinie odbyło się rozstrzygnięcie Powiatowego Konkursu Literackiego pod honorowym patronatem Starosty Płockiego oraz Burmistrza Miasta i Gminy w Drobinie „Z Babcią i Dziadkiem świat staje się piękniejszy”. Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjów z terenu powiatu płockiego, a jego przedmiotem było napisanie wiersza o tematyce związanej z osobami Babci i Dziadka. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży. Do organizatorów wpłynęło wiele prac ze szkół z obrębu powiatu płockiego.

GALERIA

Więcej…
 
WYCIECZKA PDF Drukuj Email

W dniu 18 maja 2017 roku uczniowie Zespołu Szkół w Drobinie byli na wycieczce w Brudzeńskim Parku Krajobrazowym. Celem wycieczki było inspirowanie dzieci i młodzieży do poznawania najbliższej okolicy, jej walorów przyrodniczych i historycznych. Byliśmy  w ogródku meteorologicznym, dzieci zobaczyły różne rodzaje przyrządów meteorologicznych.Park i jego otulinę pożegnaliśmy pieczeniem kiełbasek na ognisku.

GALERIA

 
MISTRZ PIĘKNEGO CZYTANIA PDF Drukuj Email

15 maja 2017r. odbył się konkurs ,, Mistrz Pięknego Czytania” celem konkursu było propagowanie kultury czytelniczej, podniesienie poziomu czytelnictwa, kształcenie umiejętności pięknego czytania na głos i rozumienia czytanego tekstu oraz wyrabianie nawyku czytania jako formy spędzenia wolnego czasu. Zadaniem uczestników było przeczytanie dowolnego wybranego przez ucznia prozy lub poezji oraz tekstu przygotowanego przez bibliotekę szkolną. Do konkursu przystąpiło: - 12 uczniów ze szkoły podstawowej i 12 uczniów z gimnazjum. Komisje konkursowe wyłoniły najlepiej czytających uczniów.

GALERIA

Więcej…
 
PRZEGLĄD ZESPOŁÓW TANECZNYCH PDF Drukuj Email

W dniu 18 maja 2017 r. już po raz trzeci odbył się przegląd zespołów tanecznych z powiatu płockiego. W tym roku uczestniczyło 17 placówek. Nasz zespół „Ekspresja” składał się z 16 dziewczynek i reprezentował Zespół Szkół w Drobinie w kategorii wiekowej IV-VI. Poszczególne zespoły nie były oceniane. Spotkanie miało na celu wyłącznie zaprezentowanie umiejętności tanecznych dzieci i młodzieży oraz wymianę doświadczeń zawodowych nauczycieli.

 
Więcej artykułów…
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 6 z 43
 

Godziny lekcyjne

  1. 800 - 845
  2. 855 - 940
  3. 945 - 1030
  4. 1045 - 1130
  5. 1150 - 1235
  6. 1250 - 1335
  7. 1345 - 1430
  8. 1435 - 1520
  9. 1525 - 1610

LogowanieGościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 51 gości