HARMONOGRAM DZIAŁAŃ W ZESPOLE SZKÓŁ W DROBINIE związanych z ustanowieniem przez Sejm RP roku 2017 Rokiem Marszałka Józefa Piłsudskiego PDF Drukuj Email

 

W związku z tym, że patronem naszej szkoły jest Marszałek Józef Piłsudski postanowiliśmy uczcić rok 2017 różnorodnymi przedsięwzięciami. Celem tych działań jest  bezpośredni i świadomy sposób doświadczenia przez  uczniów  czym jest patriotyzm.  Wpisują się one w jedno z głównych zadań szkoły tj. budowanie postaw patriotycznych.

Więcej…
 
REGIONALNY KONKURS RECYTATORSKI PDF Drukuj Email

W dniu 28 marca 2017 roku dwoje uczniów klas IV-VI: Julia Skierkowska kl. Va oraz Mateusz Jędrzejewski kl. IVb wzięli udział w Regionalnym Konkursie Recytatorskim Poezji Współczesnej Kazimiery Iłłakowiczówny organizowanym przez Zespół Szkół w Nowej Górze. Nasi młodzi recytatorzy znakomicie się zaprezentowali zdobywając uznanie Jury. Julia zajęła II miejsce, a Mateusz otrzymał wyróżnienie.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 
MIĘDZYSZKOLNY KONKURS MATEMATYCZNY PDF Drukuj Email

W dniu 5 kwietnia 2017 roku uczniowie z klas szóstych: Natalia Rokicka, Mateusz Ciski i Michał Stołowski wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym ''Rachmistrz'' organizowanym przez  Szkołę Podstawową im. Zbigniewa Dłużniewskiego w Nowej Górze.

W ostatecznych zmaganiach wyróżnienie zdobyli Mateusz i Michał.

Całej trójce serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów matematycznych.

 

 
KLASA SPORTOWA PDF Drukuj Email

 
CERTYFIKAT PDF Drukuj Email

Zespół Szkół w Drobinie otrzymał Certyfikat VII Edycji  Programu Insta.Ling dla szkół  - Certyfikat Jakości Kształcenia Języków - przyznany w uznaniu skutecznego wykorzystania innowacyjnego systemu optymalizacji nauki słownictwa Insta.Ling w semestrze zimowym roku szkolnego 2016/2017.

CERTYFIKAT

 
INFORMACJA PDF Drukuj Email

KOMUNIKAT

dotyczący spraw organizacyjnych dniu 31 marca 2017 r. w związku ze strajkiem pracowników w Zespole Szkół w Drobinie.

W dniu strajku szkoła organizuje zajęcia opiekuńcze.

Nauczycielom nie biorącym udziału w strajku przydziela się następujące zadania:

Dowóz dzieci odbywa się zgodnie z planem piątkowym. Odbiór przy autobusach - pani Grażyna Zielińska. Odwóz dzieci planowany jest zgodnie z rozkładem. Do godziny 9.00 dziećmi ze szkoły podstawowej zajmuje się pani Katarzyna Affek – dzieci przebywają na sali konferencyjnej. Do godziny 9.00 uczniami z gimnazjum zajmuje się pani Alina Marcinkowska-Racka – uczniowie przebywają w świetlicy (w przypadku większej ilości uczniów do opieki zostaną zadysponowane dodatkowe osoby).

Godz.9.00 – podział na grupy wszystkich przybyłych uczniów (w porozumieniu z wicedyrektorami)

9.00-11.00 - Pracownie komputerowe – gry (Hanna Szymańska, Małgorzata Plebaniak, Jolanta Grzelak, Grażyna Zielińska, Katarzyna Affek).

11.00-13.00 - Sala gimnastyczna - zajęcia sportowe (Kamila Orzeł, Maria Mirgos, Małgorzata Plebaniak, Grażyna Zielińska, Alina Marcinkowska-Racka)

13.00-15.00 - Sala konferencyjna - filmy (Kamila Orzeł, Grażyna Zielińska, Alina Marcinkowska-Racka)

W zależności od liczebności uczniów do opieki mogą być przypisane osoby strajkujące wyznaczone przez Komitet Strajkowy.

Uczniowie którzy chcą zachować 100% frekwencję muszą być w tym dniu w szkole.

W dniu strajku dopuszcza się możliwość zmiany harmonogramu w zależności od potrzeb.

 
WIOSENNE POTYCZKI SPORTOWE PDF Drukuj Email

Dnia 21 marca 2017 r. uczniowie z kl. I-III Szkoły Podstawowej powitali wiosnę na sportowo. W turnieju wzięli udział także uczniowie ze szkół podstawowych w Łęgu Probostwie, Cieszewie, Rogotwórsku. Tego typu turniej odbył się już po raz trzeci. Młodzi sportowcy świetnie się bawili. Na koniec spotkali się na słodkim poczęstunku, którego sponsorami były dwie duże cukiernie: Polcorn z Ciechocinka oraz Hortex Płock i p. Remigiusz Morawski prezes stacji Statoil w Drobinie, Starosta Powiatu Płockiego oraz Marszałek województwa mazowieckiego.

Więcej…
 
ZAPROSZENIE NA PRZEDŚWIĄTECZNY KIERMASZ KSIĄŻEK W BIBLIOTECE SZKOLNEJ. PDF Drukuj Email

Serdecznie zapraszam Rodziców, Nauczycieli,
Pracowników szkoły i Uczniów na kiermasz książek,
który odbędzie się  już od 23 marca 2017 r.

W ofercie znajdują się: słowniki, encyklopedie, bajki, baśnie, wierszyki, legendy, wielkanocne kolorowanki, poradniki.
Książki zostały dostarczone do szkoły przez Księgarnię  i Hurtownię Taniej Książki z siedzibą w Tuliszkowie.

Dochód uzyskany z kiermaszu wzbogaci bibliotekę szkolną o nowe pozycje książkowe.

Zapraszam do wzięcia udziału w tej akcji!

Anna Wierzbicka

 
DZIENNIK ELEKTRONICZNY PDF Drukuj Email

Drodzy Państwo.

Mając na uwadze dobro i bezpieczeństwo Uczniów, nasza szkoła w porozumieniu z Organem Prowadzącym wdraża dziennik elektroniczny LIBRUS Synergia, który umożliwi Państwu bieżącą kontrolę frekwencji i postępów w nauce dzieci. Za pomocą systemu każdy Rodzic/Opiekun prawny będzie mógł korespondować z dowolnym Nauczycielem, sprawdzać czy dziecko uczestniczy w zajęciach oraz jakie otrzymuje oceny. Wystarczy zalogować się na swoje konto przez stronę https://synergia.librus.pl wpisując LOGIN i HASŁO (system rozpoznaje wielkość liter). Wymiana informacji z Wychowawcą nie wymaga konfigurowania skrzynek pocztowych lub wypełniania skomplikowanych formularzy. Dane o ocenach i frekwencji są przedstawiane w postaci zestawień oraz aktualizowane na bieżąco przez Nauczycieli.

W związku z tym zapraszam Państwa na krótkie szkolenie, które odbędzie się 28 marca 2017 r. o godzinie 16.00 w sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Drobinie. Szkolenie poprowadzą administratorzy p. Edyta Reda i p. Kinga Czernik.

Więcej…
 
JESTEŚ WIDOCZNY, JESTEŚ BEZPIECZNY PDF Drukuj Email

Do Zespołu Szkół w Drobinie 14 marca, zawitała kampania społeczna "Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny” prowadzona przez Samorząd Województwa Mazowieckiego. Na uczniów czekały liczne atrakcje, między innymi: jazda po specjalnym torze rowerowym, spotkanie z policjantami, nauka udzielania pierwszej pomocy, a także symulator jazdy motocyklem.

Więcej…
 
DZIEŃ MATEMATYKI – czyli urodziny liczby Pi PDF Drukuj Email

Wiecie, że istnieje liczba, która ma swoje święto? Ta magiczna, tajemnicza, niewymierna liczba Pi od czasów Pitagorasa (VI w. p.n.e) bryluje na matematycznych salonach, inspiruje matematyków, opiewała ją także w poezji Wisława Szymborska. Dlaczego liczba Pi obchodzi urodziny właśnie 14 marca? Bo Pi w przybliżeniu równa się 3,14!!!

Tego dnia świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Matematyki. Organizatorami święta były przede wszystkim 3 uczennice klasy IIa i jedna klasy Ic – realizujące projekt edukacyjny i nauczyciele matematyki. Celem imprezy było pokazanie uczniom innego oblicza matematyki – pięknej, ciekawej i tajemniczej.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia11121314151617181920następnaostatnia»

Strona 11 z 46
 

LOGO SZKOŁY

pobierz

Godziny lekcyjne

  1. 800 - 845
  2. 855 - 940
  3. 950 - 1035
  4. 1040 - 1125
  5. 1150 - 1235
  6. 1250 - 1335
  7. 1345 - 1430
  8. 1435 - 1520
  9. 1525 - 1610

LogowanieGościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 61 gości