ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA PDF Drukuj Email

28 września 2018r. społeczność uczniowska naszej szkoły uczestniczyła w VIII Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia (ŚDTM) (ang. World Multiplication Table Day). Ta bezpłatna akcja edukacyjna prowadzona była w szkołach na całym świecie. W tym roku do akcji zgłosiło się 4 579 szkół, w tym 4 299 szkół z Polski.  Celem akcji było  propagowanie zabawowej formy nauczania - uczenia się matematyki. Miała ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja była okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Natomiast dorośli mogli dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia.

Więcej…
 
PODZIĘKOWANIA PDF Drukuj Email

Biblioteka Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Drobinie składa serdeczne podziękowania naszym Ofiarodawcom,  którzy przekazali dla naszej biblioteki dary książkowe. Wojskowe Koło Łowieckie nr 318 „UROCZYSKO” w Warszawie wzbogaciło nasz księgozbiór o 100 nowych pozycji.

Więcej…
 
EXTRA TALENT PDF Drukuj Email

W czwartek 27 września 2018 roku na obiektach sportowych Wisły Płock odbył się turniej EXTRA TALENT, organizowany przez Fundację Ekstraklasy, Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Wisłę Płock. Nasza Szkoła została zaproszona do wzięcia udziału w tym ważnym dla młodych piłkarzy wydarzeniu sportowym.

GALERIA

Więcej…
 
SPORT TO NASZA PASJA PDF Drukuj Email

Dnia 28 września (piątek) uczniowie klas sportowych plus kilku chętnych uczniów naszej Szkoły wzięli udział w widowisku sportowym jakie odbywało się na Stadionie im. Kazimierza Górskiego w Płocku gdzie piłkarze nożni  Wisły  podejmowali  Lechię Gdańsk. Nasi  uczniowie gorąco kibicowali naszym piłkarzom  od samego początku do końca i nasz doping pomógł piłkarzom Wisełki którzy zdobyli upragnioną bramkę i wygrali spotkanie 1-0.

GALERIA

Więcej…
 
SPOCONE DYKTANDO „HORROR MATEMATYCZNY” PDF Drukuj Email

Nauczyciele poloniści wraz z uczniami SP i gimnazjum uczcili święto tabliczki mnożenia pisaniem dyktand związanych tematycznie z różnorodnymi działami  matematyki. Niektórzy pocili się metaforycznie, łamiąc głowy nad poprawnym zapisem hiperboli, stożka czy dwumianu, inni robili to dosłownie- biegając podczas spoconego dyktanda „Horror matematyczny.” Uczestnicy zabawy zaangażowali się w nią z mocą do potęgi szóstej… ;-)

GALERIA

 
WARSZTATY EKOLOGICZNE PDF Drukuj Email

Uczniowie klasy VII B wzięli udział w warsztatach ekologicznych dotyczących ochrony bioróżnorodności i promowania lokalnych walorów przyrodniczych. 19 września zajęcia, zarówno w sali lekcyjnej jak i w terenie, poprowadziła p. Emilia Winiarska – pracownik Regionalnego Centrum Edukacji Ekologicznej w Płocku.

Więcej…
 
WYCIECZKA DO PRAGI PDF Drukuj Email

W dniach 17.09.2018r. do 20.09.2018 r. odbyła się wycieczka do Pragi oraz Adrspach (Skalne Miasto) w Czechach.  Po drodze dzieci zwiedziły Zamek w Książu oraz Panoramę Racławicką we Wrocławiu.

GALERIA

 
WYPOSAŻENIE DLA SZKOŁY W DROBINIE PDF Drukuj Email

Już kolejny raz dzięki staraniom dyrektora Bogdana Banaszczaka udało się pozyskać, bez angażowania środków budżetowych, wyposażenie dla szkoły w Drobinie. W darmowej dostawie znalazły się m. in.: stoły konferencyjne, biurka, szafy, szafki, tablica suchościeralna, ekran ścienny elektrycznie rozwijany, niszczarka itp., których wartość można szacować na kilkadziesiąt tysięcy złotych. Wyposażenie, mimo iż używane, jest w doskonałym stanie. Pozyskana ilość była na tyle duża, iż dyrektor szkoły przekazał część mebli do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Drobinie, MOKSiR w Drobinie, Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Drobinie, Klubu Dziecięcego „Wesołe Drobinki”, Szkoły Podstawowej w Łęgu Probostwie. Dzięki pozyskanym sprzętom nasza szkoła jest coraz lepiej wyposażona.

GALERIA

Więcej…
 
Rozkład jazdy autobusów w dniu 21.IX.2018 r (pogrzeb Pani Marii Jolanty Mirgos) PDF Drukuj Email

Poranne kursy i pierwsze odwozy bez zmian.

Autobus gminny

14.35 – Rogotwórsk

15.00 – Nowa Wieś, Kuchary Cieśle, Karsy, Dobrosielice – razem

16.45 – Nowa Wieś, Kuchary, Cieśle, Karsy, Dobrosielice – razem

 

Autobus – przywozy krajowe i zagraniczne osób

14.35 – Setropie, Cieszewo

15.00 – Karsy, Niemczewo

16.45 – Karsy, Niemczewo, Setropie, Cieszewo - razem

 
INFORMACJA PDF Drukuj Email

W dniu 21 września 2018 r. (piątek) o godz 15.00 w kościele parafialnym w Drobinie odbędzie się nabożeństwo pogrzebowe naszej wieloletniej nauczycielki  pani Marii Jolanty Mirgos. Cała społeczność szkolna o godz. 14.30 wyruszy spod szkoły do kościoła.

Serdecznie zapraszamy rodziców oraz  byłych pracowników szkoły do wspólnego przemarszu i uczestnictwa w nabożeństwie.

W dniu 21 września 2018 r. (piątek) obowiązuje strój galowy.

 
ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019 PDF Drukuj Email

W dniu 3 września 2018 roku w hali MOKSiR- u odbyła się uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2018/2019 dla uczniów Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Drobinie.

GALERIA

 
Więcej artykułów…
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 6 z 58
 

LOGO SZKOŁY

pobierz

Godziny lekcyjne

  1. 800 - 845
  2. 855 - 940
  3. 950 - 1035
  4. 1040 - 1125
  5. 1150 - 1235
  6. 1250 - 1335
  7. 1345 - 1430
  8. 1435 - 1520
  9. 1525 - 1610

LogowanieGościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 29 gości