1 MARCA- DZIEŃ WALKI Z OTYŁOŚCIĄ PDF Drukuj Email

Osoby, które znają opowieść  o sierotce Marysi, z pewnością pamiętają przebiegłego i łakomego lisa Sadełko- pogromcę gąsek. Wątpliwe jest jednak, czy ktokolwiek z nas chciałby zapracować sobie na taki przydomek...  Z tego właśnie powodu w Dniu Walki z Otyłością pielęgniarka szkolna p. Ewa Ostrowska we współpracy z młodzieżową grupą PaTPORT- u Drobin przeprowadziła akcję mierzenia, ważenia oraz wyliczania współczynnika BMI (Body Mass Index służy oszacowaniu, czy waga ciała jest prawidłowa; to narzędzie, które pozwala zorientować się, czy nasza dieta oraz styl życia są właściwe, a także czy powinniśmy udać się do specjalisty z prośbą o pomoc).

GALERIA

Więcej…
 
NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH PDF Drukuj Email

W dniu 01.03.2018r. delegacja naszej szkoły uczestniczyła w uroczystościach w Łęgu Probostwie zorganizowanych w Narodowym Dniu Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” – polskim święcie państwowym. Po modlitwie w czasie Mszy św. złożyła kwiaty pod pamiątkową tablicą.

Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” poświęcony został upamiętnieniu żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia po II wojnie światowej.  Święto nie jest dniem wolnym od pracy. Ustanowione zostało w 2011 roku.

Więcej…
 
SPOTKANIE RODZICÓW Z DORADCAMI ZAWODOWYMI PDF Drukuj Email

W dniu 27 lutego 2018r.  o godz.16.00 w Sali konferencyjnej naszej szkoły odbyło się spotkanie rodziców uczniów klas III gimnazjum z Wicedyrektorem Szkoły. Podczas spotkania zostały omówione kwestie związane z przebiegiem egzaminu gimnazjalnego 2018 r. Dodatkowo w spotkaniu  uczestniczyło dwóch doradców zawodowych z Wojewódzkiego Urzędu Pracy, którzy poruszyli tematykę świadomego planowania kariery zawodowej przez młodych ludzi, w tym także wyboru szkoły po zakończeniu edukacji.

Rodzice, którzy będą chcieli uzyskać więcej informacji mogą kontaktować się z doradcami  telefonicznie pod numerem telefonu (24) 2640375 i drogą elektroniczną: e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 
DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO PDF Drukuj Email

„Mowa nasza, nasz język jest naszym największym skarbem kulturalnym.

Broniąc go, bronimy samej istoty naszej kultury.”

J.Iwaszkiewicz


21 lutego 2018r. - Dzień Języka Ojczystego obchodzony był w naszej szkole po raz pierwszy.

Więcej…
 
TŁUSTY CZWARTEK - MNIAM, MNIAM… PDF Drukuj Email

PaTPORT Drobin nie próżnuje i lubi dokarmiać innych. Liczne pochwały na temat naszych babeczek urodzinowych i pierniczków sprzedawanych podczas Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy sprawiły, że grupa postanowiła wziąć się za poważniejsze wypieki. Wykorzystując tradycję Tłustego Czwartku, zachęciliśmy społeczność szkolną do wspólnego świętowania.  Pączki, faworki, ciasta i inne smakołyki upieczone przez członkinie PaT-u zniknęły ze stoiska błyskawicznie. Mamy nadzieję, że to nie jest nasza ostatnia akcja kulinarna- wszystkie zbędne kalorie będziemy spalać, tańcząc na przerwach belgijkę po zakończeniu Wielkiego Postu. Już teraz serdecznie zapraszamy do zabawy.

GALERIA

 
POCZTA WALENTYNKOWA PDF Drukuj Email

W dniu 14 lutego 2018 z okazji Święta Zakochanych Samorządy Uczniowskie zorganizowały pocztę walentynkową.  Każdy uczeń mógł wysłać przygotowaną własnoręcznie lub przez przedstawicieli SU walentynkę do osoby, którą darzy szczególną sympatią. Tajemniczy  wielbiciele wysyłali walentynki nie tylko do swoich obiektów westchnień, ale również do przyjaciół, koleżanek,
a nawet nauczycieli.

GALERIA

 
DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU PDF Drukuj Email

Z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu, który co roku przypada w miesiącu lutym, w naszej szkole podjęto szereg działań, mających na celu uświadomienie dzieciom i młodzieży zagrożeń, jakie czyhają na nie w sieci oraz ich konsekwencji, a także propagowanie zachowań cechujących się wysoką ostrożnością, rozwagą i kulturą w sieci. Koordynatorami działań były nauczycielki informatyki: Edyta Reda i Kinga Czernik.

Dla najmłodszych uczniów naszej szkoły zorganizowany został konkurs plastyczny „Bezpieczny Internet”. Prace konkursowe utworzyły piękną wystawę zdobiącą hall budynku B. Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie otrzymali pamiątkowe dyplomy, a autorzy najciekawszych i najpiękniejszych – nagrody.

GALERIA

Więcej…
 
DZIEŃ BABCI I DZIADKA PDF Drukuj Email

W dniu 12.02.2018 r.  w Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Drobinie odbyła się niecodzienna uroczystość- „Dzień Babci i Dziadka”. Akademię dla swoich babć i dziadków przygotowali uczniowie klas I-III ze swoimi wychowawcami. Były wiersze, piosenki, tańce, gry na instrumencie oraz słodki poczęstunek. Dziadkowie byli zachwyceni występami swoich wnucząt. Uroczystość  przebiegała w przemiłej atmosferze. Organizatorkami tego przedsięwzięcia były nauczycielki nauczania początkowego: p. Katarzyna Romanowska, p. Elżbieta Ogrodzińska i p. Sylwie Breńska Piekut.

GALERIA

 
BAL KARNAWAŁOWY PDF Drukuj Email

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale...  Bal karnawałowy dla uczniów to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości.

W dniu 12 lutego nasza szkoła była pełna księżniczek, motylków, piratów oraz innych postaci z bajek i baśni. Wszystkie dzieci Szkoły Podstawowej klas I-III uczestniczyły w balu karnawałowym. Oprócz zabaw tanecznych i muzycznych nie zabrakło konkursów. Podczas zabawy uczniowie mieli także możliwość wykonania sesji karnawałowej.

Wszystkim uczniom pragniemy podziękować za udział i wspólną zabawę, a w szczególności tym, którzy tak pięknie reprezentowali swoje stroje karnawałowe.

GRAFIKA

Organizatorzy: Małgorzata Lasocka, Olga Skierska

 

 
ZAWODY POWIATOWE W PIŁCE NOŻNEJ DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW PDF Drukuj Email

W dniu 11.01.2018r. na hali sportowej w Drobinie odbyły się rejonowe zawody w piłce nożnej dziewcząt i chłopców ze szkół podstawowych.

Dziewczynki z Drobina zajęły 2 miejsce i awansowały do zawodów powiatowych ze Szkołą Podstawową ze Starej Białej . Chłopcy z Drobina również zajęli 2 miejsce i awansowali do powiatu ze szkołą z Siecienia. Kolejny etap zawodów czyli powiat dziewczynki rozegrały 31.01.2018 r. w hali sportowej w Starej Białej. Spotkały się tam  cztery drużyny.:  Drobin, Stara Biała, Łąck i Słubice. Nasza drużyna wygrała dwa mecze i przegrała w finale 0: 1 z gospodarzami, ostatecznie zajmując 2 miejsce w powiecie.

 

Więcej…
 
MODERNIZACJA OŚWIETLENIA PDF Drukuj Email

 
Więcej artykułów…
«pierwszapoprzednia11121314151617181920następnaostatnia»

Strona 11 z 56
 

LOGO SZKOŁY

pobierz

Godziny lekcyjne

  1. 800 - 845
  2. 855 - 940
  3. 950 - 1035
  4. 1040 - 1125
  5. 1150 - 1235
  6. 1250 - 1335
  7. 1345 - 1430
  8. 1435 - 1520
  9. 1525 - 1610

LogowanieGościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 24 gości