Święta tuż, tuż…

W naszej szkole nie tylko zapach choinki, świąteczne dekoracje, ale także Święty Mikołaj zagościł wśród naszej społeczności. Już po raz 11 w jego rolę wcielili  się :  Burmistrz Miasta i Gminy  Drobin Pan  Sławomir  Wiśniewski i Kierownik Miejsko Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Pan Roman Szymański. Podczas szkolnej uroczystości świątecznej w dniu 18 grudnia 2013 r. prawie 160 uczniów naszej szkoły zostało obdarowanych świątecznymi prezentami.


Bardzo dziękujemy  za  słodkie podarki i ogromną radość, którą nimi Państwo sprawiliście tylu  uczniom.  Jeszcze raz składamy Państwu serdeczne życzenia.
Niech Święta będą pełne wzruszeń, ale przede wszystkim pełne miłości, czasem niezwykle prostej, ale bez której życie traci sens.

Wszyscy jesteśmy aniołami z jednym skrzydłem… Możemy latać wtedy, gdy obejmujemy drugiego człowieka….
Radosnych Świąt!

 
Zaczarowany ołówek i warsztaty z animacji

13 grudnia, na zaproszenie Stowarzyszenia NASZ DROBIN dotarła do naszej szkoły  „Polska Światłoczuła” z projekcją bajek animowanych, które powstały w łódzkim studio Se-Ma-For pod wspólnym tytułem „Zaczarowany ołówek”. Uczniowie klas I i II ze szkoły podstawowej z rozbawieniem obejrzeli przygody Piotrusia i jego psa, którym w rozwiązywaniu najróżniejszych problemów pomaga zaczarowany ołówek. Bajka, która bawiła przed trzydziestu kilku laty rodziców, tak samo dziś bawiła maluchy. Po projekcji  odbyły  się ciekawe warsztaty z animacji, które poprowadziła Eliza Płocieniak-Alvarez, autorka filmów animowanych, absolwentka szkoły filmowej w Łodzi i w Madrycie. Pani Eliza uchyliła młodym widzom rąbka tajemnicy, jak  tworzy się  magię na ekranie. Dzieci, nie tylko poznały rodzaje animacji, ale także miały okazję współtworzyć własne projekty. Dzieci zasypały gościa wieloma pytaniami na temat  pracy animatora filmowego. Pani Eliza, przyznała, że jej praca przypomina bajkę o zaczarowanym ołówku,  pozwala jej wyczarowywać nową rzeczywistość, którą sprawia innym wiele przyjemności. Okazało się, że wśród tak młodego pokolenia są już znawcy tematu animacji, dla których spotkanie było okazją do rzeczowych dyskusji w temacie. Ciepłe pożegnanie z gośćmi zakończyło się deklaracją kolejnego spotkania. O projekcie „Polska Światłoczuła” trochę więcej chcieli się dowiedzieć również starsi uczniowie przeprowadzając wywiad z ekipą filmową. Szczegóły tej rozmowy wkrótce.

 
Dzień Niepełnosprawności

W dniu 9 grudnia w naszej szkole odbył się apel, który poruszał temat niepełnosprawności. Uczniowie klasy integracyjnej przedstawili inscenizację pt.: „Czy i ty spotkałeś Brzydkie Kaczątko”. Losy bajkowego zwierzęcia przeplatały się ze scenami ukazującymi jeden dzień z życia niepełnosprawnej Agaty, która była nieakceptowana przez swoich kolegów. Brzydkie Kaczątko, dzięki przemianie w pięknego łabędzia zostało przyjęte przez ogół. Agata jednak nie mogła liczyć na „magiczną przemianę”.
Nasuwa się wniosek, że największą barierą do pokonania dla osób niepełnosprawnych jest brak akceptacji, zrozumienia i gorsze traktowanie. To my, którzy dostaliśmy trochę więcej od losu jesteśmy zobligowani do tego, by nieść pomoc kolegom, którzy jej potrzebują, bo to „ człowiek jest człowiekowi najbardziej potrzebny do szczęścia”.
Po części artystycznej odbyły się warsztaty, w których uczestniczyli uczniowie klas IV-VI. Zajęcia plastyczne przeprowadzili pracownicy Warsztatów Terapii Zajęciowej dla Niewidomych
i Słabowidzących w Płocku oraz Warsztatów Terapii Zajęciowej działających przy Domu Pomocy Społecznej w Nowym Miszewie Murowanym. Dzieci pod okiem zaproszonych gości wykonały przepiękne bombki i choinki, które umilą im świąteczny czas.

 
Prywatne Ognisko Muzyczne AMABILE

Mimo wywołania bardzo złej, opartej na nieprawdzie, aury wokół warunków stawianych przez Szkołę osobom prowadzącym Prywatne Ognisko Muzyczne AMABILE, nadal jestem zdania, które podziela Rada Rodziców, że dogodne miejsce dla działań Ogniska oraz przyjazne i bezpieczne miejsce rozwijania talentów dla uczniów było i jest w budynku szkoły. Oświadczam, że ze strony Szkoły, poza bezwzględnie obowiązującymi uregulowaniami prawnymi, nie było i nie ma żadnych powodów stanowiących przeszkodę ku temu.

Bożena Woźniak

 
ROZSTRZYGNIĘTO KONKURS NA NAJLEPSZĄ PREZENTACJĘ MULTIMEDIALNĄ O NASZEJ SZKOLE

10 grudnia szkolna komisja konkursowa w składzie: p. Krzysztof Tafliński, p. Lena Wójcik, p. Marcin Skiermański, p. Marcin Fronczak i p. Rafał Grabowski rozstrzygnęła konkurs na najlepszą prezentację multimedialną pt. „Nasza Szkoła w Drobinie”. Oceniono 11 zakodowanych prac uczniów.
Konkurs został skierowany do uczniów klas VI oraz gimnazjum w ramach projektu Comenius. Prezentacje miały być przygotowane w języku angielskim a ich głównym celem była popularyzacja naszej szkoły. Autorzy sześciu najlepszych prac będą reprezentować Zespół Szkół w trakcie wizyty roboczej w Słowenii, która odbędzie się w marcu 2014 r. w ramach programu Comenius.

Oto wyniki konkursu:

1 Miejsce egzekwo Kody prezentacji 05, 04
Karolina Głowacka I a oraz Miłosz Szmulewicz VI a
2 Miejsce Kod 01
Wiktoria Rybicka I a
3 Miejsce Kod 07
Krzysztof Szymański II a
4 Miejsce Kod 03
Maria Grodkiewicz II a
5 Miejsce Kod 02
Filip Kobielski VI a
6 Miejsce Kod 10
Natalia Błaszkowska I c
7 Miejsce egzekwo Kody 06, 11
Oliwia Szumańska III b oraz Julia Mielczarek I c
8 Miejsce Kod 08
Aleksandra Laskowska II a
9 Miejsce Kod 09
Natalia Spadło I a

Zespół Comeniusa

 
Co nowego w Sztabie WOŚP? PDF Drukuj Email

9 grudnia odbyło się kolejne, niezwykle owocne  zebranie Sztabu WOŚP w Drobinie.  Zapewne wielu z Was czeka na informacje, co będzie się działo podczas 22. Finału WOŚP. Oto one…

Tuż przed oficjalnym otwarciem finału z Zespole Szkół w Drobinie, pozytywny hałas robić będą wolontariusze przemierzający ulice miasteczka na orkiestrowej platformie, a później… Oj, będzie się działo! Program imprezy zapewnia obecność znanych już i cieszących się popularnością stoisk, a będą to: stoisko motocyklistów, wróżbitów, loteria, kawiarenka, kramiki, malowanie twarzy, przedszkole, kuchnia domowa, punkt medyczny i nowość – Mini Teatr, w którym zdolności aktorskie prezentować będą uczniowie. Możecie liczyć na ciekawy koncert, a także na niezwykle ważny i stały punkt każdego naszego finału, czyli aukcję.

Wielką niespodzianką i nowym wydarzeniem tegorocznego finału będzie obecność nowych Przyjaciół Sztabu, którzy przygotują dwa stoiska dla pasjonatów historii oręża polskiego, miłośników strzelectwa i nie tylko. Możecie być pewni, że kusznicy, łucznicy i rycerze z  Płockiej Drużyny Kuszniczej, a także Klub Żołnierzy Rezerwy "WIARUS" LOK w Płocku, bo o nich mowa, zapewnią prawdziwie „wystrzałowe” atrakcje.

Tyle na dziś. Mamy nadzieję, że w niedługim czasie będziemy gotowi, aby przedstawić Wam szczegółowy program imprezy.


Szef Sztabu WOŚP w Drobinie

 
Warsztaty plastyczne - świątecznie i orkiestrowo PDF Drukuj Email

W sobotę 7 grudnia uczniowie naszego gimnazjum uczestniczyli w warsztatach plastycznych prowadzonych przez panią Elżbietę Hołoweńko.

To już drugie spotkanie autorki kompozycji plastycznych ilustrujących wiersze Wisławy Szymborskiej z naszymi uczniami. Tym razem gimnazjaliści oraz nauczyciele (pani wicedyrektor H. Szymańska, A. Rokicka, K. Głowacka) wykonywali ozdoby świąteczne. W wyniku ich twórczej pracy powstały bombki oraz piękne aniołki. Warsztaty tematycznie nawiązywały nie tylko do zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, ale również do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która zagra w naszej szkole 12 stycznia 2014r. Przygotowane przez uczniów prace będzie można nabyć podczas 22. Finału WOŚP, do czego gorąco namawiamy, a wszystkim uczestnikom sobotnich warsztatów serdecznie dziękujemy za mile spędzony czas i serca włożone w wykonanie kompozycji.

 

A. Rokicka, K. Głowacka

 
Spotkanie Sztabu WOŚP w Drobinie

Pierwsze spotkanie Sztabu WOŚP w Drobinie i wstępne ustalenia za nami. Zapewniamy, że atrakcji w tym dniu, jak co roku, nie zabraknie. Pojawią się znane Wam i cieszące się ogromną popularnością stoiska, ale nie poprzestaniemy na nich. Wierzymy, że nowe wydarzenia towarzyszące imprezie również przypadną Wam do gustu, jednak póki co, pozwolimy sobie nie zdradzać naszej niespodzianki.


Wszystkim obecnym na spotkaniu gorąco dziękuję. Wasze tak liczne przybycie i zaangażowanie dodaje skrzydeł. Oj, będzie się działo…


Kolejne spotkanie sztabu już 9 grudnia (poniedziałek) o godzinie 18:00.

Szef Sztabu WOŚP w Drobinie

 
Ogłoszenie Sztabu WOŚP w Drobinie PDF Drukuj Email

Z radością informujemy, że nasz wniosek o utworzenie sztabu w Drobinie został pomyślnie rozpatrzony przez Fundację WOŚP.
22. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 12 stycznia 2014r. Impreza, pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Drobin, odbędzie się w Zespole Szkół w Drobinie.

Tegoroczne hasło brzmi „NA RATUNEK”, a celem zbiórki jest zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów.

Lata doświadczeń związanych z organizacją Finału WOŚP w Drobinie pokazują, że sukces naszych imprez  nie byłby w pełni możliwy bez włączenia się w nasze działania Sponsorów, dlatego też apelujemy do Państwa o wszelkie wsparcie. Dziękujemy za Waszą dotychczasową obecność (11 FINAŁÓW!) i prosimy o jeszcze. Liczymy na Państwa obecność w 12. Finale WOŚP w Drobinie.

Numer naszego konta:
Bank Spółdzielczy MAZOWSZE w Płocku Oddział Drobin
72 9042 1068 0420 2293 2000 0010

adres naszej strony: www.zsdrobin.pl
e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.


Szef Sztabu WOŚP w Drobinie
Anna Rokicka

 
Czwartek w kinie i na kręglach

„Ten film bardzo mnie wzruszył, wzbudził wiele emocji i pouczył.”
„Podczas oglądania filmu było dużo wzruszeń i przeżyć. Ten film uświadomił nam, że w życiu bywają ciężkie chwile i czasem trzeba się z nim zmagać.”
„Film bardzo mi się podobał. Był o rodzinie. Chwilami smutny, chwilami radosny…”
„Film Mój biegun, był naprawdę ciekawy. Tak wzruszający, że przepłakałam cały. Nauczyłam się, że nie mając wszystkiego i tak możemy spełniać marzenia i zwiedzać świat. Warto obejrzeć. Polecam.”
Po takich komentarzach gimnazjalistów pobyt w kinie na projekcji filmu „Mój biegun” z pewnością można nazwać dobrą lekcją wychowawczą, której uczestnikami byli uczniowie klasy Ib, Ic oraz IIb .
Druga część naszego wyjazdu, który odbył się w czwartek, 28 listopada – kręgielnia, była świetną rozrywką,  czasem spędzonym w miłej atmosferze. Niektórzy bili własne rekordy!
Wróciliśmy w dobrych nastrojach i z bagażem wzruszeń.

 
SKO

W naszej szkole od wielu lat  działa program edukacji finansowej SKO. W nawiązaniu do tego szczytnego celu 26 listopada 2013 roku wychowawcy świetlicy szkolnej przygotowali apel pt. "Oszczędzajmy z SKO". Krótki program zachęcających najmłodszych do oszczędzania  przygotowały Pani Alina Marcinkowska i Grażyna Zielińska. Zaangażowały w to uczniów z klasy II c i IV a szkoły podstawowej w Drobinie.
Po przedstawieniu opiekun SKO Pani Alina Marcinkowska podsumowała rok szkolny 2012/2013 w oszczędzaniu  i wyróżniła uczniów, którzy najwięcej zgromadzili na swych kontach i książeczkach oszczędnościowych pieniędzy. Wszystkim oszczędzającym serdecznie gratulujemy i zachęcamy do oszczędzania.

Wychowawcy świetlicy

 
Więcej artykułów…
«pierwszapoprzednia41424344454647484950następnaostatnia»

Strona 49 z 52
 

LOGO SZKOŁY

pobierz

Godziny lekcyjne

  1. 800 - 845
  2. 855 - 940
  3. 950 - 1035
  4. 1040 - 1125
  5. 1150 - 1235
  6. 1250 - 1335
  7. 1345 - 1430
  8. 1435 - 1520
  9. 1525 - 1610

LogowanieGościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 71 gości