POWIATOWE ZAWODY W PIŁCE RĘCZNEJ PDF Drukuj Email

W dniu 22.03.20118 r. dziewczynki ze Szkoły Podstawowej w Drobinie pojechały do Łącka na powiatowe zawody w piłce ręcznej.  Były to nasze pierwsze tak poważne zawody w tej dyscyplinie. Jednak po wygranych rozgrywkach gminnych z Łęgiem i Rogotwórskiem byliśmy pełni optymizmu. W zawodach wzięło udział 6 szkół:  Drobin, Słubice, Radzanowo, Stara Biała,  Gąbin,  Nowe Miszewo.

DYPLOM

Więcej…
 
POKAZ ILUZJONISTYCZNY PDF Drukuj Email

W dniach 20.03.2018 r. oraz 22.03.2018 r w naszej szkole odbył się pokaz iluzjonistyczny w wykonaniu mistrza iluzji z Ukrainy Aleksandra Tkacza.

Aleksander Tkacz jest autorem książki „Tajemnice iluzji”, laureatem wielu międzynarodowych Festiwali Sztuki Iluzji.

Pan Aleksander otworzył przed nami największą tajemnicę egipskich faraonów też na przykładzie iluzji optycznej, wszyscy na sali doświadczyli jak odbiera nasz mózg to co widzą oczy i dowiedzieliśmy się czym jest iluzja. W trakcie pokazu pan Iluzjonista zdradził nam niektóre tajemnice iluzji matematycznych, optycznych a także scenicznych. A więc każdy po pokazie może zadziwić swoich przyjaciół, rodziców, nauczycieli.

GALERIA

 
TURNIEJADA SPORTOWA PDF Drukuj Email

Już po raz piąty w naszej szkole odbyła się turniejada sportowa klas I-III z okazji Dnia Wiosny. W turnieju wzięły udział szkoły z: Drobina, Rogotwórska, Cieszewa oraz Łęga.  Młodzi sportowcy świetnie się bawili. Cała impreza upłynęła w miłej, serdecznej atmosferze i  odbywała się pod patronatem Starosty Powiatowego w Płocku Mariusza Bieńka.

Sponsorami nagród byli: Starosta Powiatu Płockiego p. Mariusz Bieniek, Burmistrz Miasta i Gminy Drobin p. Andrzej Samoraj, p. Remigiusz Morawski,  Zakład Cukierniczy p. Katarzyny  Gębali w Płocku, Grupa Edukacyjna MAC, Sklepik szkolny  oraz rodzice uczniów kl. I b p. Monika Górecka oraz kl. Ic p. Małgorzata Mrowińska.

GALERIA

Więcej…
 
POWIATOWE ZAWODY W PIŁCE SIATKOWEJ DZIEWCZĄT PDF Drukuj Email

W dniu 20.03.2018 w hali sportowej MOKSIR Drobin odbyły się powiatowe zawody w piłce siatkowej dziewcząt z gimnazjum. Do zawodów przystąpiło  6 drużyn: Mała Wieś, Drobin, Łąck,  Dobrzyków, Bielsk, Bulkowo.

Dziewczęta z Drobina rozegrały dwa mecze grupowe z Małą Wsią i Łąckiem, obydwa wygrywając. Kolejny mecz rozegraliśmy z Dobrzykowem, który  również wygraliśmy  i awansowaliśmy do finału, gdzie ponownie zmierzyliśmy sie z Małą Wsią. Finał po zaciętej walce wygrały drobinianki  do 22 i 13 i po raz trzeci z rzędu zdobyliśmy  mistrzostwo powiatu i awansowaliśmy do międzypowiatu.

GALERIA

Więcej…
 
SZKOLNY TYDZIEŃ MATEMATYKI PDF Drukuj Email

W dniach 12–16.03.2018 w naszej szkole obchodziliśmy Szkolny Tydzień Matematyki. Włączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji, której organizatorem oraz inicjatorem jest Stowarzyszenie Doskonalenia   i Rozwoju 4improve, a patronat honorowy objął Minister Edukacji Narodowej. Hasło tegorocznego dnia matematyki  to „Matematyka od kuchni”. Stowarzyszenie udostępniło dzieciom i młodzieży możliwość zabawy podczas rozwiązywania interaktywnych zadań. Potyczki  sprawiły przyjemność  nie tylko tym, którzy lubią matematykę, ale – a może przede wszystkim –tym, którzy twierdzili inaczej. Obchodom święta towarzyszyły konkursy matematyczne przeprowadzone w klasach piątych, szóstych oraz drugich gimnazjum.

GALERIA

Więcej…
 
KONKURSY MATEMATYCZNE PDF Drukuj Email

W ramach Szkolnego Tygodnia Matematyki w naszej szkole odbyły się  konkursy matematyczne dla klas V, VI oraz II gimnazjum.

Zwycięzcy Konkursu Matematycznego dla kl V:

I miejsce  - Piotrowska Aleksandra - kl V a

II miejsce – Jędrzejewski Mateusz - kl V b

III  miejsce – Kotkiewicz Natalia - kl V a

Zwycięzcy Konkursu Matematycznego „MISTRZ  RACHUNKÓW” dla uczniów klas VI:

I miejsce  - Skierkowska Oliwia – kl VI c

II miejsce –Gruda Oliwia – kl. VI c

III  miejsce – Kardasz Oliwia – kl VI c

Wyróżnienie –Pacuła Julian  - kl VI c

Zwycięzcy Konkursu Matematycznego dla kl II gimnazjum:

I miejsce  - Wysocki Łukasz - kl II a

II miejsce – Gajewska Małgorzata - kl II a

GRATULUJEMY!

 
(SPOCONE) DYKTANDO MATEMATYCZNE PDF Drukuj Email

W związku ze Świętem Matematyki na lekcjach języka polskiego zagościło dyktando matematyczne. Panie polonistki: I. Lemanowicz, E. Jarzębowska, I. Turkowska, M. Cichocka, J. Taflińska i R. Jędrzejewska dwoiły się i troiły, aby ortograficzne zmagania były dla uczniów pożyteczne, ale też  choć odrobinę przyjemne.

Jedną z form ortograficzno - matematycznego zadania było „Spocone dyktando- Talent matematyczny Konstancji J”. Uczniowie klas: IIb i IIc gimnazjum pracowali nad nim- dosłownie i w przenośni - w biegu.

Więcej…
 
REJONOWE ZAWODY W PIŁCE SIATKOWEJ DZIEWCZĄT PDF Drukuj Email

W dniu 13 marca gimnazjalistki z Drobina wzięły udział w zawodach rejonowych w piłce siatkowej, które odbyły się w Bielsku.  W zawodach wzięły udział 4 szkoły: z Drobina, Bielska, Maszewa i Siecienia. Graliśmy systemem „każdy z każdym” wygrywając wszystkie mecze, dzięki czemu awansowaliśmy do kolejnego etapu. Opiekunami naszej drużyny byli Kisielewska Ewa i Weresiński Bartłomiej.

 
8 MARCA- MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW KOBIET PDF Drukuj Email

Bycie kobietą łączy w sobie blaski i cienie, czyli różnego rodzaju… odcienie. Żyjąc w I poł. XXI wieku panie mogą robić to, co jeszcze kilkadziesiąt lat temu było dla żeńskiej części ludzkości nieosiągalne. Dziewczęta są świadome swoich praw i mogą domagać się ich respektowania. Choć wydaje się to oczywiste, nie dla wszystkich takie jest.

Ponieważ nigdy dość przypominania, że „kobieta też człowiek”, w Międzynarodowym Dniu Praw Kobiet  w naszej szkole pojawiła się gazetka  i plakaty poruszające tę tematykę.

Więcej…
 
Dobrze ZaPROJEKTowana Szkoła PDF Drukuj Email

Dzięki udziałowi w konkursie „Projekt z klasą” nasza szkoła znalazła się w elitarnym gronie placówek, które w szczególny sposób dbają o rozwijanie umiejętności kluczowych swoich uczniów i została uhonorowana tytułem „Dobrze ZaPROJEKTowana Szkoła".

To znak, że szkoła:

 • podchodzi do edukacji w sposób nowoczesny,
 • jest otwarta na uczniowskie inicjatywy,
 • tworzy dobre warunki do rozwijania pasji i wspierania talentów,
 • jest atrakcyjna dla rodziców, którzy poszukują dla swoich dzieci szkoły inspirującej i twórczej.

Więcej…
 
TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO W RAMACH PROJEKTU PDF Drukuj Email

W dniu 6.03.2018r. w hali sportowej MOKSiR W Drobinie odbył się turniej tenisa stołowego, który został zorganizowany w ramach projektu edukacyjnego przez gimnazjalistów z naszej szkoły. Do turnieju zgłosiło się 32 uczestników. Mecze odbywały się do dwóch wygranych setów. Graliśmy według systemu, który pozwalał każdemu zawodnikowi na jedną porażkę. Po zaciętych grach wyłoniliśmy zwycięzcę, którym został Kornel Michalski.

Więcej…
 
Więcej artykułów…
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 6 z 52
 

LOGO SZKOŁY

pobierz

Godziny lekcyjne

 1. 800 - 845
 2. 855 - 940
 3. 950 - 1035
 4. 1040 - 1125
 5. 1150 - 1235
 6. 1250 - 1335
 7. 1345 - 1430
 8. 1435 - 1520
 9. 1525 - 1610

LogowanieGościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 21 gości