ZAPROSZENIE PDF Drukuj Email

Zapraszamy chętnych uczniów do pomocy na działce szkolnej. Pierwsze spotkanie odbędzie się 1 sierpnia 2017 r. o godz. 16.00.

Kolejne spotkanie odbędzie się 8 sierpnia o godz. 16.00

opiekunowie

 
KONKURSY DOFINANSOWANE PRZEZ WFOŚiGW PDF Drukuj Email

Podczas tegorocznych obchodów Dnia Ziemi rozstrzygnięto konkurs fotograficzny „Ekologia w obiektywie” oraz konkurs ekologiczny „EKO‑Trend, czyli recykling w garderobie”, które zostały przeprowadzone z udziałem Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. Całkowity koszt każdego z zadań wyniósł 15 000,00zł - procentowy udział środków WFOŚiGW w ich realizacji to 90% kosztów kwalifikowanych. Programy skierowano do dzieci i młodzieży z jednostek oświatowych Gminy Drobin. W ramach konkursu powstały stroje wykonane z materiałów ekologicznych oraz prace fotograficzne o tematyce ekologicznej. Laureaci otrzymali nagrody rzeczowe.

 
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017 PDF Drukuj Email

22 czerwca 2017r. w Zespole zkół w Drobinie odbyła się uroczystość podsumowująca rok szkolny 2016/2017. O godzinie 9.00 nastąpiło przekazanie pocztu sztandarowego przez uczniów klas 3 gimnazjum młodszym kolegom i koleżankom, natomiast o godzinie 11.00, młodzież kończąca szkołę, przywitała uroczystości gości polonezem. Po części artystycznej Dyrektor Zespołu Szkół w Drobinie, pan Bogdan Banaszczak oraz wicedyrektor Elżbieta Orłowska i Lena Wójcik, wręczyli uczniom szkoły podstawowej i gimnazjum nagrody książkowe oraz dyplomy za aktywne uczestnictwo w życiu klasy i szkoły , za zdobycie znaczących miejsc w konkursach.

23 czerwca 2017 r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017. Uczniowie odebrali świadectwa, nagrody i wyróżnienia za całoroczną naukę w Zespole Szkół w Drobinie.

GALERIA

 
AKCJA „JAK NIE CZYTAM…? JAK CZYTAM!”- ODCINEK DRUGI PDF Drukuj Email

Przedostatni tydzień zajęć szkolnych to czas, kiedy można nieco odsapnąć od stresów związanych z ocenianiem, ale nadal warto ćwiczyć swój intelekt. Aby włączyć uczniów klas I- III SP w akcję rozwijającą zamiłowanie do książek, gimnazjalistki z klasy IIb odwiedziły młodszych kolegów  i koleżanki oraz czytały im tak lubiane przez milusińskich bajki. Po lekturze zadawały kilka pytań, by sprawdzić, czy uwaga słuchaczy była skupiona na prezentowanej historyjce.

Więcej…
 
ZAPOBIEGANIE ZAKAŻENIOM HCV PDF Drukuj Email

Klasy nauczania zintegrowanego brały udział w projekcie realizowanym przez Instytut Zdrowia Publicznego- Państwowy Zakład Higieny w Warszawie w ramach programu współpracy z krajami członkowskimi Unii Europejskiej oraz Ministra Zdrowia pt.:  „Zapobieganie zakażeniom HCV. Czy wiesz co to jest HCV i jaką chorobę wywołuje? Co zrobić aby uniknąć zakażeniom HCV?”. Uczniowie klas młodszych wykonały plakaty związane z wyżej wymienioną tematyką oraz uczestniczyły w pogadance przygotowanej przez pielęgniarkę szkolną p. Izę Ostrowską. Projekt zakończy się we wrześniu 2017 r.  GALERIA

 
PODSUMOWANIE DZIAŁAŃ PDF Drukuj Email

W dniu 14 czerwca 2017 r. w Zespole Szkół w Drobinie odbyło się podsumowanie działań całego roku szkolnego 2016/2017. Podsumowanie dotyczyło różnych aspektów działalności szkoły.  Naszymi gośćmi byli radni Rady Miejskiej w Drobinie, Burmistrz Miasta i gminy Drobin pan Andrzej Samoraj, proboszcz Ksiądz Andrzej Kucharczyk oraz rodzice. Wystąpiły dzieci, przedstawiając swoje dokonania, nauczyciele wspierani przez dzieci i młodzież, jak również przedstawiciele Rady Rodziców. Prezentowały się klasy I-III, PAT, wolontariat,  zuchy i harcerze, samorząd uczniowski, sklepik, grupa taneczna, SKO. Przedstawiono osiągnięcia w dziedzinie sportu, muzyki, plastyki , konkursach fotograficznych i innych. GALERIA

Więcej…
 
JAK NIE CZYTAM…? JAK CZYTAM! PDF Drukuj Email

PIERWSZY ETAP CZERWCOWEJ AKCJI CZYTELNICZEJ

Statystyki alarmują, że 63% Polaków nie czyta w ciągu roku ani jednej książki. To dość smutna wiadomość. Nie mamy jednak zamiaru załamywać rąk i biernie czekać, aż sytuacja sama w cudowny sposób się zmieni. Przez cały rok zachęcamy do czytania. Zachęcamy wszystkich- niezależnie od wieku i zainteresowań. Biblioteka szkolna, nauczyciele poloniści, nauczyciele innych przedmiotów oraz młode mole książkowe przez cały czerwiec starają się pokazać, że czytanie- zwłaszcza głośne bądź ciche, lecz wspólne- może być nadzwyczaj przyjemne.

Uczniowie klas: Ib, Ic, IIa i IIb czytali głośno podczas lekcji języka polskiego obszerne fragmenty lektur („Balladyny” J. Słowackiego, „Krzyżaków” i „Latarnika”  H. Sienkiewicza, „Romea i Julii” W. Szekspira).

GALERIA

Więcej…
 
DZIEŃ OTWARTY PDF Drukuj Email

W dniu 6.06.2017r. odbyły się Dni Otwarte dla klas zerowych. Uroczystość przygotowały klasy III szkoły podstawowej wraz z wychowawcami. Po części artystycznej sześciolatki zwiedzały sale lekcyjne naszej szkoły.

Organizatorzy: p. K. Romanowska  oraz p. M. Mirgos. Współorganizatorzy: p. S.Breńska- Piekut, p. E. Ogrodzińska, p. O. . Skierska.

GALERIA

 
KLASA SPORTOWA PDF Drukuj Email

W dniu 7.06.2017 r. odbyły się testy sprawnościowe tworzonych oddziałów sportowych na poziomie przyszłorocznych klas IV i VII.

GALERIA

 
PODSUMOWANIE AKCJI - POLA NADZIEI PDF Drukuj Email

Za nami kwesta (przy kościele) na rzecz Hospicjum Płockiego oraz loteria hospicyjna (w szkole). Dzięki połączeniu sił opiekunów i wolontariuszy SKW „Otwarte serca”, PaTPORT-u Drobin,  sklepiku szkolnego „Kącik smaku” oraz dzięki wspaniałym darczyńcom, którzy podarowali nam fanty na loterię bądź wsparli akcję datkami wrzuconymi do puszek-  zebraliśmy kwotę 2 185, 92 zł.

Więcej…
 
POLA NADZIEI PDF Drukuj Email

kwesta na rzecz HOSPICJUM PŁOCKIEGO

Nasza szkoła od wielu lat włącza się w ogólnopolskie akcje, których celem jest niesienie pomocy innym ludziom. Nasi wolontariusze ze Szkolnego Klubu Wolontariusza „Otwarte serca”,  z PaTPORT- u oraz ze sklepiku szkolnego po raz kolejny pracują na rzecz HOSPICJUM PŁOCKIEGO pod wezwaniem św. Urszuli Ledóchowskiej. Za nami kwesta przy kościele parafialnym w Drobinie (4 czerwca), przed nami- szkolna loteria „Pola nadziei” (7 czerwca).

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 5 z 43
 

Godziny lekcyjne

  1. 800 - 845
  2. 855 - 940
  3. 945 - 1030
  4. 1045 - 1130
  5. 1150 - 1235
  6. 1250 - 1335
  7. 1345 - 1430
  8. 1435 - 1520
  9. 1525 - 1610

LogowanieGościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 49 gości