IX KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK PDF Drukuj Email

17 grudnia odbył się w Rogotwórsku IX konkurs kolęd i pastorałek. Maria Milewska, uczennica klasy drugiej zdobyła I miejsce w kategorii klas 1-4. W kategorii klas 5-8 zaprezentowała się również  Oliwia Kopczyńska, uczennica klasy VIII.

 
BETLEJEMSKIE ŚWIATŁO POKOJU PDF Drukuj Email

W dniach 14-16 grudnia zuchy i harcerze wybrali się po Betlejemskie Światło Pokoju. Pierwszego dnia odwiedziliśmy Kraków. Najpierw udaliśmy się do Muzeum Armii Krajowej im. gen. Emila Fieldorfa „Nila”. To jedyna tego rodzaju instytucja w Polsce upowszechniająca wiedzę o Polskim Państwie Podziemnym i jego siłach zbrojnych, przede wszystkim o Armii Krajowej. Następnie zwiedzaliśmy Sukiennice i Kościół Mariacki. Odwiedziliśmy również  termy w Szaflarach, oraz spacerowaliśmy po słynnym deptaku Zakopanego ,,Krupówkach".

GALERIA

Więcej…
 
WYCIECZKA DO WARSZAWY PDF Drukuj Email

Uczniowie klas: 4s,5b i 5c uczestniczyli w wycieczce szkolnej do Warszawy. Jedną z atrakcji było zwiedzanie Stadionu Narodowego . Dzieci mogły zobaczyć miejsca, w których przebywały gwiazdy polskiej i światowej piłki nożnej, takie jak Robert  Lewandowski  czy  Cristiano Ronaldo.

GALERIA

 

Więcej…
 
KONKURS PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ PDF Drukuj Email

W dniu 11.12.2018r. w Szkole Podstawowej im. Marsz. J. Piłsudskiego w Drobinie  zwieńczyliśmy obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

O godzinie 9.00 rozpoczęło się spotkanie przygotowane przez p. Annę Rokicką z ks. rotmistrzem Bogdanem Pawłowskim, który od wielu lat jest miłośnikiem i znawcą tradycji kawalerii polskiej, o czym w bardzo ciekawy sposób opowiadał uczniom przedstawiając m.in.: szable, siodła, piki itp.

O godzinie 10.00 rozpoczął się Festiwal Piosenki Patriotycznej dla uczniów klas I-VI pod patronatem starosty płockiego Mariusza Bieńka i burmistrza Miasta i Gminy Drobin Andrzeja Samoraja.

Więcej…
 
SUKCESY NASZYCH MŁODYCH SPORTOWCÓW PDF Drukuj Email

Dnia 10 grudnia  2018 roku  w Maszewie odbyły się powiatowe zawody w mini siatkówce ,,3” dziewcząt  szkół podstawowych. Nasze dziewczynki wygrały dwa swoje spotkania  i zostały mistrzyniami powiatu płockiego  w mini siatkówce dziewcżat klas piątych.

GALERIA

 

Więcej…
 
CZAPKA MIKOŁAJA PDF Drukuj Email

W dniu imienin św. Mikołaja, czyli 6 grudnia, w naszej szkole zagościł nastrój świąteczny. Samorząd Szkolny zorganizował akcję pod hasłem: „Czapka Mikołaja”.  Każdy uczeń, który założył czerwoną czapkę , nie był odpytywany i nie pisał kartkówek.

Szkoda, że „Mikołajki” obchodzi się  jeden raz w roku...

GALERIA

 
WIZYTA W SIEDZIBIE AMNESTY INTERNATIONAL PDF Drukuj Email

10 grudnia 2018 roku grupa uczestników projektu "START THE CHANGE - Działaj Lokalnie, Zmieniaj Globalnie", wraz z koordynatorami, odwiedziła siedzibę Amnesty w Warszawie. Na miejscu powitał nas Filip Jach (żółta koszula w kratę) , który oprowadził nas po wszystkich pomieszczeniach, pokojach i zakamarkach na Lelewela 8. Poznaliśmy część ekipy kierującej Amnesty w Polsce , a później Filip przeprowadził dwugodzinny warsztat poświęcony działalności Amnesty International na świecie i prawom człowieka, gdyż nasz wyjazd 10 grudnia przypadał dokładnie w Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka!!!

GALERIA

Więcej…
 
MARATON PISANIA LISTÓW PDF Drukuj Email

7 grudnia 2018 roku w godzinach wieczornych w sali konferencyjnej naszej szkoły odbył się Maraton Pisania Listów Amnesty International. Maraton zorganizowany został przy pomocy i zaangażowaniu uczestników projektu “START THE CHANGE – działaj lokalnie, zmieniaj globalnie”, również z ramienia AMNESTY INTERNATIONAL.

Więcej…
 
APEL DOTYCZĄCY PRAW DZIECKA PDF Drukuj Email

W dniu 3 grudnia odbył się apel dotyczący Praw Dziecka, w którym wzięli udział uczniowie klas I-III . Każde dziecko może korzystać z przysługujących mu praw, tak aby nie ograniczało jednocześnie praw innych dzieci i dorosłych. Każdy człowiek ma prawo do godnego życia w pokoju, miłości i w poczuciu bezpieczeństwa.

Należy jednak pamiętać, że oprócz praw dzieci mają też swoje obowiązki wynikające z roli ucznia, dziecka, Polaka i człowieka. Pamiętajcie! Traktujcie innych tak, jak sami chcecie być traktowani.

GALERIA

 
III Integracyjne Spotkanie Mikołajkowe PDF Drukuj Email

W dniu 05 grudnia odbyło się w naszej szkole III Integracyjne Spotkanie Mikołajkowe dla uczniów ze szkół: Szkoły Specjalnej w Goślicach, Szkoły Podstawowej Specjalnej w Śmiłowie oraz Szkoły Podstawowej w Drobinie. Uczniowie z zaproszonych szkół wraz z opiekunami zaprezentowali się w przygotowanych przez siebie utworach. Po nich uczniowie ze szkoły w Drobinie przedstawili słowno - muzyczny występ, w którym uczestniczyli również niezawodni rodzice.

Radości było moc, zwłaszcza u tych najmłodszych zaproszonych gości.

GALERIA

Więcej…
 
ANDRZEJKI PDF Drukuj Email

29 listopada Samorząd Uczniowski zorganizował  „Andrzejki” dla całej społeczności szkolnej. Dziewczęta z klasy 7C przeobraziły się we wróżki. Przepowiednie i wróżby dostarczyły wszystkim uczestnikom zabawy wiele satysfakcji i uśmiechu. Kto wie, może kiedyś się spełnią???????

GALERIA

 
Więcej artykułów…
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 5 z 61
 

LOGO SZKOŁY

pobierz

Godziny lekcyjne

  1. 800 - 845
  2. 855 - 940
  3. 950 - 1035
  4. 1045 - 1130
  5. 1150 - 1235
  6. 1250 - 1335
  7. 1345 - 1430
  8. 1440 - 1525
  9. 1535 - 1620

LogowanieGościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 7 gości