JASEŁKA „GDZIE DOBROĆ ZWYCIĘŻA W LUDZKIM SERCU –TAM RODZI SIĘ BÓG” PDF Drukuj Email

Mroźny wigilijny wieczór. Przez miejski rynek przebiegają zapóźnieni przechodnie, na każdego z nich czeka już jasno oświetlony dom, pachną smakowicie potrawy wigilijne. Pośród tych szczęśliwych, przepełnionych świątecznym nastrojem ludzi błąka się mała zziębnięta dziewczynka z zapałkami. Zaczepia przechodniów, oferując im zapałki; jej smutna buzia i piękny głos nie budzą jednak niczyjego współczucia. Zaaferowani ludzie besztają małą lub ją ignorują.

Tak rozpoczęły się 21 grudnia w naszej szkole jasełka pt. " Gdzie dobroć zwycięża w ludzkim sercu –tam rodzi się Bóg".

GALERIA

Więcej…
 
PACZKI ŚWIĄTECZNE PDF Drukuj Email

W dniu 21.12.2017 roku część uczniów naszej szkoły otrzymała paczki świąteczne ufundowane przez Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Drobinie. 
Wręczenie ich poprzedziło krótki występ artystyczny naszych uczniów.

Więcej…
 
ZDJĘCIA SZOPEK PDF Drukuj Email

ZDJĘCIA SZOPEK - GALERIA

 
IX KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK PDF Drukuj Email

17 grudnia odbył się w Rogotwórsku IX konkurs kolęd i pastorałek. Maria Milewska, uczennica klasy drugiej zdobyła I miejsce w kategorii klas 1-4. W kategorii klas 5-8 zaprezentowała się również  Oliwia Kopczyńska, uczennica klasy VIII.

 
BETLEJEMSKIE ŚWIATŁO POKOJU PDF Drukuj Email

W dniach 14-16 grudnia zuchy i harcerze wybrali się po Betlejemskie Światło Pokoju. Pierwszego dnia odwiedziliśmy Kraków. Najpierw udaliśmy się do Muzeum Armii Krajowej im. gen. Emila Fieldorfa „Nila”. To jedyna tego rodzaju instytucja w Polsce upowszechniająca wiedzę o Polskim Państwie Podziemnym i jego siłach zbrojnych, przede wszystkim o Armii Krajowej. Następnie zwiedzaliśmy Sukiennice i Kościół Mariacki. Odwiedziliśmy również  termy w Szaflarach, oraz spacerowaliśmy po słynnym deptaku Zakopanego ,,Krupówkach".

GALERIA

Więcej…
 
WYCIECZKA DO WARSZAWY PDF Drukuj Email

Uczniowie klas: 4s,5b i 5c uczestniczyli w wycieczce szkolnej do Warszawy. Jedną z atrakcji było zwiedzanie Stadionu Narodowego . Dzieci mogły zobaczyć miejsca, w których przebywały gwiazdy polskiej i światowej piłki nożnej, takie jak Robert  Lewandowski  czy  Cristiano Ronaldo.

GALERIA

 

Więcej…
 
KONKURS PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ PDF Drukuj Email

W dniu 11.12.2018r. w Szkole Podstawowej im. Marsz. J. Piłsudskiego w Drobinie  zwieńczyliśmy obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

O godzinie 9.00 rozpoczęło się spotkanie przygotowane przez p. Annę Rokicką z ks. rotmistrzem Bogdanem Pawłowskim, który od wielu lat jest miłośnikiem i znawcą tradycji kawalerii polskiej, o czym w bardzo ciekawy sposób opowiadał uczniom przedstawiając m.in.: szable, siodła, piki itp.

O godzinie 10.00 rozpoczął się Festiwal Piosenki Patriotycznej dla uczniów klas I-VI pod patronatem starosty płockiego Mariusza Bieńka i burmistrza Miasta i Gminy Drobin Andrzeja Samoraja.

Więcej…
 
SUKCESY NASZYCH MŁODYCH SPORTOWCÓW PDF Drukuj Email

Dnia 10 grudnia  2018 roku  w Maszewie odbyły się powiatowe zawody w mini siatkówce ,,3” dziewcząt  szkół podstawowych. Nasze dziewczynki wygrały dwa swoje spotkania  i zostały mistrzyniami powiatu płockiego  w mini siatkówce dziewcżat klas piątych.

GALERIA

 

Więcej…
 
CZAPKA MIKOŁAJA PDF Drukuj Email

W dniu imienin św. Mikołaja, czyli 6 grudnia, w naszej szkole zagościł nastrój świąteczny. Samorząd Szkolny zorganizował akcję pod hasłem: „Czapka Mikołaja”.  Każdy uczeń, który założył czerwoną czapkę , nie był odpytywany i nie pisał kartkówek.

Szkoda, że „Mikołajki” obchodzi się  jeden raz w roku...

GALERIA

 
WIZYTA W SIEDZIBIE AMNESTY INTERNATIONAL PDF Drukuj Email

10 grudnia 2018 roku grupa uczestników projektu "START THE CHANGE - Działaj Lokalnie, Zmieniaj Globalnie", wraz z koordynatorami, odwiedziła siedzibę Amnesty w Warszawie. Na miejscu powitał nas Filip Jach (żółta koszula w kratę) , który oprowadził nas po wszystkich pomieszczeniach, pokojach i zakamarkach na Lelewela 8. Poznaliśmy część ekipy kierującej Amnesty w Polsce , a później Filip przeprowadził dwugodzinny warsztat poświęcony działalności Amnesty International na świecie i prawom człowieka, gdyż nasz wyjazd 10 grudnia przypadał dokładnie w Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka!!!

GALERIA

Więcej…
 
MARATON PISANIA LISTÓW PDF Drukuj Email

7 grudnia 2018 roku w godzinach wieczornych w sali konferencyjnej naszej szkoły odbył się Maraton Pisania Listów Amnesty International. Maraton zorganizowany został przy pomocy i zaangażowaniu uczestników projektu “START THE CHANGE – działaj lokalnie, zmieniaj globalnie”, również z ramienia AMNESTY INTERNATIONAL.

Więcej…
 
Więcej artykułów…
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 2 z 58