Międzyszkolny Konkurs Matematyczny

W dniu 26 marca 2015r. o godzinie 10.00 w naszej szkole odbył się Międzyszkolny Konkurs Matematyczny dla uczniów klas I. Uczestnikami konkursu byli uczniowie klas pierwszych z czterech szkół gimnazjalnych. W konkursie wzięły udział następujące szkoły:

 1. Gimnazjum w Radzanowie,
 2. Gimnazjum im. Zbigniewa Dłużniewskiego w Nowej Górze,
 3. Gimnazjum w Łęgu Probostwie,
 4. Gimnazjum im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Drobinie.

Łącznie w konkursie wzięło udział 8 uczniów.

Więcej…
 
Marzycielska Poczta

W dniu 24 marca 2015 roku uczniowie Zespołu Szkół w Drobinie po raz kolejny uczestniczyli w akcji „Marzycielska Poczta”. Organizatorami akcji na terenie szkoły była biblioteka szkolna, pedagog szkolny oraz Samorząd Uczniowski.

Więcej…
 
Powiatowa Gimnazjada

W dniu 24.03.2015r. w naszej szkole odbyła się Gimnazjada w piłce nożnej halowej chłopców. Zajmując pierwsze miejsce awansowaliśmy do najwyższego szczebla w tej dyscyplinie. Pokonaliśmy szkoły z Bielska, Proboszczewic, Brudzenia i Staroźreb.

Więcej…
 
"Wiosna na start"

Dnia 20 marca 2015r. w Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Drobinie odbył się międzyszkolny turniej sportowy dla klas I-III pod hasłem „Wiosna na start”. Celem zmagań było propagowanie sportu i zdrowego stylu życia wśród dzieci, zachęcanie ich do aktywności i współzawodnictwa oraz przestrzegania zasad fair play.

Więcej…
 
JAK ZACHOWAĆ SIĘ W RAZIE ATAKU PSA?

JAK ZACHOWAĆ SIĘ W RAZIE ATAKU PSA?

Agresywny pies wysyła znaki ostrzegawcze:

 • ma zjeżoną sierść,
 • położone uszy,
 • sztywne nogi,
 • uniesiony ogon,
 • warczy, szczeka, pokazuje zęby, skacze dookoła osoby, którą osacza.
Więcej…
 

Przeżyłam wczoraj dramatyczne zdarzenie. Na jednej z ulic Drobina zostałam zaatakowana przez bardzo agresywnego psa. Pies biegał swobodnie po podwórku, z którego wybiegł przez szeroko otwartą bramę. Nigdy wcześniej nie bałam się w taki sposób, w dodatku nie mogąc tego okazać.

W chwili zagrożenia przypomniałam sobie instrukcję postępowania w takiej sytuacji, którą kilka dni temu przeczytałam na stronie internetowej jakiejś szkoły. Dzisiaj miałam możliwość sprawdzić, jak z niej skorzystać. Nie ruszałam się z miejsca, gdy pies warcząc i szczekając biegał wkoło mnie, co chwila próbując atakować moje nogi. Na szczęście miałam w ręku skórzaną torbę, którą mogłam je osłaniać. Mimo strachu, nie wykonywałam żadnych gwałtownych ruchów i nie krzyczałam. Pamiętałam też, żeby nie patrzeć psu w oczy.

Więcej…
 
Eliminacje do Regionalnego Konkursu Recytatorskiego Poezji Współczesnej księdza Jana Twardowskiego

W piątek 13 marca 2015 roku w Szkole Podstawowej  w Drobinie odbyły się szkolne eliminacje do konkursu recytatorskiego ogłoszonego przez  Szkołę Podstawową im. Zbigniewa Dłużniewskiego w Nowej Górze. W tym roku , w związku z setną rocznicą urodzin księdza Jana Twardowskiego, poświęcono go właśnie twórczości księdza Twardowskiego.

Więcej…
 
Eliminacje do Mistrzostw Polski w Splendor – 30 kwietnia 2015 r.

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów Zespołu Szkół w Drobinie do wzięcia udziału w eliminacjach do Mistrzostw Polski w Splendor.

Splendor to szybka gra planszowa polegająca na zbieraniu drogocennych kamieni. Przeznaczona jest dla 3-4 graczy, którzy musza wykazać się sprytem i doskonałą umiejętnością planowania, aby wyprzedzić konkurentów w wyścigu o tytułowy Splendor.

Eliminacje odbędą się 30 kwietnia b.r. w Sali 21A. Startujemy o 15:30. Do wygrania są gry wydane przez Rebel.pl, a w finale, który odbędzie się w Gdańsku nagrody pieniężne.

Zgłoszenia na eliminacje – pokój 10B

Jeżeli nie znasz gry, a chcesz potrenować przed eliminacjami – spotkania z grami planszowymi odbywają się w piątki o godzinie 14:30 w Sali 17A

Pełen regulamin na stronie: http://rebel.pl/mistrzostwa/regulamin.php

 
Konkurs Informatyczny

Wewnątrzszkolny Konkurs Informatyczny
– „Kartka Wielkanocna” – dla klas IV-VI

Regulamin

 1. Kartki świąteczne należy przesłać w wersji elektronicznej do 23 marca 2015 roku
 2. pod adres e-mailowy:  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub na płycie CD.
 3. Prace muszą być wykonane w programie graficznym Paint.
 4. Prace muszą być zapisane w formacie graficznym: *.jpg.
 5. Pliki należy nazwać według następujących zasad: małe litery, bez polskich znaków diakrytycznych, bez spacji, według wzorów imie_nazwisko.jpg
Więcej…
 
Warsztaty literackie w Książnicy Płockiej

 

We wtorek 3 marca uczennice z naszego gimnazjum w składzie: Aleksandra Laskowska, Joanna Grabowska, Patrycja Lewandowska i Maria Grodkiewicz uczestniczyły w warsztatach literackich pod hasłem Śladami Sienkiewicza i Bunscha, czyli literacka podróż  do średniowiecza. Zajęcia zorganizowane zostały przez Książnicę Płocką, a poprowadził je Dariusz Domagalski – gdański pisarz i scenarzysta komiksów.  
Warsztaty miały na celu przygotować uczestników do tegorocznej edycji konkursu  „O Szablę Komendanta”. Pod okiem prowadzącego młodzież miała szansę zaplanować pracę nad tekstem, poćwiczyć pisanie konspektów i konstrukcji fabularnych, wprawić się w sztuce pisania dialogów, a także omówić źródła inspiracji i techniki gromadzenia pomysłów. Dziewczęta wróciły z warsztatów z głowami pełnymi pomysłów na swoje konkursowe opowiadania, ale także z innym spojrzeniem na pracę profesjonalnego pisarza.

Maria Grodkiewicz

 
Podsumowanie 23. Finału WOŚP w Starostwie Powiatowym w Płocku

W dniu 3 marca w budynku Starostwa Powiatowego w Płocku odbyło się uroczyste podsumowanie tegorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wolontariuszy i opiekunów przywitali Starosta Płocki Mariusz Bieniek, Wicestarosta Iwona Sierocka, Przewodniczący Rady Powiatu Lech Dąbrowski oraz członkowie Zarządu Powiatu Stefan Jakubowski, Paweł Jakubowski oraz Krzysztof Wielec. Starosta Płocki Mariusz Bieniek podziękował zebranym za bezinteresowność i determinację w zorganizowaniu tegorocznego finału.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia41424344454647484950następnaostatnia»

Strona 42 z 55
 

LOGO SZKOŁY

pobierz

Godziny lekcyjne

 1. 800 - 845
 2. 855 - 940
 3. 950 - 1035
 4. 1040 - 1125
 5. 1150 - 1235
 6. 1250 - 1335
 7. 1345 - 1430
 8. 1435 - 1520
 9. 1525 - 1610

LogowanieGościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 14 gości