WZOROWA ŁAZIENKA PDF Drukuj Email

Nasza szkoła bierze udział w akcji Wzorowa Łazienka 2017.

Zachęcamy do głosowania na prace uczniów naszej szkoły poprzez link:  https://www.wzorowalazienka.pl/galeria/5808

 
TYDZIEŃ DOBREGO CHLEBA I ZDROWEGO STYLU ŻYCIA – MARZENIA I… ZUMBA PDF Drukuj Email

Po degustacji pysznego chleba na zakwasie nadszedł czas na kolejne działania, by zadbać o stan ciała i ducha. O tym, jak ważne jest pielęgnowanie w sobie marzeń i realizowanie powziętych postanowień, rozmawiali uczniowie klasy IIIa SP. Przy okazji okazało się, że dziewczęta też marzą o kopaniu piłki czy wspinaczce, nie ustępując sprawnością fizyczną chłopcom.

 

Więcej…
 
TYDZIEŃ DOBREGO CHLEBA I ZDROWEGO STYLU ŻYCIA PDF Drukuj Email

Cyprian Kamil Norwid pisał o naszej ojczyźnie, że jest miejscem, w którym kruszynę chleba podnosi się z ziemi z szacunku dla darów Nieba. Od jakiegoś czasu żyjemy jednak zbyt lekkomyślnie, bo przestajemy dbać o ten powszedni - w najlepszym tego słowa znaczeniu - pokarm.

W naszej szkole od kilku lat przypominamy, jak wielką wartością jest chleb, zwłaszcza ten wypiekany samodzielnie na zakwasie.

 

Więcej…
 
HISTORIA REPREZENTACJI POLSKI 1977-2017 PDF Drukuj Email

W dniu 12 października w Szkole Podstawowej w Drobinie miało miejsce spotkanie z Panem Zbigniewem Pawłowskim - trenerem i autorem książek o tematyce sportowej, a przede wszystkim pasjonatem sportu. Na spotkaniu zaprezentowane zostały koszulki reprezentacji Polski w piłce nożnej od roku 1977 i omówiona historia związana z najważniejszymi sukcesami polskich piłkarzy.

Największym zainteresowanie cieszyły się oczywiście koszulki aktualnych reprezentantów, którzy kilka dni wcześniej wywalczyli awans do Mistrzostw Świata w piłce nożnej w Rosji, czyli Arkadiusza Milika i Roberta Lewandowskiego.

 

Więcej…
 
OTWARTY DZIEŃ CZYTANIA CHORYM DZIECIOM PDF Drukuj Email

W dniu 18 października 2017 roku uczennice z oddziału integracyjnego klasy VIa: Julia Mikołajczyk, Wiktoria Marcinkowska i Aleksandra Milewska z panią wicedyrektor Leną Wójcik i panią Małgorzatą Mielczarską – Szmidt uczestniczyły w Drugim Otwartym Dniu Czytania Chorym Dzieciom, podopiecznym Fundacji Odzyskać Radość. Bardzo dziękujemy za niezapomniane chwile i wspólnie spędzony czas z chorymi dziećmi. Dziękujemy za zaproszenie pani dyrektor – Marcie Samoraj.

Więcej…
 
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ PDF Drukuj Email

W dniu 13 października odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie klasy IVc i Va Szkoły Podstawowej w Drobinie zaprezentowali program artystyczny przygotowany przez p. Katarzynę Czajkę, p. Monikę Mikołajewską oraz p.  Magdalenę Cecelską. O oprawę muzyczną zadbał p. Paweł Sosiński. W akademii uczestniczyli również uczniowie oraz grono pedagogiczne Szkoły Podstawowej im. prof. arch. Stanisława Marzyńskiego w Rogotwórsku wraz z Dyrektorem Waldemarem Grodkiewiczem. Uczniowie z Rogotwórska  również zaprezentowali materiał artystyczny z tej okazji.

Nasi uczniowie zaprezentowali się ze swoim programem także podczas uroczystości głównych z udziałem uczniów oraz obecnych i byłych nauczycieli i pracowników szkoły.

 

GALERIA

 
ŚLUBOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW PDF Drukuj Email

W dniu 13 października 2017r. w Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Drobinie odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych:

I a - wychowawca p. Elżbieta Ogrodzińska

I b - wychowawca p. Katarzyna Romanowska

I c - wychowawca p. Olga Skierska.

Ceremonii przewodniczył Dyrektor Szkoły p. Bogdan Banaszczak, który dokonał aktu zaślubin dzieci ze szkołą. Podczas uroczystości obecni byli również: Pani wicedyrektor Lena Wójcik, Ksiądz Andrzej Kucharczyk oraz rodzice uczniów klas pierwszych.

Gratulujemy i życzymy wielu sukcesów.

 

GALERIA

 
NOWI PRZEDSTAWICIELE WŁADZ UCZNIOWSKICH WYBRANI PDF Drukuj Email

W dniach 10-11 października 2017r. odbyły się wybory do Samorządów Uczniowskich Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Drobinie oraz wybory na opiekunów SU. Nad bezpieczeństwem oraz prawidłowością wyborów czuwały specjalnie powołane Komisje Wyborcze.

Więcej…
 
UROCZYSTOŚCI SZKOLNE Z OKAZJI ŚWIĘTA KEN PDF Drukuj Email

W związku ze świętem Dnia Edukacji Narodowej w dniu 13 października 2017r.
w naszej szkole odbędą się następujące uroczystości:

 • 8.30 - Ślubowanie klas I
 • 9.45 - Akademia z okazji Dnia Nauczyciela
 • 13.00 - uroczystości główne z okazji święta Komisji Edukacji Narodowej
 
ZMIANA ORGANIZACJI ZAJĘĆ W DNIU 13 PAŹDZIERNIKA 2017r. PDF Drukuj Email

W dniu 13 października odbędą się w naszej szkole uroczystości związane z obchodami Dnia Edukacji Narodowej. W związku z powyższym, zgodnie z Zarządzeniem Dyrektora Szkoły, plan zajęć i przerw międzylekcyjnych w tym dniu wygląda następująco:

godz. lekcyjna czas trwania lekcji
1. 8:00 - 8.30
2. 8:35 - 9:05
3. 9:10 - 9:40
4. 9:45 - 10:15
5. 10:30 - 11:00
6. 11:30 - 12:00
7. 12:05 - 12:35
8. uczniowie zwolnieni do domu

 

Wraz ze zmianą organizacji zajęć zmienia się rozkład jazdy autobusów szkolnych: 

Więcej…
 
OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA PDF Drukuj Email

29 września   nasza szkoła włączyła się w obchody Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania. Święto to zostało ustanowione w 2001r. w rocznicę urodzin poetki Janiny Porazińskiej. Celem uroczystości jest propagowanie czytelnictwa wśród dzieci, młodzieży i dorosłych.

W harmonogramie szkolnych obchodów znalazło się głośne  czytanie na sali gimnastycznej wierszy Jana Brzechwy dla uczniów klas I- V SP oraz prezentacja fragmentów „Pana Tadeusza” A. Mickiewicza dla młodzieży z klas VI i VII SP oraz II i III gimnazjum.

Wśród  propagatorów twórczości Brzechwy i Mickiewicza znaleźli się uczniowie, rodzice  i nauczyciele, którzy ramię w ramię zachęcali do rozwijania w sobie pasji czytelniczej. Oto nasi wykonawcy utworów dla młodszych odbiorców:

GALERIA

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 3 z 43
 

Godziny lekcyjne

 1. 800 - 845
 2. 855 - 940
 3. 945 - 1030
 4. 1045 - 1130
 5. 1150 - 1235
 6. 1250 - 1335
 7. 1345 - 1430
 8. 1435 - 1520
 9. 1525 - 1610

LogowanieGościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 18 gości