Ogłoszenie

OGŁOSZENIE!

Uczniowie, którzy chcieliby sprzedać używane podręczniki na kiermaszu, mogą je dostarczać do biblioteki szkolnej od dnia 11czerwca 2015 roku.

Kiermasz podręczników używanych będzie trwał

w dniach 15 - 19 czerwca.

Książki do sprzedaży należy:

1.wycenić (cenę zapisujemy ołówkiem w książce)

2.opisać (imię i nazwisko sprzedającego, klasa, tytuły i ceny książek pozostawionych do sprzedaży).

Opisy prosimy dołączać do książek na osobnej kartce papieru.

Odsprzedać można tylko podręczniki zatwierdzone  do szkolnego zestawu podręczników na rok szkolny 2015/2016. W najbliższym czasie będzie on dostępny na stronie szkoły i w bibliotece szkolnej.

 

SERDECZNIE  ZAPRASZAMY WSZYSTKICH TYCH,
KTÓRZY  MAJĄ COŚ DO ZAOFEROWANIA I DO KUPIENIA

 
Szkolne Mistrzostwa Lekkoatletyczne

 

 
OBCHODY GMINNEGO DNIA ZIEMI

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Drobinie włączyli się w obchody Gminnego Dnia Ziemi, które odbyły się 28 kwietnia w Łęgu Probostwie. Pierwszym etapem spotkania  był przemarsz kolorowym pochodem. Dzieci pod wodzą Pana Łukasza Zielińskiego skandowały ekologiczne hasła, nawołując do dbania o naszą  Matkę Ziemię. Następnie obejrzeliśmy przedstawienie przygotowane przez Uczniów Zespołu Szkół w Łęgu  oraz zaśpiewaliśmy piosenki  niosące przekaz ekologiczny. Zakończeniem spotkania było wręczenie nagród laureatom konkursów „Przyjaźni środowisku” i „ Bajkowe rady- jak segregować  odpady”, w których także uczniowie naszej szkoły odnieśli sukcesy. W konkursie plastycznym w kategorii klas I-III uczennica Kamila Taflińska zajęła I miejsce. W kategorii klas IV-VI zwyciężczynią została Kinga Piórkowska z klasy Vc. W konkursie wiedzy uczennica klasy VIa Natalia Gwardiak zajęła II miejsce, a III miejsce zajęła jej koleżanka z klasy Julia Królikowska. Organizatorzy zapewnili słodki poczęstunek, który dodał energii podczas zabawy tanecznej. Po dniu pełnym atrakcji powróciliśmy do naszej miejscowości, by wcielać w życie ekologiczne postanowienia.

Więcej…
 
"Poczytam Ci, Mamo"

„POCZYTAM CI, MAMO…”

Maj to miesiąc poświęcony książce, czytelnictwu oraz osobom zaangażowanym w propagowanie idei czytania. Podczas lekcji języka ojczystego oraz w trakcie zajęć bibliotecznych uczniowie są przekonywani, że warto sięgać po dobrą literaturę. Działania nauczycieli nie przyniosą jednak większych efektów bez wsparcia pierwszych i najważniejszych nauczycieli dzieci, czyli RODZICÓW.

Więcej…
 
FINAŁ POWIATOWY W MINI PIŁCE NOŻNEJ DZIEWCZĄT SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

DNIA 05.05.2015 ROKU  NA DROBIŃSKIM „ORLIKU” ODBYŁ SIĘ FINAŁ POWIATOWY W MINI PIŁCE NOŻNEJ DZIEWCZĄT SZKÓŁ PODSTAWOWYCH.

W zawodach wzięło udział 6 drużyn:

1.Drobin

2.Podgórze

3.Słubice

4.Gąbin

5. Miszewo

6.Proboszczewice

Zawody rozgrywane były w dwóch grupach.

Dziewczynki z Drobina zajęły 2 miejsce w grupie i grały półfinał z liderem grupy przeciwnej czyli Gąbinem wygrywając  4:0 .

W finale zmierzyliśmy się z drużyną z Proboszczewic pokonując ją w rzutach karnych. Dzięki temu dziewczynki z naszej szkoły podstawowej awansowały do międzypowiatu.

Nasz skład to : Błaszkowska Paulina, Błaszkowska Gosia,  FALKIEWICZ Ola, FELKOWSKA Ola, GRAMIŃSKA Wiktoria, GWARDIAK Natalia, JANKOWSKA Marysia, Jaszczak Marta, Królikowska Julia,   Piórkowska Kinga, SAWICKA Maja, SZMEJA Ola, Umiejewska Wiktoria, Zielińska Wiktoria.

 

Opiekunem grupy jest Weresiński Bartłomiej

 
Spotkanie gimnazjalistów dotyczące zdrowej i bezpiecznej żywności oraz wypalania traw

We wtorek 28 kwietnia 2015r. w ramach akcji „Kwiecień miesiącem kultury zdrowotnej 2015” uczennice klasy IIA gimnazjum przedstawiły swoim koleżankom i kolegom prezentację multimedialną na temat zdrowej i bezpiecznej żywności. Gimnazjaliści mogli dowiedzieć się między innymi, jakie choroby przenoszone są drogą pokarmową oraz poznali pięć kroków do bezpieczniejszej żywności. Prezentacja stanowiła swoiste podsumowanie i zwieńczenie wszelkich działań, które odbywały się w naszej szkole w ramach kwietniowej akcji.

Druga część spotkania została poświęcona problemowi wypalania traw. W ramach kampanii koordynowanej przez wojewodę mazowieckiego „NIE! dla wypalania traw na Mazowszu”, która prowadzona jest w ramach rządowego programu „Razem bezpieczniej” uczniowie obejrzeli krótki film dotyczący tego zagadnienia, a następnie głos w sprawie zabrała pani Agnieszka Bedyk nauczycielka biologii.

 
Turniej z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarka

W sobotę 18 kwietnia 2015 roku nasi uczniowie Szkoły Podstawowej pod okiem nauczycieli wychowania fizycznego wzięli udział w Finałach Województwa Mazowieckiego w Turnieju z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarka w Miętne. Był to kolejny etap w którym realizowały ze sobą najlepsze 24 zespoły z naszego województwa. Drużyna, która zajęła I miejsce, wzięła udział w Finale rozgrywanym na Stadionie Narodowym. Nasi chłopcy przechodząc pierwszy etap na tym poziomie zakwalifikowali się do najlepszej 8 naszego województwa. Przegraliśmy z drużyną Unii Warszawa, gdzie warto podkreślić, że drużyna ta zajęła I miejsce w tych rozgrywkach. To właśnie ta drużyna wzięła udział w Finałach na Stadionie Narodowym w Warszawie jako najlepsza drużyna województwa mazowieckiego.

Więcej…
 
Eliminacje do mistrzostw w "Splendor"

Eliminacje do mistrzostw w „Splendor” za nami. Wzięło w nich udział 12 uczniów Zespołu Szkół w Drobinie oraz 7 uczniów ze Szkoły w Cieszewie.

Zawody zwyciężył Dominik Uliński i to on ma zapewniony wstęp na Mistrzotwa Polski w Gdańsku. W finałowej rozgrywce pokonał Jakuba Cybulskiego oraz Piotra Grzelaka.

Gratulacje !!!

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.680206315419089.1073741831.443559552417101&type=3&uploaded=8

 
Wycieczka do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie

Dnia 28 kwietnia 2015r. odbyła się wycieczka edukacyjna do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. W wycieczce brały udział uczniowie z klas: IVb, Va i Vb, oraz opiekunowie: Elżbieta Orłowska i Małgorzata Mielczarska – Szmidt.

Więcej…
 
WARTO PRZYPOMINAĆ O PRAWACH DZIECKA

Już za kilkanaście dni trzyosobowy zespół uczennic z klasy VIa będzie reprezentować naszą szkołę podczas konkursu dotyczącego praw dziecka, organizowanego przez SP w Bielsku. W ramach przygotowań do zmagań konkursowych dziewczęta przygotowały plakaty, zaś pozostali uczniowie zmierzyli się podczas godziny z wychowawcą ze scenkami dramowymi poruszającymi powyższą problematykę.

Więcej…
 
ZA NAMI AKCJA „KWIECIEŃ MIESIĄCEM KULTURY ZDROWOTNEJ”

Przez cały miesiąc na różne sposoby przypominaliśmy, jak skutecznie dbać o zdrowie ciała i ducha. Staraliśmy się dotrzeć do najmłodszych:

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia41424344454647484950następnaostatnia»

Strona 43 z 58
 

LOGO SZKOŁY

pobierz

Godziny lekcyjne

  1. 800 - 845
  2. 855 - 940
  3. 950 - 1035
  4. 1040 - 1125
  5. 1150 - 1235
  6. 1250 - 1335
  7. 1345 - 1430
  8. 1435 - 1520
  9. 1525 - 1610

LogowanieGościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 31 gości