VII ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA PDF Drukuj Email

29 września 2017 obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Jest to międzynarodowa akcja, w którą zaangażowało się 3 885 szkół. W tym dniu ludzie z całego świata uświadamiają innym iż znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym, udowadniają, że można uczyć się jej z przyjemnością, a jej znajomość owocuje. W naszej szkole zostały przeprowadzone przez Komisje Egzaminacyjne egzaminy z tabliczki mnożenia dla chętnych. Do egzaminów przystąpiła bardzo duża liczba uczniów jak i osób dorosłych. Uczniowie mieli okazje odświeżyć sobie niezbędną wiedzę, dzięki plakatom zamieszczonym na terenie szkoły oraz w dniu święta zmierzyć się z łamigłówkami matematycznymi, które cieszyły się zainteresowaniem.

GALERIA

Więcej…
 
KONCERT PDF Drukuj Email

W dniu 26 września  w Szkole Podstawowej w Drobinie odbył się program o charakterze profilaktyki uzależnień pt. BROŃ SIĘ NIE TRAĆ WIARY, który został zaprezentowany przez Piotra "Lupi" Lubertowicza. Jest to gość i laureat wielu festiwali, w tym Rawa Blues, Węgorzewo, Jarocin, jak też WOŚP Jurka Owsiaka.

GALERIA

Więcej…
 
KONKURSY PDF Drukuj Email

Zapraszamy do udziału w obchodach Roku Piłsudskiego.

Proponujemy udział w następujących konkursach:

1. Konkurs Historyczno - Literacki poświęcony Marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu „Napisz wywiad z Józefem Piłsudskim” - regulamin

2. Regulamin konkursu na gazetkę ścienną -  PATRON  NASZEJ SZKOŁY - regulamin

3. Konkurs na opowiadanie o Józefie Piłsudskim - regulamin

4. Konkurs plastyczny  pt: „ JÓZEF PIŁSUDSKI – WIELKOŚĆ I LEGENDA” - regulamin

5. Szkolny Konkurs Wiedzy o Józefie Piłsudskim - regulamin

Rozstrzygniecie  wszystkich konkursów odbędzie się podczas Obchodów Święta Niepodległości.

Nagrody jak zwykle atrakcyjne.

 
Wpłaty na Radę Rodziców Drukuj Email

 
SPOTKANIE PDF Drukuj Email

We wtorek 19 września 2017 r. o godz. 17.30 w pokoju nauczycielskim odbędzie się spotkanie przedstawicieli rodziców z poszczególnych oddziałów w celu powołania Rady Rodziców Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Drobinie na rok szkolny 2017/2018.

 
SPRZĄTANIE ŚWIATA PDF Drukuj Email

W dniu 15.09.2017 r. w ramach akcji „Sprzątanie świata” uczniowie klas trzecich wraz z wychowawcami brali udział w zajęciach terenowych w szkolnym ogródku. Dzieci pracowały z wielkim zaangażowaniem. Oczyściły grządki z chwastów oraz posadziły rośliny szkolne.

GALERIA

 
SPOTKANIA Z RODZICAMI KLAS III GIMNAZJUM PDF Drukuj Email

Podczas spotkań klasowych w dniach 13 i 15 września 2017r. rodzice uczniów klas III gimnazjum zostali zapoznani   z  Komunikatem dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej z 1 września 2017r. w sprawie szczególnych sposobów dostosowania warunków i form przeprowadzania egzaminu gimnazjalnego w roku szkolnym 2017/2018, jak również otrzymali informację , że jego treść znajduje się na stronie http://oke.waw.pl. Odebrali również deklaracje do wypełnienia wskazujące język obcy nowożytny, z którego uczeń, uczący się obowiązkowo dwóch języków obcych, przystąpi do części trzeciej egzaminu gimnazjalnego. Uzyskali również informacje o harmonogramie i organizacji egzaminu gimnazjalnego w roku 2018.

Lena Wójcik

 
Msza Św. Polowa w Kozłowie PDF Drukuj Email

 

W piątek, 1 września 2017 r., upamiętniono 78. rocznicę wybuchu II wojny światowej - czasu, kiedy życie straciło 6 mln Polaków. W czasie kampanii wrześniowej – dokładnie 3 września 1939 r. odbywał się przemarsz kompanii Wojska Polskiego z Ciechanowa do Płocka. Oddział wojska polskiego stacjonujący w lesie pod miejscowością Kozłowo został ostrzelany i zbombardowany przez niemieckie lotnictwo. Zginęło około 64 żołnierzy. Dla upamiętnienia tych wydarzeń społeczeństwo gminy Drobin   gromadzi się corocznie w dniu  1 września na Mszy Św. Polowej. W tym roku również uczczono pamięć bohaterskich żołnierzy, a wydarzenia rozpoczęły się od złożenia wieńców i wiązanek. Po oficjalnej ceremonii, harcerze ze Szkoły Podstawowej w Drobinie oraz Szkoły Podstawowej w Łęgu Probostwie zaprezentowali wiersze i piosenki patriotyczne. Wartę honorową przy grobie żołnierzy Wojska Polskiego pełniły drużyny harcerzy ze szkół w  Drobinie oraz Łęgu Probostwie i poczty sztandarowe: Szkoły Podstawowej w Drobinie, Ochotniczych Straży Pożarnych z Łęga Probostwo oraz Maliszewka, Szkoły Podstawowej w Rogotwórsku oraz Polskiego Stronnictwa Ludowego.  Uroczystość poprowadził Pan Bogdan Banaszczak – Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Drobinie, który odczytał poruszające wspomnienia świadka wydarzeń z 1939 roku - Zenona Ligowskiego.

GALERIA

 
Uroczyste rozpoczęcie roku 2017/2018 PDF Drukuj Email

Rozpoczęcie roku szkolnego to dzień, który na bardzo długi czas zapada w pamięci każdego ucznia. Jest to powrót do szkolnej rzeczywistości i obowiązków po dwumiesięcznym okresie wakacyjnej laby i beztroski. W poniedziałek, 4 września 2017r. uczniowie, nauczyciele, zaproszeni goście oraz pracownicy Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Drobinie uroczyście powitali nowy rok szkolny 2017/2018.

W tym roku podczas inauguracji rozpoczęcia roku szkolnego 2017/2018 brali udział również uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy Szkoły Podstawowej im. prof. arch. Stanisława Marzyńskiego w Rogotwórsku.

 

GALERIA

 
INFORMACJA PDF Drukuj Email
Szanowni Państwo.

Rok szkolny 2017-2018 przed nami. Kończy się czas zasłużonego wypoczynku dla naszych uczniów. Szkoła w Drobinie, która od 1 września 2017 r. będzie nosić nazwę: Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Drobinie, jest przygotowana na rozpoczęcie nauki.
W trakcie wakacji wykonaliśmy bardzo wiele prac. Najważniejszą z nich było dokonanie naprawy dachu na budynku B polegające na położeniu nowego poszycia dachowego – papy. Dokonaliśmy odświeżenia kilku pomieszczeń, przeorganizowaliśmy umiejscowienie pracowni w celu usprawnienia funkcjonowania szkoły, dokonaliśmy gruntownego sprzątania i uporządkowania terenu przyszkolnego. Za wykonane prace serdecznie dziękuję wszystkim w szczególności pracownikom obsługi szkoły i nauczycielom.

Więcej…
 
WYPRAWKA DLA UCZNIA KL. I ROK SZKOLNY 2017/2018 PDF Drukuj Email
 • ZESZYT W KRATKĘ 16-KARTKOWY –2 szt.
 • ZESZYT W LINIE (KOLOROWE) 16-KARTKOWY- 2 szt.
 • ZESZYT W KRATKĘ 32-KARTKOWY – 1 szt.
 • NOŻYCZKI (OSTRE, ALE Z ZAOKRĄGLONYMI ZAKOŃCZENIAMI)
 • TEMPERÓWKA
 • KLEJ W SZTYFCIE
Więcej…
 
Więcej artykułów…
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 4 z 43
 

Godziny lekcyjne

 1. 800 - 845
 2. 855 - 940
 3. 945 - 1030
 4. 1045 - 1130
 5. 1150 - 1235
 6. 1250 - 1335
 7. 1345 - 1430
 8. 1435 - 1520
 9. 1525 - 1610

LogowanieGościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 27 gości