Wycieczka do Płocka PDF Drukuj Email

W dniu 19 listopada uczniowie klasy Va oraz Vs Szkoły Podstawowej wraz z opiekunami p. Iwoną Turkowską,   p. Kamilą Orzeł oraz p. Monika Mikołajewską udali się na wycieczkę do Płocka. Pierwszym etapem wyjazdu była wizyta w kinie „Przedwiośnie”, gdzie młodzi widzowie przenieśli się w krainę fantazji oglądając film pt. „Dziadek do orzechów”. Po seansie uczniowie udali się do Galerii „Mosty” gdzie podzieleni na drużyny, w scenerii niczym z gier komputerowych  mieli okazję zagrać w laserowego paintballa. Wszyscy uczestnicy wycieczki, choć odrobinę zmęczeni,  wracali do domu w doskonałych humorach.

GALERIA

 
AMNESTY INTERNATIONAL - WARSZTAT 2. PDF Drukuj Email

W dniu 17 listopada miał miejsce Warsztat 2. w projekcie "START THE CHANGE - działaj lokalnie, zmieniaj globalnie".

Tak jak poprzednim razem, warsztaty cieszyły się olbrzymim zainteresowaniem i zaangażowaniem ze strony uczestników i uczestniczek projektu.

 

GALERIA

 

Więcej…
 
STROJE SPORTOWE DLA KLASY IVs PDF Drukuj Email

W dniu 16 listopada 2018r. staraniem nauczycieli wychowania fizycznego uczniowie oddziału sportowego, tj. klasy IV s Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Drobinie otrzymali stroje sportowe.

GALERIA

 
LEKCJA O ZDROWYCH SOKACH Z FIRMĄ "SEBEX" PDF Drukuj Email

W dniu 14 listopada 2018r. gościliśmy przedstawicielkę firmę „Sebex”, która przeprowadziła lekcję o zdrowym spożywaniu soków bez konserwantów, a także degustację soku z marchwi, jabłek. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie szkoły podstawowej objęci programem „5 porcji owoców i warzyw”.

GALERIA

 
UROCZYSTOŚCI ZWIĄZANE ZE STULECIEM ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI POLSKI PDF Drukuj Email

W miniony piątek 9 listopada odbyły się w naszej szkole uroczystości związane ze stuleciem odzyskania niepodległości Polski, a jednocześnie Świętem Patrona Szkoły - Marszałka Józefa Piłsudskiego. Wspólnie zaśpiewaliśmy Hymn Państwowy, złożyliśmy kwiaty przy tablicy pamiątkowej patrona szkoły, a następnie odbyło się wspaniałe widowisko uświetniające ten wyjątkowy dzień.

GALERIA

 
ROZKŁAD JAZDY AUTOBUSÓW W DNIU 9.XI. 2018 R. (PIĄTEK) PDF Drukuj Email

Autobus gminny

Ranne kursy bez zmian.

Odwozy:

12.50 – Nowa Wieś, Kuchary , Siemki, Cieśle, Karsy

13.45 – Dobrosielice

14.15 – Rogotwórsk

Nie ma drugich kursów.

Autobus – Przewozy Krajowe i Zagraniczne Osób

Ranne kursy bez zmian.

Odwozy:

12.50 – Niemczewo, Karsy

13.45 – Cieszewo, Setropie

Nie ma drugich kursów.

 
INFORMACJA PDF Drukuj Email

Program obchodów Święta Patrona w dniu 09.11.2018r.

8.10 – uroczystość dla  kl. I-V

a) składanie kwiatów

b) odśpiewanie hymnu (4 zwrotki)

c) Akademia

10.40- uroczystość dla  kl. VI-VIII i III g

a) składanie kwiatów

b) odśpiewanie hymnu-godz. 11.11(4 zwrotki)

( klasy I –V w salach lekcyjnych)

c) Akademia

obiad dla korzystających ze stołówki

zakończenie zajęć

 
START THE CHANGE! PDF Drukuj Email

W roku szkolnym 2018/2019 Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Drobinie  oraz Szkoła Podstawowa im. Marszalka Józefa Piłsudskiego w Drobinie  przystąpiły do udziału w międzynarodowym projekcie  „START THE CHANGE! Działaj lokalnie, zmieniaj globalnie” pod patronatem  AMNESTY INTERNATIONAL.

Projekt ma na celu wyposażenie edukatorów oraz młodzieży w wiedzę i umiejętności umożliwiające zrozumienie globalnych współzależności, migracji oraz własnej roli i odpowiedzialności za działania na rzecz zrównoważonego rozwoju i praw człowieka.

GALERIA

 

Więcej…
 
BAL WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH PDF Drukuj Email

29 października już po raz trzeci odbył się w naszej szkole „BAL WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH” poprowadzony przez panie katechetki: Małgorzatę Plebaniak i Jolantę Grzelak. Celem balu było ukazanie prawdziwej radości człowieka, który ma nadzieję, by po śmierci znaleźć się w Niebie. Dzieci klas I - III oprócz chrześcijańskich tańców i zabawy miały możliwość poznania  wybranych przez siebie świętych,  których stroje przygotowały. Bal zakończył się słodką niespodzianką dla wszystkich uczestników.

GALERIA

 
TYDZIEŃ DOBREGO CHLEBA PDF Drukuj Email

W naszej szkole od kilku lat przypominamy, jak wielką wartością jest chleb, zwłaszcza ten wypiekany samodzielnie na zakwasie. W Tygodniu dobrego chleba celebrowaliśmy wspólnie każdy kęs przygotowany (mistrzostwo świata!) przez pp. Ewę i Pawła Szelągiewiczów.

GALERIA

Więcej…
 
KALEJDOSKOP MUZYKI POLSKIEJ PDF Drukuj Email

W dniu 25.10.2018 r. odbył się koncert pt. „KALEJDOSKOP Muzyki Polskiej”.  Pedagodzy oraz uczniowie Społecznej Szkoły Muzycznej II st. w Sierpcu zaprezentowali przed naszymi uczniami pieśni patriotyczne, utwory kompozytorów polskich oraz przeboje muzyki polskiej.

GALERIA

 
Więcej artykułów…
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 4 z 58
 

LOGO SZKOŁY

pobierz

Godziny lekcyjne

  1. 800 - 845
  2. 855 - 940
  3. 950 - 1035
  4. 1040 - 1125
  5. 1150 - 1235
  6. 1250 - 1335
  7. 1345 - 1430
  8. 1435 - 1520
  9. 1525 - 1610

LogowanieGościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 26 gości