FESTYN SIATKARSKI Z MAŁGORZATĄ GLINKĄ PDF Drukuj Email

28 października uczniowie naszej szkoły, którzy trenują siatkówkę, zostały zaproszone na Festyn Siatkarski z Małgorzatą Glinką – dwukrotną mistrzynią Europy w piłce siatkowej. Od godziny 10.00  rozpoczęła się pokazowa rozgrzewka prowadzona przez Małgorzatę Glinkę, po której odbył się turniej piłki siatkowej. W turnieju udział wzięły 4 nasze drużyny. Dziewczęta z Drobina w kategorii „3” siatkarskich zajęły 2. i 4.  miejsce, a  w kategorii „2” siatkarskich 5. i 6. miejsce na 12 drużyn. Gośćmi specjalnymi byli: prezydent Płocka pan Andrzej Nowakowski oraz prezesi klubu MUKS Volley Płock.

GALERIA

 
BAL WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH PDF Drukuj Email

26 października do naszej szkoły przybyły nietuzinkowe osoby. Wśród przebranych uczniów klas I-V Szkoły Podstawowej oraz zaproszonych uczniów ze Szkoły Podstawowej w Rogotwórsku gościliśmy między innymi św. Maryję, św. Faustynę, św. Barbarę patronkę górników, Biskupa, Joannę d`Arc oraz całe grono roześmianych Aniołów.

Więcej…
 
ŚLADAMI JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO PDF Drukuj Email

25 października 70 uczniów naszej szkoły pojechało na wycieczkę do Warszawy. Temat wyjazdu i myśl przewodnia brzmiała ,,Śladami Józefa Piłsudskiego”.  Głównym celem wycieczki była wizyta w Muzeum Wojska Polskiego, gdzie pod okiem przewodnika dzieci zapoznały się z historią Wojska Polskiego. Mogły obejrzeć broń, umundurowanie oraz ciężki sprzęt wojskowy. Kolejnym punktem była wizyta pod Grobem Nieznanego Żołnierza, skąd po krótkiej modlitwie udaliśmy się na plac Piłsudskiego pod pomnik naszego patrona.

Więcej…
 
JESTEŚ WIDOCZNY, JESTEŚ BEZPIECZNY PDF Drukuj Email

24 października 2017r. uczniowie klas pierwszych szkoły podstawowej uczestniczyli w kampanii społecznej „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny!”, której patronuje Adam Struzik – Marszałek Województwa Mazowieckiego. Była to wspaniała okazja, aby przypomnieć naszym podopiecznym o zasadach bezpieczeństwa.

Na zakończenie spotkania każdy uczeń otrzymał zestaw odblaskowy.

GALERIA

 
INFORMACJA PDF Drukuj Email

W czwartek, 26 października,  między godziną 15:00 a 16:00

zapraszamy chętnych uczniów

do pomocy przy pracach porządkowych w szkolnym ogródku.

Prosimy o odpowiedni strój. Rękawice zapewniamy Uśmiech

Jeśli będzie padał deszcz prace nie odbędą się.

Zapraszamy

Opiekunowie

 
WZOROWA ŁAZIENKA PDF Drukuj Email

Nasza szkoła bierze udział w akcji Wzorowa Łazienka 2017.

Zachęcamy do głosowania na prace uczniów naszej szkoły poprzez link:  https://www.wzorowalazienka.pl/galeria/5808

 
TYDZIEŃ DOBREGO CHLEBA I ZDROWEGO STYLU ŻYCIA – MARZENIA I… ZUMBA PDF Drukuj Email

Po degustacji pysznego chleba na zakwasie nadszedł czas na kolejne działania, by zadbać o stan ciała i ducha. O tym, jak ważne jest pielęgnowanie w sobie marzeń i realizowanie powziętych postanowień, rozmawiali uczniowie klasy IIIa SP. Przy okazji okazało się, że dziewczęta też marzą o kopaniu piłki czy wspinaczce, nie ustępując sprawnością fizyczną chłopcom.

 

Więcej…
 
TYDZIEŃ DOBREGO CHLEBA I ZDROWEGO STYLU ŻYCIA PDF Drukuj Email

Cyprian Kamil Norwid pisał o naszej ojczyźnie, że jest miejscem, w którym kruszynę chleba podnosi się z ziemi z szacunku dla darów Nieba. Od jakiegoś czasu żyjemy jednak zbyt lekkomyślnie, bo przestajemy dbać o ten powszedni - w najlepszym tego słowa znaczeniu - pokarm.

W naszej szkole od kilku lat przypominamy, jak wielką wartością jest chleb, zwłaszcza ten wypiekany samodzielnie na zakwasie.

 

Więcej…
 
HISTORIA REPREZENTACJI POLSKI 1977-2017 PDF Drukuj Email

W dniu 12 października w Szkole Podstawowej w Drobinie miało miejsce spotkanie z Panem Zbigniewem Pawłowskim - trenerem i autorem książek o tematyce sportowej, a przede wszystkim pasjonatem sportu. Na spotkaniu zaprezentowane zostały koszulki reprezentacji Polski w piłce nożnej od roku 1977 i omówiona historia związana z najważniejszymi sukcesami polskich piłkarzy.

Największym zainteresowanie cieszyły się oczywiście koszulki aktualnych reprezentantów, którzy kilka dni wcześniej wywalczyli awans do Mistrzostw Świata w piłce nożnej w Rosji, czyli Arkadiusza Milika i Roberta Lewandowskiego.

 

Więcej…
 
OTWARTY DZIEŃ CZYTANIA CHORYM DZIECIOM PDF Drukuj Email

W dniu 18 października 2017 roku uczennice z oddziału integracyjnego klasy VIa: Julia Mikołajczyk, Wiktoria Marcinkowska i Aleksandra Milewska z panią wicedyrektor Leną Wójcik i panią Małgorzatą Mielczarską – Szmidt uczestniczyły w Drugim Otwartym Dniu Czytania Chorym Dzieciom, podopiecznym Fundacji Odzyskać Radość. Bardzo dziękujemy za niezapomniane chwile i wspólnie spędzony czas z chorymi dziećmi. Dziękujemy za zaproszenie pani dyrektor – Marcie Samoraj.

Więcej…
 
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ PDF Drukuj Email

W dniu 13 października odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie klasy IVc i Va Szkoły Podstawowej w Drobinie zaprezentowali program artystyczny przygotowany przez p. Katarzynę Czajkę, p. Monikę Mikołajewską oraz p.  Magdalenę Cecelską. O oprawę muzyczną zadbał p. Paweł Sosiński. W akademii uczestniczyli również uczniowie oraz grono pedagogiczne Szkoły Podstawowej im. prof. arch. Stanisława Marzyńskiego w Rogotwórsku wraz z Dyrektorem Waldemarem Grodkiewiczem. Uczniowie z Rogotwórska  również zaprezentowali materiał artystyczny z tej okazji.

Nasi uczniowie zaprezentowali się ze swoim programem także podczas uroczystości głównych z udziałem uczniów oraz obecnych i byłych nauczycieli i pracowników szkoły.

 

GALERIA

 
Więcej artykułów…
«pierwszapoprzednia11121314151617181920następnaostatnia»

Strona 11 z 52
 

LOGO SZKOŁY

pobierz

Godziny lekcyjne

  1. 800 - 845
  2. 855 - 940
  3. 950 - 1035
  4. 1040 - 1125
  5. 1150 - 1235
  6. 1250 - 1335
  7. 1345 - 1430
  8. 1435 - 1520
  9. 1525 - 1610

LogowanieGościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 87 gości