SMAK EKOLOGICZNEJ ŻYWNOŚCI PDF Drukuj Email

Po raz drugi w naszej szkole odbyły się eliminacje konkursu pod hasłem „Smak ekologicznej żywności”. Konkurs organizowany jest przez Samorząd Województwa Mazowieckiego. Jego celem jest promocja i sprawdzenie wiedzy na temat rolnictwa ekologicznego i produktów z niego pochodzących. 17 uczniów zmagało się z testem wiedzy. Podobna próba czeka naszych przedstawicieli   w Warszawie – prawdopodobnie w czerwcu. A kto będzie nas reprezentował?

Klasy szkoły podstawowej: Aleksandra Szmidt z klasy VII A oraz Filip Fronczak z VII B, zaś klasy gimnazjalne Katarzyna Żelazińska z III B i Weronika Bedyk z II A.

Więcej…
 
MISJA PRZYRODA PDF Drukuj Email

Grupa uczniów z klas IV – VII pod opieką p. Kazimiery Kamińskiej i p. Agnieszki Bedyk realizuje projekt „Pamiętajmy o ogrodach…” w ramach konkursu Misja Przyroda. Organizatorem konkursu jest Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej.

Celem naszego projektu jest uprawa roślin w szkolnym ogródku z wykorzystaniem naturalnych metod pielęgnacji. Pomysłem tym chcemy zarazić tych dorosłych, którzy dysponują choć skrawkiem ziemi, którą mogliby wykorzystać do uprawy roślin, a zwłaszcza warzyw. Chcemy także wykorzystywać bioodpady do wytwarzania kompostu.

Zapraszamy do pomocy i pracy na szkolnej działce. Spotykamy się w poniedziałki w godz. 13.45 - 15.25.

 
„LISTY DLA ZIEMI” - KONKURS FUNDACJI EKOLOGICZNEJ ARKA PDF Drukuj Email

Wybraliśmy dwa – bo tylko tyle mogliśmy przekazać dalej. Dwa naszym zdaniem najładniejsze, najbardziej wzruszające i pouczające „Listy dla Ziemi”. Było ich kilkanaście. Wszystkie osobiste i pełne cennych uwag. Jednak konkurs -  to konkurs. W kategorii klas IV – VII SP zwyciężył list Amelii Skierkowskiej, zaś klas gimnazjalnych  Basi Witkowskiej.

Przypomnijmy, że w roku ubiegłym list Wiktorii Umiejewskiej był jednym ze 100 najpiękniejszych z całej Polski!

 
ŚWIATOWY DZIEŃ KULTUR I DZIEŃ DZIECKA PDF Drukuj Email

30 maja 2018r. Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Drobinie włączyła się do organizacji Gminnego Dnia Dziecka pod hasłem ŚWIATOWY DZIEŃ KULTUR.

Ten dzień jest świętowany po raz drugi i na stałe zagościł w kalendarzu imprez szkolnych. W tym roku społeczność szkolna miała okazję obejrzeć prezentację stoisk i strojów przygotowanych przez uczniów klas I-VII SP i klas II-III oddziałów gimnazjalnych wraz z wychowawcami i nauczycielami języków obcych.

 

Więcej…
 
KOMUNIKAT PDF Drukuj Email
Szanowni Państwo
Informuję, że w dniu dzisiejszym zostały wywieszone listy ze składami osobowymi uczniów w oddziałach A, B i C na poziomie klas pierwszych na rok szkolny 2018/2019.
 
POWIATOWY KONKURS LITERACKI POD HONOROWYM PATRONATEM STAROSTY PŁOCKIEGO I BURMISTRZA MIASTA I GMINY W DROBINIE PDF Drukuj Email

4 czerwca 2018r. w Szkole Podstawowej imienia Marszałka Józefa Piłsudskiego w Drobinie  odbyło się rozstrzygnięcie Powiatowego Konkursu Literackiego pod honorowym patronatem Starosty Płockiego oraz Burmistrza Miasta i Gminy w Drobinie: „Polska-nasza ojczyzna - a w niej ja i moja rodzina”.

Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjów z terenu powiatu płockiego, a jego przedmiotem było napisanie wiersza o charakterze patriotycznym, związanego z ojczyzną i rodziną.

Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży. Do organizatorów wpłynęło wiele prac ze szkół z obrębu powiatu płockiego.

Więcej…
 
KOMUNIKAT DLA RODZICÓW PDF Drukuj Email

Szanowni Państwo

W związku z procedurą tworzenia oddziału sportowego na rok szkolny 2018/2019 na poziomie klas czwartych, informuję Państwa:

1. Skład oddziału sportowego:

1)  zostanie ustalony w wyniku złożenia przez rodziców/opiekunów prawnych kwestionariusza przystąpienia ucznia do oddziału sportowego,

2)  zostanie ustalony na podstawie testu sprawności fizycznej, który odbędzie się  w dniu 11 czerwca 2018 roku o godzinie 12:00 w hali sportowej MOKSiR.

3)  wychowawca do oddziału sportowego zostanie wyznaczony przez dyrektora szkoły.

2. W dniu 12 czerwca 2018 roku o godzinie 16.30 nastąpi przydział pozostałych uczniów do oddziałów a i b.

1) Skład osobowy oddziałów może zostać ustalony na zasadzie porozumienia wszystkich zainteresowanych rodziców/opiekunów prawnych z zachowaniem równoliczności oddziałów oraz proporcjonalności chłopców i dziewczynek.

2) W przypadku braku porozumienia między rodzicami/opiekunami prawnymi nastąpi losowanie uczniów do oddziałów.

3) Przy obu sposobach, opisanych powyżej, przydzielenie wychowawców do oddziału a i b nastąpi po ustaleniu składów oddziałów w drodze losowania.

3. Niezwłocznie po ustaleniu składów osobowych oddziałów a, b i s nastąpi ich ogłoszenie w postaci list zamieszczonych na tablicy ogłoszeń przy gabinetach wicedyrektorów.

 

Z poważaniem

Bogdan Banaszczak

Dyrektor Szkoły Podstawowej

im. Marsz. J. Piłsudskiego w Drobinie

 
CUDOWNYCH RODZICÓW MAM... PDF Drukuj Email

29 maja 2018r. odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty. Na zaproszenie dzieci przybyli do szkoły niezwykli goście – Rodzice, dla których dzieci przygotowały z serca płynące życzenia oraz przedstawienie. Dyrektor Pan Bogdan Banaszczak powitał zebranych gości i złożył im serdeczne życzenia. Odświętnie ubrane dzieci z klas I-III wyrażały miłość i wdzięczność swoim drogim Rodzicom poprzez występy artystyczne. Całość uroczystości przeplatana była piosenkami i tańcami.

Więcej…
 
TYDZIEŃ EKOLOGICZNY PDF Drukuj Email

W dniach 14-18 maja 2018r. w naszej szkole trwał tydzień ekologiczny. Każdy dzień tygodnia był oznaczony kolorami ziemi oraz związany był z wykonaniem zadania (wykonanie plakatu pt. „Przyroda-moja miłość”, wykonanie biżuterii ekologicznej, założenie żółtego elementu garderoby). Uwiecznieniem tygodnia ekologicznego były Gminne Obchody Dnia Ziemi, które odbyły się na hali MOKSiR-u.

 

Więcej…
 
ROZKŁAD JAZDY AUTOBUSÓW W DNIU 30.V.2018R. (DZIEŃ DZIECKA) PDF Drukuj Email

 

Autobus gminny

Ranne przywozy bez zmian.

Odwozy:

13.00 – Dobrosielice

13.30 – Nowa Wieś, Kuchary, Cieśle, Karsy i Rogotwórsk

 

Autobus – Przewozy krajowe i zagraniczne osób

Ranne przywozy bez zmian.

Odwozy:

13.00 – Karsy, Niemczewo

13.30 – Cieszewo, Setropie

 
SPEKTAKL "MITY GRECKIE" PDF Drukuj Email

23 maja 2018 r. 43 uczniów z kl. IV-VI udały się do Miejskiego Centrum Kultury w Płońsku na spektakl „Mity greckie” zrealizowany przez Wrocławski Teatr Edukacyjny In-Art.

Dzieci obejrzały pouczające i zabawne sceny odzwierciedlające codzienne życie bogów i herosów. Program powstał w oparciu o następujące mity i legendy: „O początku świata”, „O potężnym Zeusie”,  „O dzielnym Prometeuszu”, „O odważnym Heraklesie”, „O Hadesie- bogu świata podziemnego”, „O budowniczym Dedalu i jego synu Ikarze”.

GALERIA

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 5 z 55
 

LOGO SZKOŁY

pobierz

Godziny lekcyjne

  1. 800 - 845
  2. 855 - 940
  3. 950 - 1035
  4. 1040 - 1125
  5. 1150 - 1235
  6. 1250 - 1335
  7. 1345 - 1430
  8. 1435 - 1520
  9. 1525 - 1610

LogowanieGościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 14 gości