INFORMACJA PDF Drukuj Email

Program obchodów Święta Patrona w dniu 09.11.2018r.

8.10 – uroczystość dla  kl. I-V

a) składanie kwiatów

b) odśpiewanie hymnu (4 zwrotki)

c) Akademia

10.40- uroczystość dla  kl. VI-VIII i III g

a) składanie kwiatów

b) odśpiewanie hymnu-godz. 11.11(4 zwrotki)

( klasy I –V w salach lekcyjnych)

c) Akademia

obiad dla korzystających ze stołówki

zakończenie zajęć

 
START THE CHANGE! PDF Drukuj Email

W roku szkolnym 2018/2019 Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Drobinie  oraz Szkoła Podstawowa im. Marszalka Józefa Piłsudskiego w Drobinie  przystąpiły do udziału w międzynarodowym projekcie  „START THE CHANGE! Działaj lokalnie, zmieniaj globalnie” pod patronatem  AMNESTY INTERNATIONAL.

Projekt ma na celu wyposażenie edukatorów oraz młodzieży w wiedzę i umiejętności umożliwiające zrozumienie globalnych współzależności, migracji oraz własnej roli i odpowiedzialności za działania na rzecz zrównoważonego rozwoju i praw człowieka.

GALERIA

 

Więcej…
 
BAL WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH PDF Drukuj Email

29 października już po raz trzeci odbył się w naszej szkole „BAL WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH” poprowadzony przez panie katechetki: Małgorzatę Plebaniak i Jolantę Grzelak. Celem balu było ukazanie prawdziwej radości człowieka, który ma nadzieję, by po śmierci znaleźć się w Niebie. Dzieci klas I - III oprócz chrześcijańskich tańców i zabawy miały możliwość poznania  wybranych przez siebie świętych,  których stroje przygotowały. Bal zakończył się słodką niespodzianką dla wszystkich uczestników.

GALERIA

 
TYDZIEŃ DOBREGO CHLEBA PDF Drukuj Email

W naszej szkole od kilku lat przypominamy, jak wielką wartością jest chleb, zwłaszcza ten wypiekany samodzielnie na zakwasie. W Tygodniu dobrego chleba celebrowaliśmy wspólnie każdy kęs przygotowany (mistrzostwo świata!) przez pp. Ewę i Pawła Szelągiewiczów.

GALERIA

Więcej…
 
KALEJDOSKOP MUZYKI POLSKIEJ PDF Drukuj Email

W dniu 25.10.2018 r. odbył się koncert pt. „KALEJDOSKOP Muzyki Polskiej”.  Pedagodzy oraz uczniowie Społecznej Szkoły Muzycznej II st. w Sierpcu zaprezentowali przed naszymi uczniami pieśni patriotyczne, utwory kompozytorów polskich oraz przeboje muzyki polskiej.

GALERIA

 
DZIEŃ SENIORA PDF Drukuj Email

W dniu 23 października 2018r. swoją obecnością zaszczycili nas  emerytowani nauczyciele
i pracownicy naszej szkoły. Tego dnia obchodziliśmy ich święto - Dzień Seniora. Nasi goście, jak co roku, zostali serdecznie powitani przez Dyrektora Szkoły p. Bogdana Banaszczaka.  Gośćmi specjalnymi świętujących Seniorów byli: Burmistrz Miasta i Gminy Drobin – p. Andrzej Samoraj, ks. Proboszcz – Andrzej Kucharczyk, Kazimierz Pokrętowski – Przewodniczący Gminnej Rady senioralnej oraz Małgorzata Jankowska – prezes Ogniska Szkolnego ZNP w Łęgu Probostwie.

Więcej…
 
SZKOLNE PRZYGODY GANGU SŁODZIAKÓW PDF Drukuj Email

17 października nastąpiło wręczenie nagród na szczeblu szkolnym za konkurs plastyczny zachęcający dzieci do codziennego czytania. Konkurs nosił nazwę "Szkolne Przygody Gangu Słodziaków", w którym uczniów nagrodzono w trzech kategoriach wiekowych.

Tego dnia odbyło się także rozstrzygnięcie konkursu z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania na ilustrację fragmentu baśni pod tytułem "Brzydkie kaczątko"

 

Więcej…
 
NOWE WŁADZE SAMORZĄDÓW UCZNIOWSKICH PDF Drukuj Email

Nowe władze Samorządów Uczniowskich działających w szkole wybrane! W dniu 15 października 2018r. odbyły się demokratyczne wybory do Samorządu Uczniowskiego Gimnazjum, a w dniu 16 października wybrano Zarząd SU szkoły podstawowej. Komisje Wyborcze ogłosiły wyniki tajnego głosowania.

Więcej…
 
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ PDF Drukuj Email

Ach co to był za dzień! Czerwony dywan, piękne stroje, paparazzi, hostessy oraz w roli głównej "Nauczycielskie Oscary". Prowadzącymi Akademię Oscarową byli Mateusz Jędrzejewski oraz Julia Skierkowska. Wprowadzili nas w świat hollywodzkiego filmu, w których główna rolę odgrywali nasi nauczyciele. W blasku fleszy, w rytmie filmowych fanfar, wędrując czerwonym dywanem odbierali statuetki w 16 kategoriach.

 

Więcej…
 
ŚLUBOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW PDF Drukuj Email

W dniu 12 października 2018r. w Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Drobinie odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych.  Ceremonii przewodniczył Dyrektor Szkoły p. Bogdan Banaszczak, który dokonał aktu zaślubin dzieci ze szkołą.  Podczas uroczystości obecni byli również: Pani wicedyrektor Lena Wójcik,  Pani wicedyrektor Elżbieta Orłowska, Pan Piotr Jarzębowski Sekretarz Urzędu Miasta i Gminy Drobin oraz rodzice uczniów klas pierwszych. Gratulujemy i życzymy wielu sukcesów.

GALERIA

 
ŻYCZENIA DLA POLSKI PDF Drukuj Email

Wczesnym rankiem 11.10.21018 r. Dyrektor Szkoły p. Bogdan Banaszczak, nauczyciele historii wyruszyli wraz z grupą uczniów na plac Św. Floriana aby przeprowadzić kolejne przedsięwzięcie związane z obchodami 100- lecia Niepodległości. Tym razem był to happening patriotyczny. Mieszkańcy Drobina mieli okazję wysłuchać pieśni i piosenek patriotycznych. Byli zaproszeni do pisania życzeń dla Polski. Na pamiątkę otrzymali flagi, teksty piosenek  legionowych, biało- czerwone magnesy na lodówki. Nie zabrakło również okolicznościowych zdjęć.
Spotkanie przebiegło w przyjaznej i  miłej atmosferze. Wiele osób gratulowało nam pomysłu i inicjatywy. To był udany poranek.

GALERIA

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 6 z 60
 

LOGO SZKOŁY

pobierz

Godziny lekcyjne

  1. 800 - 845
  2. 855 - 940
  3. 950 - 1035
  4. 1045 - 1130
  5. 1150 - 1235
  6. 1250 - 1335
  7. 1345 - 1430
  8. 1440 - 1525
  9. 1535 - 1620

LogowanieGościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 17 gości