V SZKOLNY DZIEŃ PASJI I INFORMACJI ZAWODOWYCH

28 kwietnia 2014 r.  w godzinach od 9.00 do 13.00 w naszej szkole odbędzie się po raz kolejny „ Szkolny Dzień Pasji i Informacji Zawodowych” dla uczniów klas trzecich gimnazjum.

Celem imprezy  jest zapoznanie młodzieży stającej przed wyborem dalszej ścieżki edukacyjnej z szeroką ofertą  szkół ponadgimnazjalnych w okolicy, poznanie zawodów - drogi kształcenia do zawodu, predyspozycji zawodowych, środowiska pracy oraz wymiana doświadczeń między szkołami.

Podczas spotkania zaproszeni przedstawiciele szkół, zarówno nauczyciele, jak i  uczniowie,  zaprezentują informacje o swoich  szkołach,  warunkach kształcenia w nich, a także zasadach wykonywania różnych zawodów.
Z pewnością bezpośrednia obecność przedstawicieli,  możliwość rozmowy  i przekazane informacje pomogą naszym uczniom w dokonaniu właściwych wyborów i odnalezieniu się na współczesnym rynku pracy.
Na spotkanie serdecznie zapraszamy  uczniów klas trzecich gimnazjum i ich rodziców.

Osobą odpowiedzialną za organizację i kontakt ze szkołami ponadgimnazjalnymi jest Wicedyrektor Zespołu Szkół w Drobinie  – p. Hanna Szymańska

 
Pierwszy dzień wiosny

Dnia 21 marca 2014r odbył się turniej dla klas I-III z okazji pierwszego dnia wiosny pod hasłem „ZŁAP WIOSNĘ”.
Celem zabawy było:

 • integrowanie zespołu uczniów klas I-III,
 • kultywowanie tradycji związanych z powitaniem wiosny,
 • utrwalenie podstawowych wiadomości związanych ze zmianami zachodzącymi w przyrodzie wiosną,
 • kształtowanie świadomości ekologicznej i czynnej postawy opiekuńczej wobec przyrody,
 • kształtowanie umiejętności dobrej i bezpiecznej zabawy.
Więcej…
 
Sukces zespołu PSIK na konkursie piosenki retro

14 marca 2014 roku w sierpeckim Centrum Kultury i Sztuki odbył się Konkurs Piosenki Retro „Powróćmy do tych dawnych lat” pod patronatem Starostwa Powiatowego w Sierpcu przy współpracy Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Sierpcu oraz Ogniska Pracy Pozaszkolnej. Organizatorem konkursu był Zespół Szkół nr 1 w Sierpcu.

Szkolny zespół „PSIK” w składzie: Krzysztof Szymański - keyboard, Kamil Ciura – puzon, Karol Milewski – puzon, Patrycja Michalak – saksofon, Paulina Zmysłowska – saksofon, Bartosz Wojtewicz – akordeon, Kornel Michalski – śpiew, Agata Paszkowska – śpiew, zajął III miejsce wykonując utwór Bohdana Łazuki, pt. Dzisiaj, jutro, zawsze. To ogromny sukces, jak dla zespołu, który istnieje od niedawna i pasjonacko przygotowuje swój repertuar, tworzy aranżacje, rozpisuje nuty oraz przygotowuje oprawę artystyczną swoich występów.

Młodzi muzycy z Zespołu Szkół w Drobinie twierdzą, że to dopiero początek ich przygody z muzyką. W najbliższym czasie pragną zaprezentować swoje umiejętności w kolejnych nadarzających się konkursach i występach.

 
Konkurs plastyczny pod hasłem: "Jan Paweł II we wspomnieniach rodziców"

W dniu 14 marca 2014 roku odbył się konkurs plastyczny pod hasłem: "Jan Paweł II we wspomnieniach rodziców", który związany jest z kanonizacją Ojca Świętego. Organizatorami konkursu były Panie Elżbieta Ogrodzińśka, Katarzyna Romanowska i Elżbieta Kędzierska. Uczniowie wykonali bardzo ciekawe i estetyczne prace. Wręczenie nagród nastąpi 25 marca 2014 roku.

 
Wyniki I etapu konkursu Aktywni dla klimatu

Opublikowano wyniki I etapu konkursu Aktywni dla klimatu.
EKOGROSZKI zdobyły 54,34 pkt na 60 możliwych. Taki wynik daje nam w tej chwili 53 miejsce na 186 rywalizujących ze sobą szkół gimnazjalnych.
Aby przekonać się jak zacięta była rywalizacja zapraszamy na stronę z publikacją wyników  http://stopzmianomklimatu.pl/index.php?m=ka&pm=wy&wy=aWRrb249MnxpZGV0YXA9Mw==

Pozdrawiamy
EKOGROSZKI

 
Zbiórka elektroodpadów

 
Aktywni dla klimatu

I etap konkursu za nami, zbiórka elektroodpadów przed nami - czytaj więcej

 
Bezpieczne Ferie

W dniu 13.02.2014 roku w Zespole Szkół w Drobinie odbył się apel wychowawczy pod hasłem: ,,Bezpieczne ferie zimowe”.
W apelu wzięły udział klasy trzecie nauczania zintegrowanego: kl. III a, III b, III c. Uczniów przygotowały panie: Katarzyna Romanowska, Elżbieta Ogrodzińska, Sylwia Breńska Piekut. Apel upłynął w miłej i serdecznej atmosferze. Dodatkową atrakcją byli policjanci z posterunku policji w Drobinie.
Na koniec spotkania Pani Dyrektor Bożena Woźniak życzyła wszystkim uczniom szkoły w Drobinie wspaniałych, udanych i bezpiecznych ferii zimowych.

 
Mądry Pinokio po szkodzie

Uczniowie klasy IVb i IVc wiele nauczyli się dzięki bohaterowi lektury C. Collodiego. Dowiedzieli się, że nie należy kłamać, wagarować czy nieustannie leniuchować. O przygodach Pinokia- pajacyka z rosnącym nosem opowiadali, prezentując przygotowane przez siebie kukiełki, pacynki lub marionetki. Efekty ich pracy mogliśmy podziwiać na szkolnym korytarzu i w sklepiku.

 
Zabawa karnawałowa 2014

W dniu 11 lutego 2014 r. wychowawcy świetlicy szkolnej zorganizowali Zabawę Karnawałową. Uczestnikami byli uczniowie klas I-III. Zabawę uczniów poprzedziła inscenizacja wiersza "Żuraw i czapla" Jana Brzechwy przygotowana przez uczniów klasy IIc SP w Drobinie pod kierunkiem Aliny Marcinkowskiej oraz inscenizacja wiersza Marii Terlikowskiej "Dwunastu braci" przygotowana przez uczniów klas I-III uczęszczających do świetlicy szkolnej pod kierunkiem Małgorzaty Lasockiej. Po części artystycznej wszyscy uczniowie bawili się przy muzyce dyskotekowej ulubionych zespołów. Pragniemy również serdecznie podziękować  wszystkim rodzicom, którzy pomogli w przygotowaniu strojów dla dzieci i zaszczycili nas swoją obecnością w tym dniu. W  części artystycznej udział wzięli uczniowie: Łukasz Sulkowski, Olga Piotrowska, Julia Gromadzińska, Natalia Kozłowska, Dominika Lepczak, Aleksandra Milewska, Łukasz Cichocki, Krzysztof Chrobociński, Zuzanna Stefańska, Weronika Maciejewska, Weronika Witkowska, Natalia Olszewska, Dominik Witkowski, Damian Suchacz, Paulina Kwasiborska, Oliwia Skierkowska, Oliwia Kardasz, Julian Pacuła, Bartosz Sparty, Kinga Ziółkowska.

 
Walentynki

Walentynki to czas, kiedy warto zadbać o tych, których lubimy, kochamy, którzy są dla nas ważni. Sklepik szkolny postarał się, aby ten dzień był naprawdę wyjątkowy. Przygotowaliśmy dla klientów mnóstwo atrakcji, a wśród nich kramik z upominkami, słodkości, piosenki o miłości oraz inne niespodzianki.

 
Więcej artykułów…
«pierwszapoprzednia414243444546474849następnaostatnia»

Strona 44 z 49
 

LOGO SZKOŁY

pobierz

Godziny lekcyjne

 1. 800 - 845
 2. 855 - 940
 3. 950 - 1035
 4. 1040 - 1125
 5. 1150 - 1235
 6. 1250 - 1335
 7. 1345 - 1430
 8. 1435 - 1520
 9. 1525 - 1610

LogowanieGościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 46 gości