TAŃCE, HULANKI, SWAWOLA… PODCZAS PRZERW PDF Drukuj Email

AKCJA KWIECIEŃ MIESIĄCEM KULTURY ZDROWOTNEJ

Choć nagłówek informacji mógł dla kogoś zabrzmieć groźnie, został zaczerpnięty z ballady „Pani Twardowska” A. Mickiewicza, a w naszych szkolnych realiach oznaczał wspaniałe zabawy taneczne podczas długich przerw. Przez tydzień członkowie PaT- u spotykali się ze społecznością szkolną na sali gimnastycznej, by bawić się wspólnie przy dźwiękach belgijki i tańca kowbojskiego.

GALERIA

Więcej…
 
NIE BĄDŹ ZIELONY W TEMACIE AUTYZMU - AKCJA KWIECIEŃ MIESIĄCEM KULTURY ZDROWOTNEJ PDF Drukuj Email

Od wielu lat Fundacja SYNAPSIS oraz wspierające ją organizacje angażują się w obchody Światowego Dnia Wiedzy na Temat Autyzmu. Ponieważ dzień ten przypada na 2 kwietnia, doskonale wpisuje się w termin oraz w  idee naszej szkolnej akcji „Kwiecień miesiącem kultury zdrowotnej”. Zgodnie z tegorocznym hasłem obchodów- „Nie bądź zielony w temacie autyzmu, zaświeć się na niebiesko”-członkowie SKW „Otwarte Serca” oraz PaTPORTU  Drobin przygotowali gazetkę i ulotki tematyczne, oglądali spoty społeczne „Autyzm wprowadza zmysły w błąd” oraz zachęcali społeczność szkoły do ubrania się na niebiesko i do wykonania wspólnego zdjęcia.

GALERIA

Więcej…
 
KONKURS MATEMATYCZNY PDF Drukuj Email

24 kwietnia 2018 roku w Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Drobinie odbył się Międzyszkolny Konkurs Matematyczny dla uczniów klas siódmych szkoły podstawowej. Konkurs ma  zasięg międzygminny. Wzięły  w nim udział szkoły z: Rogotwórska, Łęga Probostwa, Nowej Góry i Drobina. Uczniowie rywalizowali między sobą rozwiązując 25 zadań testowych. W rezultacie wyłoniono 3 uczniów z najwyższymi wynikami. Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe, przybory piśmiennicze oraz statuetki w całości ufundowane przez Radę Rodziców Szkoły Podstawowej w Drobinie.

GALERIA

Więcej…
 
PODZIĘKOWANIE PDF Drukuj Email

Serdecznie dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniu posiłków dla uczniów zdających egzamin gimnazjalny. Dzięki Państwa zaangażowaniu nasi uczniowie mogli się wspólnie posilić i zregenerować siły.

 

Dyrektor Bogdan Banaszczak

Wicedyrektor Lena Wójcik

Wicedyrektor Elżbieta Orłowska

GALERIA

 
EGZAMIN GIMNAZJALNY PDF Drukuj Email

W dniach 18-20.04.2018r. w naszej szkole odbyły się egzaminy gimnazjalne. W pierwszym dniu młodzież pisała część humanistyczną, w drugim matematyczno-przyrodniczą, a w trzecim języki obce. Do egzaminu przystąpiło 58 uczniów.

 

GALERIA

 
KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA PDF Drukuj Email

16 kwietnia  odbyła się X jubileuszowa edycja Konkursu Pięknego Czytania pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego Pana Adama Struzika. Patronat medialny nad konkursem objęli Tygodnik Płocki, PetroNews Płock oraz Radio RPL FM. Do udziału w konkursie zaprosiła nas Biblioteka Pedagogiczna w Płocku – główny Organizator, a także Filia nr 3 Książnicy Płockiej oraz Zespół Szkół Nr 3 w Płocku.

Do konkursu przystąpiła nasza uczennica Wiktoria Brodel z klasy VI b, która zaprezentowała się perfekcyjnie.

Więcej…
 
MIĘDZYPOWIATOWE ZAWODY W MINI SIATKÓWCE "4" PDF Drukuj Email

W dniu 10.04.2018 roku dziewczynki z naszej szkoły pojechały do Płocka na zawody międzypowiatowe w mini siatkówce „4”. W zawodach wzięły udział 4 zespoły: Mistrz miasta Płock - szkoła nr 23, mistrz powiatu gostynińskiego – Szkoła Podstawowa z Gostynina, mistrz powiatu sierpeckiego - szkoła ze  Szczutowa i  mistrz powiatu płockiego - Szkoła Podstawowa z Drobina. Mecze odbywały się systemem „Każdy z każdym”. Dziewczęta z Drobina przegrały z Płockiem pierwszy mecz i wygrały dwa pozostałe co dało im drugie miejsce w międzypowiecie.

GALERIA

 

Więcej…
 
OJCZYZNA W POEZJI - konkurs recytatorski PDF Drukuj Email

8 kwietnia 2018 roku odbył się finał Szkolnego Konkursu Recytatorskiego „Ojczyzna w poezji”. Swoje umiejętności zaprezentowali zwycięzcy eliminacji klasowych. Uczniowie wystąpili z następującym repertuarze: kl. I-III zaprezentowały wiersz „Trzy Symbole Narodowe” Agaty Dziechciarczyk, kl. IV-VI - „Taki kraj” Jana Pietrzaka, a kl. VII i II gimnazjum wyrecytowały „Te polskie Sierpnie” Marka Gajowniczka.

Członkowie jury (I. Turkowska, L. Wójcik. A. Rokicka) z zachwytem wysłuchali uczniowskich interpretacji. Dzieci zaprezentowały bardzo wysoki i wyrównany poziom. Jest to z pewnością zasługa zarówno samych uczestników, jak i przygotowujących ich nauczycieli.

Więcej…
 
RODZINNY KONKURS PLASTYCZNY PDF Drukuj Email

W dniu 26 marca komisja konkursowa wyłoniła laureatów Rodzinnego Konkursu Plastycznego pt. „Zróbmy razem pisankę”.

Prace przyniesione przez uczniów, a wykonane przy pomocy rodziny przerosły najśmielsze wyobrażenia organizatorów. Każda pisanka jest dziełem sztuki. Pomysłowość, bogactwo użytych materiałów oraz przepiękna, wiosenna kolorystyka świadczy o ogromnym zaangażowaniu i wielogodzinnej pracy wielu rodzin.

GALERIA

Laureaci konkursu:

Więcej…
 
MISTERIUM MĘKI PAŃSKIEJ PDF Drukuj Email

GALERIA

 
POWIATOWE ZAWODY W PIŁCE RĘCZNEJ PDF Drukuj Email

W dniu 22.03.20118 r. dziewczynki ze Szkoły Podstawowej w Drobinie pojechały do Łącka na powiatowe zawody w piłce ręcznej.  Były to nasze pierwsze tak poważne zawody w tej dyscyplinie. Jednak po wygranych rozgrywkach gminnych z Łęgiem i Rogotwórskiem byliśmy pełni optymizmu. W zawodach wzięło udział 6 szkół:  Drobin, Słubice, Radzanowo, Stara Biała,  Gąbin,  Nowe Miszewo.

DYPLOM

Więcej…
 
Więcej artykułów…
«pierwszapoprzednia11121314151617181920następnaostatnia»

Strona 11 z 58
 

LOGO SZKOŁY

pobierz

Godziny lekcyjne

  1. 800 - 845
  2. 855 - 940
  3. 950 - 1035
  4. 1040 - 1125
  5. 1150 - 1235
  6. 1250 - 1335
  7. 1345 - 1430
  8. 1435 - 1520
  9. 1525 - 1610

LogowanieGościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 41 gości