WYNIKI SPRAWDZIANU KLAS VI

Do sprawdzianu 1 kwietnia 2014 r. przystąpiło w całym kraju 346 576 uczniów. Zestaw zadań w wersji standardowej rozwiązywało 339 365 uczniów. Arkusz standardowy zawierał 26 zadań sprawdzających poziom opanowania umiejętności czytania, pisania, rozumowania, korzystania z informacji i wykorzystywania wiedzy w praktyce. Za poprawne wykonanie wszystkich zadań można było otrzymać 40 punktów. Wyniki tegorocznego sprawdzianu przedstawiają się następująco:

średnia punktów dla:

Najwyższy średni wynik klasy

szkoły

gminy

powiatu

województwa

kraju

24,94

22,88

24,32

26,98

25,82

27,20

Na 35 uczniów naszej szkoły 11 uzyskało wynik powyżej 30 punktów.

Najwyższe wyniki uzyskali :
Filip Kobielski – 38 punktów
Michał Asztemborski - 37 punktów
Maria Karolina Tybuszewska - 36 punktów

GRATULUJEMY!

 
PRZEZ USZY DO SERC CZYTELNIKÓW

Czytanie książek to jedna ze wspaniałych przygód, jakie mogą nam się przydarzyć bez wychodzenia z domu. Wiedzą o tym ci, którzy …czytają. Aby zachęcić do zapoznawania się z tekstami lektur uczniów, którzy uparcie się przed tym bronią, sklepik szkolny zakupił dla naszej biblioteki szkolnej audiobooki. Może aktorzy interpretujący utwory w mistrzowski sposób przekonują dzieci i młodzież, że warto obcować z dobrą literaturą na co dzień.
Serdecznie zapraszamy do biblioteki.

Zakupione tytuły:

 1. „Przygody Tomka Sowyera” Mark Twain
 2. „Najpiękniejsze baśnie” H.Ch.Andersen i bracia Grimm
 3. „Ania z Zielonego Wzgórza” Lucy Maud Montgomery
 4. „Bracia Lwie Serce” Astrid Lindgren
 5. „Lew, czarownica i stara szafa” C.S. Lewis
 6. „W 80 dni dookoła świata” J. Verne

 

 
VIII Letni Piknik Integracyjny

4 czerwca uczniowie z Zespołu Szkół w Drobinie wraz z opiekunami uczestniczyli w VIII Letnim Pikniku Integracyjnym w Goślicach, którego celem była szeroka integracja oraz wspólna zabawa. Uczniowie działający w Kole Bibliotecznym wystawili bajkę „Smerfy”, zbierając gromkie brawa i liczne słowa uznania za grę aktorską oraz kostiumy. Uczennice działające w sklepiku szkolnym udowodniły natomiast, że na równi z ogromną odpowiedzialnością, umiejętnością współpracy, doskonale sprawdzają się także w roli wodzirejek.

Więcej…
 
Podziękowanie PDF Drukuj Email

Zapraszamy do galerii zdjęć

Więcej…
 
Spotkanie wolontariuszy z Drobina i Proboszczewic

22 maja uczennice ze sklepiku szkolnego „Kącik smaku” oraz działające w tworzącym się Szkolnym Klubie Wolontariatu uczestniczyły w spotkaniu zorganizowanym przez Szkolny Klub Wolontariusza w Starych Proboszczewicach.

Więcej…
 
Kolejny sukces matematyczny

21 maja 2014 roku  w Gimnazjum im. Zbigniewa Dłużniewskiego w Nowej Górze  odbył się finał Konkursu Matematycznego "RACHMISTRZ 2014" dla uczniów klas VI  SP.
Organizatorem konkursu  jest nauczycielka matematyki tej szkoły mgr Joanna Malczewska. Naszą szkołę  w tych zmaganiach reprezentowali : Maria Tybuszewska oraz Oskar Orłowski.
Miło nam poinformować, że Oskar Orłowski zajął w tym konkursie II miejsce  a zadania były bardzo trudne.
Gratulujemy sukcesu!

Nauczyciele matematyki

 
Pola Nadziei

Treścią opieki nad człowiekiem umierającym jest obecność drugiego człowieka.
Cicely Saunders


Słowo „hospicjum” budzi w nas różnorodne, często sprzeczne odczucia. Może to być spowodowane  stanem wiedzy posiadanej przez nas na temat medycyny paliatywnej, jak też dotychczasowymi doświadczeniami związanymi z odchodzeniem bliskich nam osób. Często hospicjum traktowane jest jako przykra ostateczność, a to, co może zaoferować choremu, jako przedłużanie życia „na siłę”. Lekarze, pielęgniarki i wolontariusze  opiekujący  się osobami terminalnie chorymi starają się walczyć z powyższym stereotypem, podkreślając, że ideą hospicjum jest zapewnienie choremu wysokiej jakości życia, które mu jeszcze pozostało - z poszanowaniem jego godności  i bez poczucia wyrzucenia na margines.

 

Więcej…
 
Za nami Miesiąc Kultury Zdrowotnej

W ramach tegorocznej akcji „Kwiecień miesiącem kultury zdrowotnej” skupiliśmy się przede wszystkim na działaniach propagujących wśród uczniów zasady zdrowego odżywiania oraz dbałość o higienę osobistą. W sklepiku szkolnym i na korytarzu pojawiły się humorystyczne gazetki informacyjne na ten temat.

Więcej…
 
Piknik Rodziców i uczniowskie zawody wędkarskie PDF Drukuj Email

Rada Rodziców serdecznie zaprasza uczniów Zespołu Szkół w Drobinie

na zawody wędkarskie,

które odbędą się w dniu 17 maja 2014r. w godzinach 10.00-13.00

nad stawami przy przedszkolu.

Regulamin zawodów wędkarskich

Jednocześnie zachęcamy uczniów szkoły podstawowej do wzięcia udziału w konkursie plastycznym na plakat promujący zawody.
Pobierz regulamin konkursu.

 

W tym samym dniu i miejscu, o godz. 18.00 odbędzie się „Piknik Rodziców”.

Szczegółowe informacje na temat imprezy
znajdą Państwo w zakładce Rada Rodziców.

Rada Rodziców

 
Dzień Pasji i Informacji Zawodowych

Dzień Pasji i Informacji Zawodowych to spotkanie dla uczniów klas III gimnazjum, którzy znajdują się u progu decyzji edukacyjnych. Jest ono okazją do zapoznania się z ofertą szkół średnich,  daje młodzieży możliwość porozmawiania,  zarówno z kadrą pedagogiczną, jak i starszymi kolegami z tych placówek.

Więcej…
 
Druga wizyta projektowa programu Comenius

W dniach 23 – 28 marca 2014 roku uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół w Drobinie w składzie: Wiktoria Rybicka, Karolina Głowacka, Maria Grodkiewicz, Filip Kobielski, Miłosz Szmulewicz, Krzysztof Szymański oraz opiekunowie: p. Hanna Szymańska, p. Anna Rykaczewska, p. Ewa Kisielewska, p. Marta Wiśniewska i p. Magdalena Grochowska-Wasiak uczestniczyli w drugiej wizycie roboczej w ramach projektu „Comenius: Crossing the Borders (Przekraczanie granic)”. Odbyła się ona w Słowenii, a zorganizowała ją szkoła podstawowa w miejscowości Brezice.

Więcej…
 
Więcej artykułów…
«pierwszapoprzednia41424344454647484950następnaostatnia»

Strona 48 z 55
 

LOGO SZKOŁY

pobierz

Godziny lekcyjne

 1. 800 - 845
 2. 855 - 940
 3. 950 - 1035
 4. 1040 - 1125
 5. 1150 - 1235
 6. 1250 - 1335
 7. 1345 - 1430
 8. 1435 - 1520
 9. 1525 - 1610

LogowanieGościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 11 gości