ZAPOBIEGANIE ZAKAŻENIOM HCV PDF Drukuj Email

Klasy nauczania zintegrowanego brały udział w projekcie realizowanym przez Instytut Zdrowia Publicznego- Państwowy Zakład Higieny w Warszawie w ramach programu współpracy z krajami członkowskimi Unii Europejskiej oraz Ministra Zdrowia pt.:  „Zapobieganie zakażeniom HCV. Czy wiesz co to jest HCV i jaką chorobę wywołuje? Co zrobić aby uniknąć zakażeniom HCV?”. Uczniowie klas młodszych wykonały plakaty związane z wyżej wymienioną tematyką oraz uczestniczyły w pogadance przygotowanej przez pielęgniarkę szkolną p. Izę Ostrowską. Projekt zakończy się we wrześniu 2017 r.  GALERIA

 
PODSUMOWANIE DZIAŁAŃ PDF Drukuj Email

W dniu 14 czerwca 2017 r. w Zespole Szkół w Drobinie odbyło się podsumowanie działań całego roku szkolnego 2016/2017. Podsumowanie dotyczyło różnych aspektów działalności szkoły.  Naszymi gośćmi byli radni Rady Miejskiej w Drobinie, Burmistrz Miasta i gminy Drobin pan Andrzej Samoraj, proboszcz Ksiądz Andrzej Kucharczyk oraz rodzice. Wystąpiły dzieci, przedstawiając swoje dokonania, nauczyciele wspierani przez dzieci i młodzież, jak również przedstawiciele Rady Rodziców. Prezentowały się klasy I-III, PAT, wolontariat,  zuchy i harcerze, samorząd uczniowski, sklepik, grupa taneczna, SKO. Przedstawiono osiągnięcia w dziedzinie sportu, muzyki, plastyki , konkursach fotograficznych i innych. GALERIA

Więcej…
 
JAK NIE CZYTAM…? JAK CZYTAM! PDF Drukuj Email

PIERWSZY ETAP CZERWCOWEJ AKCJI CZYTELNICZEJ

Statystyki alarmują, że 63% Polaków nie czyta w ciągu roku ani jednej książki. To dość smutna wiadomość. Nie mamy jednak zamiaru załamywać rąk i biernie czekać, aż sytuacja sama w cudowny sposób się zmieni. Przez cały rok zachęcamy do czytania. Zachęcamy wszystkich- niezależnie od wieku i zainteresowań. Biblioteka szkolna, nauczyciele poloniści, nauczyciele innych przedmiotów oraz młode mole książkowe przez cały czerwiec starają się pokazać, że czytanie- zwłaszcza głośne bądź ciche, lecz wspólne- może być nadzwyczaj przyjemne.

Uczniowie klas: Ib, Ic, IIa i IIb czytali głośno podczas lekcji języka polskiego obszerne fragmenty lektur („Balladyny” J. Słowackiego, „Krzyżaków” i „Latarnika”  H. Sienkiewicza, „Romea i Julii” W. Szekspira).

GALERIA

Więcej…
 
DZIEŃ OTWARTY PDF Drukuj Email

W dniu 6.06.2017r. odbyły się Dni Otwarte dla klas zerowych. Uroczystość przygotowały klasy III szkoły podstawowej wraz z wychowawcami. Po części artystycznej sześciolatki zwiedzały sale lekcyjne naszej szkoły.

Organizatorzy: p. K. Romanowska  oraz p. M. Mirgos. Współorganizatorzy: p. S.Breńska- Piekut, p. E. Ogrodzińska, p. O. . Skierska.

GALERIA

 
KLASA SPORTOWA PDF Drukuj Email

W dniu 7.06.2017 r. odbyły się testy sprawnościowe tworzonych oddziałów sportowych na poziomie przyszłorocznych klas IV i VII.

GALERIA

 
PODSUMOWANIE AKCJI - POLA NADZIEI PDF Drukuj Email

Za nami kwesta (przy kościele) na rzecz Hospicjum Płockiego oraz loteria hospicyjna (w szkole). Dzięki połączeniu sił opiekunów i wolontariuszy SKW „Otwarte serca”, PaTPORT-u Drobin,  sklepiku szkolnego „Kącik smaku” oraz dzięki wspaniałym darczyńcom, którzy podarowali nam fanty na loterię bądź wsparli akcję datkami wrzuconymi do puszek-  zebraliśmy kwotę 2 185, 92 zł.

Więcej…
 
POLA NADZIEI PDF Drukuj Email

kwesta na rzecz HOSPICJUM PŁOCKIEGO

Nasza szkoła od wielu lat włącza się w ogólnopolskie akcje, których celem jest niesienie pomocy innym ludziom. Nasi wolontariusze ze Szkolnego Klubu Wolontariusza „Otwarte serca”,  z PaTPORT- u oraz ze sklepiku szkolnego po raz kolejny pracują na rzecz HOSPICJUM PŁOCKIEGO pod wezwaniem św. Urszuli Ledóchowskiej. Za nami kwesta przy kościele parafialnym w Drobinie (4 czerwca), przed nami- szkolna loteria „Pola nadziei” (7 czerwca).

Więcej…
 
PASOWANIE NA CZYTELNIKA BIBLIOTEKI SZKOLNEJ PDF Drukuj Email

2 czerwca 2017r.  najmłodsi uczniowie klasy I a naszej szkoły zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników biblioteki szkolnej. Celem uroczystości było zachęcenie  uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz rozwijania umiejętności czytania. Pierwszoklasiści dowiedzieli się, jak należy dbać o książki, czego nie wolno robić, kiedy czytają książki. Uczniowie zapoznali się  z regulaminem biblioteki i sposobem wypożyczania książek. Zanim jednak zostali pasowani na czytelników musieli rozwiązywać różne zagadki, układać zdania z rozsypanki wyrazowej oraz prawidłowo odpowiedzieć na zadawane pytania.

GALERIA

Więcej…
 
DZIEŃ DZIECKA W DROBINIE PDF Drukuj Email

W dniu 1.06.2017 r. na stadionie MOKSiR w Drobinie odbył się gminny piknik z okazji Dnia Dziecka organizowany przez Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Drobinie przy współudziale Zespołu Szkół w Drobinie, Rady Rodziców Zespołu Szkół w Drobinie i Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Drobinie. W pikniku wzięli udział uczniowie i przedszkolaki z Drobina, Rogotwórska i Cieszewa.

GALERIA

 
PATPORT PDF Drukuj Email

W dniu 29.05.2017 r. grupa uczniów PaTport Drobin zwiedziła budynek Komendy Policji w Płocku oraz uczestniczyła  w warsztatach teatralnych w MDKu w Płocku.

GALERIA

 
HOBBITIADA - bo czytać lubimy i czytać wypada! PDF Drukuj Email

Czytanie książek jest powodem do dumy, a nie do wstydu. Wie o tym coraz większa liczba uczniów naszej szkoły. „Mole książkowe” dzielą się swoją pasją z tymi, którzy do lektur (i nie tylko) mają sceptyczny stosunek… Dlatego właśnie 10 maja br. doszło do interesującego spotkania zatytułowanego „Hobbitiada”.

GALERIA

Więcej…
 
Więcej artykułów…
«pierwszapoprzednia11121314151617181920następnaostatnia»

Strona 11 z 49
 

LOGO SZKOŁY

pobierz

Godziny lekcyjne

  1. 800 - 845
  2. 855 - 940
  3. 950 - 1035
  4. 1040 - 1125
  5. 1150 - 1235
  6. 1250 - 1335
  7. 1345 - 1430
  8. 1435 - 1520
  9. 1525 - 1610

LogowanieGościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 47 gości